Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mansur Yavaş'ın konuşması sonrası belediyede arbede

15.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Mansur Yavaş'ın konuşması sonrası belediyede arbede

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ak Parti dönemindeki şirketleri tasfiye edeceği açıklaması üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesinde arbede yaşandı. Arbede çıkması üzerine Mansur Yavaş oturuma ara verdi. 

Ak Parti Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, AKP ve MHP gruplarının, “belediye şirketlerinin şeffaf yönetilmesi ve denetlemesine” ilişkin verdikleri teklifin oylanmadan reddedildiğini ve Mansur Yavaş'ın bu tutumunun “görevi kötüye kullanmaya” gireceğini iddia ederek, tutanağın oylanmasına karşı çıktı.

 

Mansur Yavaş, Ak Parti Grup Başkanvekili Mümin Altunışık şu yanıtı verdi:

“Siz şöyle bir önerge de verebilirsiniz, ‘Bundan sonra Mansur Yavaş idare etmesin çoğunluk var’ diyebilirsiniz. Zarar eden şirketlerin yöneticilerinin görevine devamını istiyorsunuz. Belediye başkanının temsiliyet yetkisini kimse alamaz, bunu bana Ankara halkı vermiştir. Bundan sonra mümkün olduğu kadar belediyenin ihalelerini belediye kendisi yapacak. Hiçbir şekilde işçi çıkarmadan o işçilerin devrini sağlayacağız.” 

Mansur Yavaş'ın bu konuşmasının ardından salonda gerilim çıkmaya başlamasının ardından MansurYavaş toplantıya ara verdi.

 

 

 

 

Aradan sonra tekrar söz alan Mansur Yavaş, Belediye şirketlerinin yönetimiyle ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanının kanununda temsil yetkisi olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Temsil yetkisi benim elimden alınıp üç meclis üyesine verilmek isteniyor, bu bir yetki gaspı. Önergeyle temsil yetkisine müdahale edilmek istenmektedir. Önergeyi reddederek belediye başkanlık makamını korudum.

Şirketlerin birçoğunun tasfiyesi için talimat verdim. Yönetim kurulları değiştikten sonra tasfiye edeceğiz. Bundan sonra mümkün olduğu kadar belediyenin ihalelerini belediye kendisi yapacak. Hiçbir şekilde işçi çıkarmadan o işçilerin devrini sağlayacağız. Şirketlere ihale vermek suretiyle, onların da başkalarına ihaleyi vermesinin önüne geçiyoruz.” 

 

İşte o arbedenin videosu: 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nun TRT'deki canlı yayında ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı'ya Fetö hatırlatması sosyal medyada 'o fotoğrafı' ...

Fatih Portakal, sosyal medya hesabından Binali Yıldırım'a yüklendi

İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu TRT Haber'de canlı yayınında "Adil olduğunuza inanıyor musunuz TRT olarak? Beni neden göstermediniz. Burası benim ...

Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya canlı yayından iki gün önce bir otelde grüştüler mi? İşte o video...

Ak Partinin önde gelen isimlerinden Bülent Arınç, Mustafa Şentop gibi isimler, çıkarıldığı mahkemede kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Muhammed Mursi kılınan gıya...

İstanbul'un mazbatası elinden alından seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İbrahim Layık (Laik) paylaşımı

Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya'nın canlı yayından önce görüştükleri iddialarına cevap verdi. Canlı yayın öncesinde Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçü...

Yazarlar
Website Security Test