Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mansur Yavaş: 'Demokrasi hayatımızın en alçak ve en ahlâksız saldırısıyla karşı karşıyayız'

11.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Millet İttifakının 31 Mart yerel seçimlerindeki Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, yerel seçimler öncesi aleyhinde gündeme gelen dava ile ilgili olarak çok sert konuştu: 'Demokrasi hayatımızın en alçak ve en ahlâksız saldırısıyla karşı karşıyayız'

Millet İttifakının CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, hakkında düzenlenen iddianame hakkında çok sert konuştu.

Yavaş, söz konusu iddianame ile ilgili olarak Twitter hesabından  zehir zemberek bir açıklama yaptı: 

Mansur Yava'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: 

"Demokrasi hayatımızın en alçak ve en ahlâksız saldırısıyla karşı karşıyayız. Sn. Ömer Çelik'in merakını yarın basın toplantısıyla gidereceğim. Bir seçim kaybetme telaşının insanları siyaseten ne kadar küçülttüğünü bütün kamuoyu yarın öğrenecek" ifadelerine yer verdi.

Mansur Yavaş ayrıca bir basın toplantısı düzenleyerek kısa bir basın açıklaması da yaptı.

İşte Mansur Yavaş'ın basın açıklaması: 

"Bu haberler aslında aralık ayında yayınlandı, bütün gazetelere de gönderildi. O zaman rağbet etmediler. Ancak anketlerde ara açıldıkça tekrar ısıtıp önümüze getirdiler. Yine ellerine yüzlerine bulaşacak. Kirli siyasetin kimseye yaramayacağın sürekli söylüyorum. Kirli siyaseti yapanlara da şunu diyorum; Elinize yüzünüze bulaşır. Daha önce biliyorsunuz, taksiciler beni çok seviyor, 'Taksicileri Kızılay'a sokmayacak' diye yalan söylediler. Ağzımdan öyle bir cümle çıkmadı. Ankara'nın civarındaki belediyeler, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlandıktan sonra çok büyük zulüm çektiler, kimseye ulaşamadılar. Bana sahip çıktıkları için 'Makedonyalı' dediler. O yetmedi, önce duvarlara 'Yavaş yavaş devrim' yazdılar, şikayet ettik. O da yetmedi 'Her biji Mansur' diye Kürtçe yazı yazdılar, terörle ilişkilendirmek istediler, geçmişimiz belli olmasına rağmen. O yakalandı, belediye personeli çıktı. Bu haberler de aslında aralık ayında yayınlandı, bütün gazetelere de gönderildi. O zaman rağbet etmediler. Ancak anketlerde ara açıldıkça tekrar ısıtıp önümüze getirdiler. Hep ikaz ettim onları, 'Bizi terörle ilişkilendiremezsiniz' dedim. Yine ikaz ettim aslında 'Bu işlere girmeyin elinizde patlar' diye; ama yarın geniş bir açıklama ile yine ellerine yüzlerine bulaşacak."

Mansur Yavaş'ın basın açıklamasına konu olan iddianame ise şu şekilde: 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı CHP'li Mansur Yavaş hakkında, 600 bin dolarlık senedin tahsili için ihtilafa düştüğü iş insanı Necmettin Kesgin'in şikayeti üzerine, 'görevi kötüye kullanma' ve 'kişilerin huzur ve sükununu bozmak' suçlarından iddianame düzenlendi.

İddianame, Ankara Batı 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

Mahkeme heyetinin, 10 gün içinde Yavaş'ın yazılı savunmasını alacağı ve dosyayı Ankara Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndereceği öğrenildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan cami açılışında 'Seçimi hırsızlara bırakmayacağız' dedi.

Karikatür paylaşan inşaat işçisine 2 yıl hapis cezası

Seçimden önce indirim, seçimden sonra ...

Türkücü İbrahim Tatlıses'ten Ekrem İmamoğlu Açıklaması

Canan Kaftancıoğlu, 23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oluşturulan sandık kurullarında yine memur olmayanların yer aldığını iddia etti.

İngiltere Başbakanı Theresa May 7 Haziran'da istifa edecek

İBB sözleşme törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimlerini kazanarak başkanlık koltuğunda 17 gün oturan Ekrem İmamoğlu davet edilmezken, davet edilen Binali Yıldır...

Yazarlar
Website Security Test