Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de binlerce Roman CHP'ye geçti

19.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’de Kemal Kılıçdaroğlu Belediye Başkan aday tanıtım toplantısında AKP’den CHP’ye geçen 5000 Romanı temsilen 15 kişiye CHP Rozetlerini taktı. CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun yoğun çalışmaları ve Roman STK’ların destekleri ile AKP’ye üye olan Romanlar Türkiye’nin bir çok yerinde toplu olarak CHP’ye geçiş yapıyorlar.

İzmir'de Kemal Kılıçdaroğlu Aday Tanıtım Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya roman vatandaşların da CHP'ye geçişi ilgiyle izlendi.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun Yapmış olduğu çalışmalar sonuç vermeye başladı. Romanların yaşadığı illerde çalışmalar yapan Özcan Purçu, "Romanlar; bu ülkenin vatandaşı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasal haklarına sahip, eşit yurttaşlarıdır. Artık ötekileştirilmeden siyasette nerede duracağımızı Cumhuriyet Halk Partisi ile yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz.

15 Ekim 2018 Pazartesi günü, İzmir Konak Türkan Saylan Sanat Merkezi’nde Roman STK başkanları, temsilcileri ve Roman muhtarlarımız ile birlikte düzenlemiş olduğumuz toplantıda 31 Mart Yerel Seçimleri için çalışmalarımızın startını verdik.

Bu doğrultuda, çalışmalarımızın sonucunda ilk olarak 15 Ocak 2019 tarihinde İzmir Karşıyaka Örnekköy’de yaşayan 250 Roman kardeşim AKP’den istifa etti ve toplu olarak CHP’ye geçtiler. Karşıyaka, tarihinde görülmemiş toplu üye geçişi ile CHP örgüt yapısı altında toplandılar.
Bu daha başlangıç dedik…

İzmirden sonra 15 Şubat 2019 tarihinde İstanbul Esenyurt’ta 500 Roman kardeşim yine toplu olarak AKP’den istifa etti ve CHP’ye geçti. İstanbul Esenyurt’ta yaşayan Roman kardeşlerim beni gururlandırdılar. Bana inandılar, güvendiler. İstanbul, İzmir yarın Türkiye’nin başka bir ilinde toplu geçişler devam edecektir. Biz; bıkmadan, yorulmadan Romanlara gerçekleri anlatacağız.

17 Şubat 2019 bugün İzmir Romanlarla baharı karşılıyor. Bu daha başlangıç demiştik. 250, 500, 5000 bu sayı artarak devam edecek. İstanbul’dan sonra İzmir’de de 5000 Roman kardeşim AKP’den CHP’ye geçti. Sizinle gurur duyuyorum kardeşlerim. İzmir Baharı muhteşem karşılayacak.
Türkiye’nin her yerini dolaşarak Romanlara doğruyu anlatmaya devam edeceğiz. AKP’nin 16 yıllık iktidarlarında Roman açılımı ile beklenti yaratıldı. Sonuç sadece yardım, önce muhtaç duruma getir sonra yardım başka bir şey yok. Yapılan yardımlarda ihtiyacı olana ulaşmadı. Romanlar garip insanlar. Elbette ülkede muhtaç vatandaş varsa yardım yapmak devletin görevidir. Bu yeni bir şey değildir. Kaldı ki Avrupa Birliği Uyum Yasaları ile zaten bunları yapmak zorundalar. Yani AKP muhtaç vatandaşına ayrıcalık sağlamamıştır.

Roman açılımı üzerinden, yardımların arttığından sürekli bahsetmekle sorunlar çözülmüyor. Eğer sorunları çözmüş olsalar yardımlar artmaz, azalır. Ama Romanlarda durum öyle olmuyor. İşte bu sebeple kardeşlerime bu gerçeği görmelerinde yardımcı oluyoruz. Romanlara verilen sözlerin tutulmadığını anlatıyoruz. Sağlık, Eğitim, İş, Konut… hiçbir sorunları çözülmedi. 21.Yüzyılda hala çadır, baraka ve konteynırda yaşayan Romanlar var. Saraydan görünmüyor buralar!
Sonuç olarak, artık Romanlar gerçekleri ve verilen vaatlerin yerine getirilmediğini görüyorlar. Toplu geçişlerle AKP’nin yalanlarına inanmadıklarını gösteriyorlar. Mart’ın sonunda hep birlikte baharı yaşayacağız." diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AKP İstanbul milletvekili ve Akşam gazetesi yazarı Markar Esayan’ın mide kanseri olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'den gelen heyetle görüşeceğini söyledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD heyetiyle görüşmeyeceğini, ABD Başkanı Donald Trump geldiğinde onunla görüşeceğini söyledi.

AK Parti Meclis grup toplantısında Gündoğdu Marşı söylendi. Görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

AK Parti haftalık grup toplantısını yaptı. 16 Ekim 2019 Çarşamba tarihli AK Parti Meclis grup toplantısında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar salona asker selamı verere...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te haftalık olağan grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Meclis Grup Toplantısı yapıldı. 15 Ekim 2019 tarihli İYİ Parti haftalık TBMM grup toplantısında Meral Akşener'in konuşması. Akşener Barış Pınarı Harekatı ve ...

Yazarlar
Website Security Test