Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mansur Yavaş'ın konuşması sonrası belediyede arbede

15.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Mansur Yavaş'ın konuşması sonrası belediyede arbede

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ak Parti dönemindeki şirketleri tasfiye edeceği açıklaması üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesinde arbede yaşandı. Arbede çıkması üzerine Mansur Yavaş oturuma ara verdi. 

Ak Parti Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, AKP ve MHP gruplarının, “belediye şirketlerinin şeffaf yönetilmesi ve denetlemesine” ilişkin verdikleri teklifin oylanmadan reddedildiğini ve Mansur Yavaş'ın bu tutumunun “görevi kötüye kullanmaya” gireceğini iddia ederek, tutanağın oylanmasına karşı çıktı.

 

Mansur Yavaş, Ak Parti Grup Başkanvekili Mümin Altunışık şu yanıtı verdi:

“Siz şöyle bir önerge de verebilirsiniz, ‘Bundan sonra Mansur Yavaş idare etmesin çoğunluk var’ diyebilirsiniz. Zarar eden şirketlerin yöneticilerinin görevine devamını istiyorsunuz. Belediye başkanının temsiliyet yetkisini kimse alamaz, bunu bana Ankara halkı vermiştir. Bundan sonra mümkün olduğu kadar belediyenin ihalelerini belediye kendisi yapacak. Hiçbir şekilde işçi çıkarmadan o işçilerin devrini sağlayacağız.” 

Mansur Yavaş'ın bu konuşmasının ardından salonda gerilim çıkmaya başlamasının ardından MansurYavaş toplantıya ara verdi.

 

 

 

 

Aradan sonra tekrar söz alan Mansur Yavaş, Belediye şirketlerinin yönetimiyle ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanının kanununda temsil yetkisi olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Temsil yetkisi benim elimden alınıp üç meclis üyesine verilmek isteniyor, bu bir yetki gaspı. Önergeyle temsil yetkisine müdahale edilmek istenmektedir. Önergeyi reddederek belediye başkanlık makamını korudum.

Şirketlerin birçoğunun tasfiyesi için talimat verdim. Yönetim kurulları değiştikten sonra tasfiye edeceğiz. Bundan sonra mümkün olduğu kadar belediyenin ihalelerini belediye kendisi yapacak. Hiçbir şekilde işçi çıkarmadan o işçilerin devrini sağlayacağız. Şirketlere ihale vermek suretiyle, onların da başkalarına ihaleyi vermesinin önüne geçiyoruz.” 

 

İşte o arbedenin videosu: 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'da yapılan saldırıya ilişkin konuştu. Devlet Bahçeli'nin bazı sözleri muhalefet tarafı...

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tanrı Dağları'nda kurt gibi uludu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da şehit cenazesinde saldırıya uğradı.

Güneş Gazetesinin birinci sayfasında bugünkü en büyük ve en dikkat çeken manşeti 'Mutlu musun Ekrem' manşeti oldu.

Ekrem İmamoğlu Maltepe Mitingi'nde konuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Maltepe'de konuştu.

Seçimin iptali için YSK'ya 14.712 kişilik ek gerekçe

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yap...

Yazarlar
Website Security Test