Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu: 'Bay Kemal, Bay Kemal deyip duruyor, Bay Kemal olmak kolay değil'

7.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şu sözlerle yüklendi: 'Bay Kemal, Bay Kemal deyip duruyor, Bay Kemal olmak kolay değil'

Millet İttifakının CHP ve İYİ Parti olarak düzenledikleri ortak Aydın mitinginde bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şu sözlerle yüklendi: 'Bay Kemal, Bay Kemal deyip duruyor, Bay Kemal olmak kolay değil'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine sürekli 'Bay Kemal' şeklinde seslenen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şu şekilde yanıt verdi: 

 

"Biliyorsunuz biz olmasak Erdoğan'ın konuşacak bir konusu kalmamış olacak. Kardeşinize Bay Kemaldiyerek sanki beni kendisine muhatap etmek istiyor.

Benim muhatabım olacak kişinin dürüst adam olması lazım. Benim muhatap olacağım kişinin namuslu adam olması lazım.

Bay Kemal olmak kolay değil.

Bay Kemal olmak içinmal varlığını kapı gibi millete açıklamak lazım. 

Bay Kemal olmak içinkul hakkı yememek lazım.

Bay Kemal olmak için oğlum paraları sıfırladın mı diye telefon açmamak lazım.

Bay Kemal olmak içinoğlunu bedelli askere göndermemek lazım.

Bay Kemal olmak içinmalı götürmeyen bir adam olmak lazım.

Dolayısıyla Bay Kemal olmak kolay değildir. Zor bir iştir Bay Kemal olmak. Bay Kemal, Bay Kemal deyip duruyor. İnanın bir televizyon kanalında bu Bay Kemal lafına denk geldim mi onu gülerek izliyorum. Bir komedi filmi izler gibi gülerek izliyorum. Ve her söylediğinde de bunlar benim aklıma geliyor. Sizin de aklınıza gelsin. Bay Kemal dediği zaman dürüst adam, namuslu adam, kimsenin işine aşına göz koymayan bir adam. Malı götürmeyen bir adam. Biliyorsunuz malı götürmeye çok meraklılar.   

 

Şu soruyu kendinize ve vicdanınıza sorun. 17 yıldır memleketi tek başlarına yönetiyorlar. İstediği kişileri istediği yere yerleştirdi. Yazlık kışlık saray yaptı. Uçan sarayı var. 17 yıl sonunda nasıl olur da bu güzel ülke soğan kuyruğuna mahkum edilir? Adına da varlık kuyruğu diyorsun. O kuyruk varlık kuyruğu olsa herkesi kovalar önce sen girersin kuyruğa. MAN Adasında şirketin var mı? Bir kuruş vergi ödememek için.

Ak partili ve MHP'li kardeşlerime sesleniyorum. Sen otobüse binerken, su içerken, kefen bezi alırken vergi veriyorsun. Sen vergi veriyorsun onlar kürkten vergiyi kaldırıyorlar. Bu mudur adalet? Neden kürkte sıfırladılar vergiyi? Saray sosyetesinin kürke ihtiyacı var onun için.

Sayın Akşener 300 polis dedi ama bir sıfır koymayı unuttu sonuna 3 bin polis ile geziyor Tayyip Erdoğan. Neden 3 bin kişilik koruma ordusu ile geziyor hani milletin adamıydı. bu soruyu kendinize sormalısınız. Milliyetçilik 82 milyon insanı birbirine kenetlemektir. Papazı serbest bıraktın Trump talimatı ile sen kim milliyetçilik kim? Ülkücü kardeşlerim kendi ordusunu silah fabrikasını yabancı bir orduya satanlara milliyetç.i denmez. Tank palet fabrikasını Katar'lının verdiği uçak karşılığı satana milliyetçilikten söz edemez. Bir ülkenin cumhurbaşkanı başka ülkenin kendisine armağan ettiği uçağa binmez bu ülkeye ihanettir bu.

Özlem Çerçioğlu kendisine oy veren vermeyen herkese eşit hizmet verecek. Sadece bir isteğim var bir mahalle çok fakirse oraya pozitif ayrımcılık yapacaksın dedim. Hiçbir çocuğu yatağa aç yatırmayacaksın. 17 yıldır ülkeyi yönetenler insanları çöpten beslenmek zorunda bıraktılar.

Kandiliniz mübarek olsun diyerek aranızdan ayrılıyorum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ak Partili milletvekili: Binali beyi seçtirin, Çankırı'ya yatırım gelecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, YSK'nın dün açıkladığı gerekçeli iptal kararına ve Fatih Mehmet Maçoğlu'nun almış olduğu isim değiştirme kararıyla ilgili konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, YSK'nın gerekçeli kararıyla ilgili, 'hukuk dilinde çaldılar' dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat Programına konuk oldu. Destici Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesine yönelik...

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel'den YSK'nın gerekçeli kararıyla ilgili sert açıklamalar.

YSK (Yüksek Seçim Kurulu), İstanbul seçimleri için gerekçeli kararını açıkladı. YSK'nın İstanbul seçimleri gerekçeli kararında neler var?

Mültecilerin yaşadıkları hak ihlalleri ile anılan İzmir Harmandalı Geri Gönderme Merkezi, bir kez daha hukuk dışı bir uygulamayla gündeme geldi.

Yazarlar
Website Security Test