Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekrem İmamoğlu Son dakika açıklaması 12 Nisan 2019 Cuma

12.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu Son dakika açıklamaları 12 Nisan 2019 Cuma

Ekrem İmamoğlu Son dakika açıklamaları 12 Nisan 2019 Cuma 

Cuma namazının ardından kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu’nun son açıklamaları şu şekilde: 

"Oradaki süreci kirletmeye çalışanlara akıl tutulması yaşıyorlar. YSK'nın süre tanıması doğru değil. 16 milyon insan bunlara gülüyor, 16 milyon insanın sahip olduğu bir makam. Siz görev yaptınız şimdi başkası gelecek. Kendi malı mülkü gibi her gün bir şey uydurarak, gündemi meşgul etmelerini üzülerek takip ediyorum. Yapmasınlar yazık ediyorlar. 300-400 kişilik liste vererek, İstanbul seçimlerine gönderme yaparak neyi yakalamaya çalışıyorlar. 

Biz 16 milyon insan adına önemli bir vazifeyi yerine getirdik. Arkadaşlarımız, Anadolu Ajansı'nın sürece ihanet etmesine rağmen süreci olağanüstü bir şekilde yönettiler. Niyetiniz ne? Neden bitirmek istemiyorsunuz? Anlatın, millet anlasın. Gülünç duruma düşüyorlar.

Biz emanetçiyiz, ne malım ne mülküm. Görev yaptım helalleştim Beylikdüzü'nde başka bir göreve gidiyorum. Bu kadar basit, şükür olsun Allah'ıma.Artık YSK kararı vererek insanları rahatlatmalı. 16 milyon insanı geciktirmesinler.

Bu 12 günü mercek altına alacağız, ne yapılmış ne yapılmamış. Oradaki onbinlerce çalışana güveniyorum. Siyasi iradenin zorlamasıyla tek bir işlem yapmasınlar. Onlar ne Ekrem İmamoğlu'na ne başkasına hizmet edecekler

Ekrem İmamoğlu, Abdullah Gül'ün “Bize yapılan yanlışları güçlü olunca biz başkalarına yapmamalıyız.” sözleri ile ilgili olarak kendisine sorulan soruya şu yanıtı verdi: 

“Kendisine teşekkür ediyorum. Sürece dair yorum yapması sevindirici ama seslerinin daha gür çıkmasını istiyorum. Bu ses, böyle yumuşak bir tonda ses olmamalı. Bu iş parti meselesi değil. Bu iş A kişisi B kişisi meselesi de değil. Bu iş, Türkiye Cumhuriyeti’nin 82 milyon insanın geleceğe dair umutla bakabilmesi meselesi. Onun için sayın Cumhurbaşkanı’na teşekkür ederiz. Kesinlikle geçmişte de hatalar olmuş, zulümler olmuş. Tek yönlü değil ki, kime yapılsa karşısında olmalıyız. Ders çıkarmalıyız. Ama seslerinin daha gür çıkmasını, daha yoğun bir şekilde sürece dair fikirlerini beyan etmelerini dilerim.” 

İmamoğlu, YSK’nın Büyükçekmece kararı hakkında sorulan soruyu ise şu şekilde yanıtladı: 

“Buradan bir şey arıyorlarsa yazık. YSK, demokrasi adına bu ülke adına büyük bir vazife üstlenmiş durumda. Demokrasi bizim nefesimiz. O bakımdan hep söylüyorum bu 3-5 yıllık mücadele değil. 1876’dan beri sandık için mücadele veriyoruz. Sultan Abdulhamid Han bu ülkeye sandığı getirmiştir. 1908’de bir daha getirmiş. 2019’dayız. Dünyanın her yerinden bizi insanlar üzülerek izliyor. Şeffaf bir bir biçimde biz bu sürece katkı sunduk. Artık YSK bu sürecin sonlanması için kararını vermeli. Milleti rahatlatmalı. İnsanlar, bize görevin verilmesini bekliyor. Bizi ve 16 milyon insanı geciktirmesinler.

