Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Abdullah Gül Ahmet Davutoğlu yeni parti lideri kim, ismi ne? Tüm merak edilenler

27.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu isimlerinin geçtiği yeni parti iddialarıyla ilgili tüm merak edilenler. Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu birlikte parti mi kuruyor? Yeni partinin lideri kim, genel başkan kim olacak? Yeni partinin ismi, logosu ne? Görüş ne olacak? Parlamenter sistem mi, başkanlık sistemini mi benimseyecek? İşte tüm kulisler.

Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu'nun içinde bulunduğu yeni siyasi oluşumlar artık iyiden iyiye kendisini hissettirmeye başladı. Bir yandan Ak Parti'den ayrılanlar, bir yandan da başka bir muhalefet anlayışı isteyen, hiçbir zaman Ak Parti'de bulunmayan siyasiler, Ak Parti'yi yenecek yeni bir nefes arayışında.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni partiyle ilgili 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerin ardından açıklama yapacağı iddia ediliyor. İddiada "Hatta Davutoğlu'nun, 'AK Parti ister yüzde 35, ister yüzde 55 oy alsın biz yola çıkıyoruz' dediği bildirildi. Yeni parti için mayıs ayında deklarasyon, eylül ayında ise kuruluş hazırlığı yapılıyor. Abdullah Gül'ün parti kurucusu olmayacağı, AKP'li eski bakanlar Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve Nihat Ergün gibi isimlerin ise bu hareketin içinde yer alacağı öğrenildi. Yeni Parti hareketinin, AKP'den de 10 milletvekili ile dirsek temasında olduğu da bildirildi. AKP'li eski bakan, milletvekillerinin yönetici kadrosunda yer alacağı yeni parti, mayıs ayında yayınlanacak bir deklarasyon ile kamuoyuna duyurulacak. Açıklamada, Türkiye'nin ekonomi, dış politika, eğitim, kültür ve hukuk alanında ‘çıkmaza' girdiği vurgulanacak." deniliyor. 

Başka bir kulis bilgisine göre, sadece Ahmet Davutoğlu değil, Ali Babacan ve Abdullah Gül'ün içinde bulunduğu başka bir partinin de kurulacağı gündemde. Söylenilenlere göre bilinenin aksine tek parti değil 2 farklı parti var. Birinin lideri Ali Babacan ve Abdullah Gül destekli. Ana gövde de pek çok Eski ve mevcut AK Partili siyasetçi var. Programından teşkilatına genel merkezinden amblemine her şeyi hazır. 

Ak Parti'ye yakın, MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, “Elbette bu kadrolar resmiyet kazanmış değil ve daha çok değişir. Ancak özellikle bu iki oluşumdan birine önemli bir iş adamları yapısı, diğerine önemli bir strateji kuruluşu destek veriyor. Bu iki yeni parti sadece AK Parti’den doğmuyor. Şu an aktif olarak başka partilerde siyaset yapan önemli konumlarda oturan siyasetcilerle de konuşuyorlar. Türkiye Genelinde mevcut partilerde yer bulamamış yada oyundan düşmüş siyasetçiler yanında STK temsilcileri ve iş adamları ile görüşülüyor. Ayrıca bu iki yeni parti güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadiyle geliyor. Neyse şunun şurasında 1 Nisan’a ne kaldı? Baktılar olmuyor 1 Nisan şakasıydı derler." ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yeniçağ Yazarı Murat Ağırel, Tevfik Göksu ve ailesinin birçok ihale aldığını yazdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: '23 Haziran İstanbul'da bize güvenin bize itimat edin'

Son Dakika: Abdullah Öcalan'ın avukatları İmralı'da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim kampanyasını açıklıyor.

Ekrem İmamoğlu: ''Bayram tatiline gidenler mutlaka geri dönsünler''

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk'te anlatamadıklarını bu sabah Fox Tv'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu.

Meral Akşener'in ''Malazgirt Meydan Muharebesi'nde bu kadar ok atılmadı'' videosu

Yazarlar
Website Security Test