Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan dolar ve yerli otomobil açıklaması

28.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan dolar açıklaması. Erdoğan, dolardaki sert artış nedeniyle ABD'yi sorumlu tuttu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolar kuru ve yerli otomobil hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ankara Atakule'de gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan dolar ve yerli otomobil yorumu.

Dolar kurunda geçen hafta yaşanan sert yükseliş sonrası akıllarda 2018 yılı Ağustos ayına geri mi dönülüyor sorusu belirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün dolar kuruyla ilgili yorumlarda bulundu. Erdoğan, "Döviz, faiz, kurla ilgili sıkıştırma operasyonu ters tepti, şimdi TL bulamıyorlar. Tüm bunlar Batı'nın, başta Amerika'nın Türkiye'yi sıkıştırma operasyonlarıdır. Türk Lirası biriktirin, çok isabetli olur. Sıkıntımız enflasyon, düşüş hafif de olsa başladı. Burada asıl sıkıntı faiz konusudur; faizi düşürdükçe enflasyon da düşecektir... Piyasalardaki ürünleri kontrol altında tutmamız lazım, spekülatörleri terbiye etmemiz şart. Zincir marketlerin bize yardımcı olması lazım." dedi.

İşsizlik konusuna da değinen Cumhurbaşkanı, "Bu mevsimler işsizliğin tırmanışta olduğu dönemler, yazla birlikte olumlu istikamette gelişecektir" ifadelerini kullandı.

Yerli otomobille ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yerli otoda biraz gevşeme var, ya başlayacaksınız, ya başlayacaksınız. Yerli otomobilde bizi oyalamasınlar, gerekirse yabancı yatırımcılarla da görüşürüz" diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da şehit cenazesinde saldırıya uğradı.

Güneş Gazetesinin birinci sayfasında bugünkü en büyük ve en dikkat çeken manşeti 'Mutlu musun Ekrem' manşeti oldu.

Ekrem İmamoğlu Maltepe Mitingi'nde konuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Maltepe'de konuştu.

Seçimin iptali için YSK'ya 14.712 kişilik ek gerekçe

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yap...

Ekrem İmamoğlu'ndan 'İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması'na davet videosu .

Devlet Bahçeli: 'Musakka edebiyatından, altyapıyı kopyalamaya kadar mazbatalı şahıs gizli bir gündemle, CHP'li İBB Başkanı olarak şimdilik göreve başlamıştır. Fakat so...

Yazarlar
Website Security Test