Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mansur Yavaş: 'Demokrasi hayatımızın en alçak ve en ahlâksız saldırısıyla karşı karşıyayız'

11.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Millet İttifakının 31 Mart yerel seçimlerindeki Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, yerel seçimler öncesi aleyhinde gündeme gelen dava ile ilgili olarak çok sert konuştu: 'Demokrasi hayatımızın en alçak ve en ahlâksız saldırısıyla karşı karşıyayız'

Millet İttifakının CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, hakkında düzenlenen iddianame hakkında çok sert konuştu.

Yavaş, söz konusu iddianame ile ilgili olarak Twitter hesabından  zehir zemberek bir açıklama yaptı: 

Mansur Yava'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: 

"Demokrasi hayatımızın en alçak ve en ahlâksız saldırısıyla karşı karşıyayız. Sn. Ömer Çelik'in merakını yarın basın toplantısıyla gidereceğim. Bir seçim kaybetme telaşının insanları siyaseten ne kadar küçülttüğünü bütün kamuoyu yarın öğrenecek" ifadelerine yer verdi.

Mansur Yavaş ayrıca bir basın toplantısı düzenleyerek kısa bir basın açıklaması da yaptı.

İşte Mansur Yavaş'ın basın açıklaması: 

"Bu haberler aslında aralık ayında yayınlandı, bütün gazetelere de gönderildi. O zaman rağbet etmediler. Ancak anketlerde ara açıldıkça tekrar ısıtıp önümüze getirdiler. Yine ellerine yüzlerine bulaşacak. Kirli siyasetin kimseye yaramayacağın sürekli söylüyorum. Kirli siyaseti yapanlara da şunu diyorum; Elinize yüzünüze bulaşır. Daha önce biliyorsunuz, taksiciler beni çok seviyor, 'Taksicileri Kızılay'a sokmayacak' diye yalan söylediler. Ağzımdan öyle bir cümle çıkmadı. Ankara'nın civarındaki belediyeler, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlandıktan sonra çok büyük zulüm çektiler, kimseye ulaşamadılar. Bana sahip çıktıkları için 'Makedonyalı' dediler. O yetmedi, önce duvarlara 'Yavaş yavaş devrim' yazdılar, şikayet ettik. O da yetmedi 'Her biji Mansur' diye Kürtçe yazı yazdılar, terörle ilişkilendirmek istediler, geçmişimiz belli olmasına rağmen. O yakalandı, belediye personeli çıktı. Bu haberler de aslında aralık ayında yayınlandı, bütün gazetelere de gönderildi. O zaman rağbet etmediler. Ancak anketlerde ara açıldıkça tekrar ısıtıp önümüze getirdiler. Hep ikaz ettim onları, 'Bizi terörle ilişkilendiremezsiniz' dedim. Yine ikaz ettim aslında 'Bu işlere girmeyin elinizde patlar' diye; ama yarın geniş bir açıklama ile yine ellerine yüzlerine bulaşacak."

Mansur Yavaş'ın basın açıklamasına konu olan iddianame ise şu şekilde: 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı CHP'li Mansur Yavaş hakkında, 600 bin dolarlık senedin tahsili için ihtilafa düştüğü iş insanı Necmettin Kesgin'in şikayeti üzerine, 'görevi kötüye kullanma' ve 'kişilerin huzur ve sükununu bozmak' suçlarından iddianame düzenlendi.

İddianame, Ankara Batı 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

Mahkeme heyetinin, 10 gün içinde Yavaş'ın yazılı savunmasını alacağı ve dosyayı Ankara Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndereceği öğrenildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ak Parti'den Misvak Dergisi'nin 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında çizdiği karikatüre tepki geldi. Tepkiyi gösteren isim Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yener...

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde Haydere mahallesindeki caminin minaresine Ak Parti bayrağı asıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Zaferi'nin 104. yılı için düzenlenen törende konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale Zaferi'nin 104. yılında Ankara'nın ilçesi Etimesgut'ta düzenlenen anma toplantısında konuştu. 31 Mart 2019 yerel seçiml...

Meral Akşener Balıkesir Millet İttifakı mitingi canlı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Türkiye ekonomisinin bitirilme noktasına götürüldüğünü belirterek, ''Vatandaş, bırakın ayın sonunu ayın ...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'de. Kırsal ilçeleri gezecek Kılıçdaroğlu Edremit'ten Bergama'ya hava yoluyla geldi.

Yazarlar
Website Security Test