 

Büyükçekmece hususu o kadar trajikomik ki devletin tüm kurumları teminat olmayı kabul etmiş seçim öncesinde. En güvenilir seçim olduğu konusunda bütün bakanlıklar ve YSK, böyle beyanlarda bulunmuşken, bugün orada kapı kapı sürecin sorgulanması, 300-500 insanın aranması, taranması… Orada AK Parti adına aday olmuş insanın yakın çevresinde kim varsa taşıdığı ortada olan bir süreçte, 300-500 kişi üzerinden bir beyanla, seçimi kirletmeye çalışanlar, sanıyorum ki akıl tutulması yaşıyorlar. YSK’nın buna süreç olarak ne taviz vermesi doğru ne de süre tanıması doğru.

Bir an önce oradaki sürecin netleşmesi gerekiyor. Bununla beraber, İstanbul’u buna paralel bir şekilde bağlayıp, başka bir şey arayanlara da gülüyorum. Bence, 16 milyon insan da gülüyor. Çok komik duruma düşüyorlar. Ya kardeşim, kimse mülkünü teslim etmiyor. İBB burası. 16 milyon insanın varlığı ve sahibi olduğu makam. Daha önce siz görev yaptınız, şimdi yer değiştirecek. Bitti. Başka birisi gelecek.

Milli iradeye karşı, kendi malı mülkü gibi, her gün bir şey uydurarak, altını çizerek söylüyorum, uydururarak. Ne yazık ki artık yalan diyorum. Yalan ve iftira üzerine kurulu bir şekilde gündeme taşıyarak, gündemi meşgul etmelerini üzülerek takip ediyorum.

Bence, 16 milyon insan hem gülüyor hem de üzülüyor. Yapmasınlar, yazık ediyorlar. Neyi yakalamaya çalışıyorlar? İğne deliğini bulsalar oradan geçirecekler ama bulamıyorlar. Biz, 16 milyon adına çok şeffaf ve doğru, on binlerce insanla, önemli bir vazifeyi yerine getirdik. Olağanüstü bir duruş sergiledik. Halkın, bu sürecin şeffaflığına ve sağlıklı yürümesine dair bazı kamu kurumlarının, Anadolu Ajansı gibi sürece ihanet etmeye çalışmalarına rağmen olağanüstü bir duruş sergilediler. Ve süreç tertemiz. Bunaldı insanlar.

Kardeşim, bir ilçenin seçimi bitirilmez mi? İlçe seçim kurulu başkanı bir kurul kuruyor, AK Parti üye vermiyor veya MHP üye vermiyor. Ayıp. Üzücü. Neyi bitirmek istemiyorsun? Niçin bitirmek istemiyorsunuz? Niyetiniz ne? Anlatın, millet bir anlasın. Kendilerini gülünç duruma düşürsünler, bunda sorun yok. Biz gülmeyiz onlara. Ama İstanbul’u sıkıntıya sokmasınlar. İstanbul, bizim ciğerimiz, İstanbul, bizim kalbimiz. İstanbul, Türkiye’nin kalbi. Türkiye’yi yormasınlar. Türkiye’yi yurtdışına karşı mahcup etmesinler, rezil etmesinler, yeter. İşlerine baksınlar. Biz de işimize bakalım. Bu güzel şehri, 16 milyon insanın vicdanıyla, ahlakıyla hep birlikte yönetelim.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'da yapılan saldırıya ilişkin konuştu. Devlet Bahçeli'nin bazı sözleri muhalefet tarafı...

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tanrı Dağları'nda kurt gibi uludu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da şehit cenazesinde saldırıya uğradı.

Güneş Gazetesinin birinci sayfasında bugünkü en büyük ve en dikkat çeken manşeti 'Mutlu musun Ekrem' manşeti oldu.

Ekrem İmamoğlu Maltepe Mitingi'nde konuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Maltepe'de konuştu.

Seçimin iptali için YSK'ya 14.712 kişilik ek gerekçe

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yap...

Yazarlar
Website Security Test