Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Meral Akşener İYİ Parti Grup Toplantısı 5 Şubat 2019

5.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İYİ Parti'nin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti'nin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulunan Akşener, İzmir'de Tunç Soyer'in adaylığına, hayat pahalılığı ve enflasyona, meyve sebze fiyatları ve KDV oranlarına, emeklilikte yaşa takılanlara dair konuşurken Ak Parti ile HDP'nin kapalı kapılar ardında konuştuğunu iddia etti.

İktidara seslenen İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Bugün koltuğu meşgul edenlere tavsiyemdir. Millet için faydalı bir şey yapmak istiyorsanız, sevmeyi deneyin, birleştirmeyi, kırmak yerine onarmayı deneyin. Suçlamak yerine gönül almayı deneyin." dedi.

İzmir'de Tunç Soyer'in adaylığına ve 12 Eylül darbesinde babası Nurettin Soyer'in MHP'nin kurucu lideri Alparaslan Türkeş ve birçok ülkücü için verdiği kararlara ilişkin konuşan Akşener, "Kanunsuz işler yapmayı düşünen varsa buyursun gelsin. Gelsin de görelim. Hukuktan adaletten haberleri yok, onun için suçun şahsiliğini bilmiyorlar. Suçlu babadan dolayı evlat suçlanamaz. İYİ Parti’ye düşmanlık edebilmek için dinimizi ortaya attılar. Bizim kimseyle düşmanlığımız yok. Siyaseti ayağa düşürmeyin." ifadelerini kullandı.

Enflasyona ve hayat pahalılığına dair konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Hayat pahalılığı için esnafı, pazarcıyı suçladılar. Akşam iki saat televizyon izlesen iki de lamba açık kalsa 150 lira fatura geliyor. Türkiye 5 müteahhitten ibaret değildir. Milletin kesesinden beslediğiniz yeter artık.

Enflasyonun düşmeyişinden, faizlerden, yatırımcı olmayışından şikayetçi. 24 Haziran’dan bu yana durumunuz iyiye mi gitti, kötüye mi? Sevgili gençler cesaret edip evlenebiliyor musunuz? Bu soruların cevapları 31 Mart’ta seçimi belirleyecek. Bunlar asıl zam yağmuruna 31 Mart’tan sonra başlayacak. Markette meyve sebzeye yüzde 8 KDV konuluyor. Bunu kaldırın. Türkiye’yi öyle bir hale getirdiler ki menemen zengin yemeği oldu. Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı diye tartışıldı.Soğanın 6 lira olduğu ülkede, menemen soğansız olur. Şimdi de menemen biberli mi olur, bibersiz mi olur diye soruyorlar. Biber de 18 liraysa, menemen bibersiz olur. Bu gidişle sofralar da menemensiz olur. " ifadelerine yer verdi.

Yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevinden ayrılmayacağını hatırlatan İYİ Parti lideri Akşener, "Bu yerel seçimlerde kimsenin koltuğu gitmiyor. 4 yıl boyunca koltuğunda oturacak. Bu kulağı çekerseniz, ne kibir kalır ne gurur. 31 Mart’ta verilecek karar sizin için önemlidir." dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için de konuşan Akşener, "Emeklilikte yaşa takılanların hakkını söke söke alacağız." dedi.

Çiftçi destek ödemeleri için konuşan Meral Akşener, "Son 5 yılda çiftçinin hakkı olan 80 milyar lirayı ödemediler." sözlerini söyledi. 

Sakarya'daki Tank-Palet fabrikasına ilişkin de konuşan İYİ Parti lideri, "Sakarya’daki tank- palet fabrikasının Katarlılara satılmasını tehlikeli görüyoruz. Buradan bütün adaylarımıza, gençlerimize sesleniyorum, inandıklarınız uğruna her şeyi göze alın ama nefsiniz ön plana gelince şöyle bir durun." dedi.

Ak Parti ile HDP'nin kapalı kapılar ardında anlaştığını iddia eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Geçenlerde AK Parti’yle HDP’nin Grup Başkanvekilleri kapalı kapılar ardında yeniden konuştu. Derdimiz Türk milletinin çıkarını korumak, bunun için karşılık beklemiyoruz. Kimin ne yaptığını Allah görüyor, bu bize yeter." şeklinde konuştu.

Meral Akşener'in bugün (5 Şubat 2019 Salı) açıkladığı adaylar: 

Kayseri  Dursun Ataş

ManisaBüyükşehir Orkun Şıktaşlı 

GaziantepBüyükşehir Mehmet Ejder Demir 

MardinTuna Işıkhan

SamsunBüyükşehir Hayati Tekin 

YozgatMetin Özışık 

KütahyaAynur Sezer 

AdıyamanAbdülkadir Kırmızı 

MuşErkan Çelikoğlu 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu: Bakmayın siz Kemalistlerin ’15 Temmuz bir FETÖ darbesidir’ mavallarına…

Gazeteci Zafer Arapkirli 15 Temmuz kutlamalarının hemen akabinde sosyal medya hesabından attığı ''Şöleniniz bitti mi'' başlıklı mesajlar dizisinde, 15 Temmuz'a ilişki...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında konuşması. Gündemle ilgili konuşan Meral Akşener'in 17 Temmuz 2019 tarihli konuşması.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında konuşması. Gündemle ilgili konuşan Meral Akşener'in 17 Temmuz 2019 tarihli konuşması.

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin 17 Temmuz 2019 tarihli Meclis grup toplantısında konuşması. Canlı, video haber.

Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'den Çin'e Uygur Tepkisi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ''15 Temmuz’la ilgili söylediği sözler resmen siyasi sabotajdır'' diyen AK Parti sözcüsü Ömer Çelik’e cev...

Yazarlar
Website Security Test