Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Zeytinburnu konuşması canlı yayın 11 Mart 2019

11.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Zeytinburnu’da Şöförler Odası, Spor Kulübü, STK Temsilcileri ve Yöre Dernekleri Buluşmasında konuşuyor canlı yayın.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Zeytinburnu’da Şöförler Odası, Spor Kulübü, STK Temsilcileri ve Yöre Dernekleri Buluşmasında konuşuyor canlı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları: 

Muhtarlar önemlidir. Muhtarlar bölgelerindeki herkesi bilirler. Mahallede kim yoksul, kime yardım yapmak lazım onu bilirler. Mahallenin muhtarına halk kolaylıkla ulaşarak, belediye yönetimine sorunlarını kolaylıkla iletebilme imkanı bulur. Zeytinburnu'nda 22 bin çocuk var neden belediye 25 yıldır bir kreş yapmaz çocuklar için? Bizim belediye başkan adayımız geldiği gibi bunu yapacak. 

Belediye başkanlarımdan asla ayrımcılık yapmamalarını istedim. Kendisine oy veren vermeyen diye asla ayıramaz benim belediye başkanım. Ancak onlardan bir ayrımcılık yapmalarını istedim. Yoksullar için pozitif ayrımcılık yapmalarını istedim. 

Hesap vermek kadar gururlu ve onurlu birşey yoktur. Bir kişi hesap vermekten kaçınıyorsa bilin ki sakladığı birşeyler vardır. Demokrasinin çıkış kaynağı hesap vermekten geçer. 

Sayın Emecan belediye koltuğuna oturduğun andan itibaren asgari ücreti 2.200 TL yapacaksın. Bu para dolaylı olarak Zeytinburnu esnafına gidecek.  

Bu yeni bir kültürdür. İnsanı ayrıştırmama, ötekileştirmeme kültürüdür. 

Gençler için özel alanlar oluşturuyoruz. Kötü alışkanlıklardan gençleri kurtaracağız. 

Muhtarlık güçlendikçe Türkiye'de demokrasi güçleniyor.

Kentsel dönüşüm. Bir avuç adama rant veriliyor. Gecekondudakiler yerlerinden edilip bir avuç insana o rantı peşkeş çekiyorlar. ortada bir rant varsa o rant gecekondu sahibinin olmalıdır.

Üsküdar'a ne yaptılar? camilerini yıktılar, elektriklerini kestiler. Onları oradan sürecekler. Ekrem İmamoğlu başa geldiği zaman İstanbul'un rantını hak edene verecek İmamoğlu. Biz bunu İzmir'de yaptık. Kimseyi kendi bölgesinden sürmedik. Bunlar insan 50 yıldır orada oturuyorlar çocuklarını orada büyütüp orada evlendirdiler. 

Türkiye cennet gibi bir ülke. Bu ülkede huzur iinde yaşamak istiyoruz. Bir ülke üretmezse o ülke için beka sorunu doğar. Almanya niye güçlü? Ürettiği için. Çin düşük işgücüyle Almanya'ya rakip oldu. Almanya ne yaptı Endüstri 4.0 ile robotik üretime geçerek Çin'in oluşturduğu ristkten kendini kurtardı. 7.5 milyar doları hayvan ithal etmek yerine bizim üreticilere verseydik, bütün ortadoğuyu beslerdik. 

Eskiden buğday ambarı dediğimiz ülke artık tahıl ürünleri ithal ediyor. İşte üretmezsen başkalarının ürettiğini tüketen bir toplum olursun. 

Kendi paramızı basacak bankamız yoktu Osmanlı zamanında. TMO niye kuruldu? Neden faal değil artık. Yunanistan'ın tarım alanı bizden 10 kat daha küçük ama biz onlardan ithalat yapıyoruz. Daha ne söyleyeyim size? 

17 yıldır bu hükümete oy verdiniz. Ne istedilerse yaptılar. Ne oldu da 17 yılın sonunda Türkiye soğan kuyruğuna muhtaç hale geldi. Bunu Ak partiye oy veren vatandaşım kendi kendisine sorsun. 

Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum. Millieytçi olmak vatansever olmak demektir. Milliyetçi olmak üretmek demektir. Milliyetçi olmak demek askeri fabrikaları yabancı ordulara satmamak demektir. Herşeyi sattın eyvallah. Yahu silah fabrikası yabancı ordulara satılır mı? Bizim dedelerimiz bizim atalarımız neden bu mücadeleyi verdiler. Vatanı bayrağı sevmek sözle olmaz. Rahmetli Ecevit biz milliyetçiliği Kıbrıs'ın beşparmak dağlarına yazdık, afyon tarlalarına, Kıbrıs açık denizlerine yazdık dedi. 

Bir seçime gidiyoruz. İstanbul dünyanın en önemli kentlerinden birisidir. 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapmıştır. 

Zamamnıda Bali Adasına gittik bu sütun Bali halkı için kutsaldır. Bunun yüksekliğini hiçbir bina geçemez dediler. Buyrun Sultanahmete bakın. Oysaki burayı alan büyük komutan Fatih Haliç'te yeşilliklere zarar gelmesin diye hayvan otlatmayı bile yasaklatmıştı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa etti. Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. 13 Eylül 2019 Cuma Ahmet Davutoğlu açıklamaları.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ülke gündeminde büyük sükse yapan Şanışer'in şarkısı Susamam'ı hedef aldı. Devlet Bahçeli ayrıca Bülent Arınç ve Ekrem İ...

Cumhurbaşkanılığı Külliyesi'ndeki toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı, Ekrem İmamoğlu sendele...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde belediyeden hiç işçi çıkarıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li başkanların da olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlandığı iddia edilen masonluk belgesinde FaceApp uygulamasıyla İmamoğlu'nun fotoğrafının gençleştirilip k...

Ali Babacan yeni partiyi ne zaman kurmayı düşündüklerini açıkladı. Ali Babacan Karar gazetesine konuştu.

Yazarlar
Website Security Test