Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Mesele Trabzonlu olup olmaman değil, adam olup olmadığın''

29.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tuzla'da vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefinde Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu vardı. Erdoğan İmamoğlu için, ''Mesele hangi şehirden olup olmadığın değil, adam olup olmadığın önemli'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tuzla'da seçmenlere hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimler ve gündeme ilişkin konuşurken hedefinde Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'ye ve Ekrem İmamoğlu'na sert ifadelerle yüklendi. Erdoğan CHP için, "CHP 3 Ç demek. Çöp, çukur, çamur. CHP çarpık kentleşme demek. Pazar günü yapılacak seçimler için bir kez daha desteğinize talibiz. Kandil'den, Pensilvanya'dan gelen talimatlar var. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Siz CHP'nin adayına oy verdiğinizi sanacaksınız belediyeyi Kandil'in militanları yönetecek. dedi.

Sonrasında sözü Millet İttifakı İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu'na getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çıkmış ne diyor? Trabzonluyum. Ya sen 'Trabzonluyum' diyerek benim Trabzonlu hemşehrilerimi mi aldatacaksın? Yani eğer işe oradan bakıyorsan şu anda benim Hazine ve Maliye Bakanım Trabzonlu. İçişleri Bakanım aynen Trabzonlu. Sanayi ve Teknoloji Bakanım Trabzonlu. Aynı şekilde Grup Başkanvekilim Muş, o da Trabzonlu. Yani burada mesele hangi şehirden olup olmadığın değil, adam olup olmadığın önemli. Ne kadar bilgi sahibisin. Ne kadar bu ülkeyi yönetme imkanın var?" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra, "Binali Bey'in tek borcu İstanbuladır, milletimizedir sizedir. Hiç kimse seçimden sonra Binali Bey'e gelip de diyet ödetmeye kalkamaz Kandil'dekiler veya Pensilvanya'dakiler gibi. Bizim öyle bir derdimiz yok" diyerek Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım için oy istedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Son dakika: İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki veri kopyalama işlemine mahkemeden 'yürütmeyi durdurma' kararı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cenaze töreninde karşılaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçimden sonraki mazbatayı alana kadar geçen 18 günlük süre için özel inceleme başlattı

Cumhurbaşkanı ve Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Son dakika seçim açıklaması

Akit'in 5 bin kişi istifa ettirildi haberi

Sabah'ın haberine göre Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Gizli Belgelerini PKK ve FETÖ'ye erişime açıyor

Sabah İnternet Sitesinin 19 Nisan 2019 tarihli Ekrem İmamoğlu'nun mazbatası Manşeti

Yazarlar
Website Security Test