Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu, İsmail Küçükkaya’nın konuğu canlı

31.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın canlı yayın konuğu

Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu. İsmail Küçükkaya soruyor Kemal Kılıçdaroğlu cevaplıyor. 

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları: 

Büyük kentlerde söz sahibi olacağız. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’yı alacağız.

Yaptığımız tercihlerin arka planı bilinmediği için bizi eleştiriyorlar.

Her hafta MYK ve parti meclisi toplantımız var. Geçen yıllara göre çok daha fazla adayımız belirlenmiş durumda. Son bir ay aslında propaganda için yoğunlaştıktan bir dönem belediye seçimlerinde.

Canan Kaftancıoğlu’nun istifası duygusal bir nedenle istifa tweeti atıp sonra bu tweeti sildi. Bu tweeti doğru bulmuyorum. İstifasını istediğim hakkında çıkan haberlerle ilgili konuşmak istemem. Canan hanım seçime kadar devam edecek. 

Tunç Soyer ismi parti Meclisimizden çok kolay geçti. Seferihisar Belediyesini Avrupa’ya tanıttı. Aziz Kocaoğlu yoruldum deyince yerine Tunç Soyer’i belirledik. Tunç Soyer İzmir’de çok yüksek oy alacağı için karalama kampanyası başlattılar. Fakat İzmir halkı demokrasinin kaybından rahatsız dolayısıyla Tunç Soyer’i bağırlarına basacaklar. 

Tunç Soyer’in babasından ötürü yargılayamazsınız. Bakın veda hutbesinde peyagamberimiz ne diyor: baba oğlunun, oğul da babanın suçundan sorumlu olamaz. Yaşar Okuyan, Tunç Soyer’in babası tarafından yargılanmış yakında bu konuda bir açıklama yapacak. Tunç Soyer hakkında olumsuz birşey bulamayıp babasının üzerinden karalamaya çalışıyorlar. İzmir'i bu bölgenin en önemli kültür, tarım ben sanayi merkezine dönüştürecek. 

İzmir ilçe belediye başkanlarının yüzde sekseni değişiyor çünkü değişim gereklidir. Raporlar çerçevesinde hareket edip kararlarımızı buna göre aldık. Örgütlerimizin talepleri, vatandaşlarımızdan gelen mektuplar, anketler, İYİ Parti ve Saadet Partisi ile bazı bölgelerimiz hakkında uzun tartışmalar sonucu ilçe adaylarımızı belirledik. 

Sayın Aziz Kocaoğlu “artık yoruldum yapmak istemiyorum” demişti biz de Tunç beyin ismi öne çıktığı için onunla devam etmeye karar verdik. 

Tek adam rejimini en çok eleştiren benim o yüzden adayları hep beraber anketler, rapolar doğrultusunda belirliyoruz. Fakat karar veremediğimiz durumlarda son kararı ben veriyorum. 

İmamoğlu çalışkan, insanları ayırmayan, yoksulların dostu. İstanbul’u alacak. İstanbullu Ekrem Beyi sevdi. İstanbul’da doğup büyüyen, Atatürkçü, dürüst, Çalışkan, halkçı bir belediye başkanı adayı. Ekrem İmamoğlu halktan yana halkçı bir kişidir. 

Ekrem İmamoğlu İstanbul’un sorunlarını en iyi bilen, Belediyeyi nasıl yöneteceğini bilen, herkesin değerlerine saygılı, hiçbir ayrım yapmayan bir başkan. 

Kadın aday çok istedik ancak istediğimiz oranlarda kadın aday bulamadık. 

İktidarın yaptığı yanlışları kamuoyuna anlatmak zorundayız muhalefet partisi olarak. Man adası olayında söylediğim herşey belgeye dayalı savcılık raporu da bunu kanıtlıyor. Davadan önce davanın hakimi değiştirildi yerine bir parti militanı getirildi. Biz bu davayı Avrupa insan hakları mahkemesine taşıyoruz. 

Yüksek tazminatlar dolayısıyla akrabalarımdan 200 bin TL borç aldım. Ama sonunda o davaları kazanıp o ödediğim tazminatları geri alacağım. Feriştahın gelse beni susturamaz. 

Sandığa katılım oranı için sandık güvenliği konusunda kimse endişe etmesin. Geçen seçimlerde yüzde 96’sına ulaştık sandıkların yüzde 4 ulaşamadık. Bıçaklanma korkusuyla sandıklara sahip çıktı arkadaşlarımız. Bıçaklanan üyelerimiz bile oldu. Dijital altyapımız hiçbir siyasi partide yoktur. Eğer bugün 100 yaşında kişi oy kullanacak diye ortaya çıkıyorsa bunu sağlayan bizim dijital altyapımız. 

Beyoğlu için adayımız ÖDP’li Alper bey olabilir.

Bodrum için tekrar Kocadon aday olabilir.  

Eren Erdem hukuksuz yere içeride. Adalete olan güven yüzde 30. Adaletsiz bir ülkede yaşıyoruz.

Tank palet fabrikasının satılması ihale ile mi oldu. Nasıl oluyor da kendi silah fabrikasını Katar ordusuna satıyor? O Katar ki Akdeniz’de doğalgaz arama işlemlerinde Türkiye’nin karşısında yer alan Güney Kıbrıs Rum yönetimi ile gaz arama işlemlerinde ortak. 

Tank palet fabrikasının değeri 20 milyar dolar. 9 soru sordum Erdoğan hiçbirine cevap vermedi. 

İzmir’de kentsel dönüşüm Belediyenin güvencesi altında yapıldı. Aynı modeli İstanbul’da da yapacağız.

Mersin'de iyi parti ve CHP ayrı ayrı katılacaklar seçime. Manisa İyi partide. 

Bizim belediyelerde en düşük aylık 2.200 TL. 

Adana, Mersin, Bursa, Antalya, İzmir, Ankara ve İstanbul’u alacağız. 

17 yıldır ülkeyi yöneten iktidar ülkeyi kuru soğana muhtaç etti. Biz gelince hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek her evde huzur her evde mutluluk olacak. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin Ankara'da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus liderle tokalaştığı sırada 'Nice to meet you' dedi.

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa etti. Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. 13 Eylül 2019 Cuma Ahmet Davutoğlu açıklamaları.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ülke gündeminde büyük sükse yapan Şanışer'in şarkısı Susamam'ı hedef aldı. Devlet Bahçeli ayrıca Bülent Arınç ve Ekrem İ...

Cumhurbaşkanılığı Külliyesi'ndeki toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı, Ekrem İmamoğlu sendele...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde belediyeden hiç işçi çıkarıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li başkanların da olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlandığı iddia edilen masonluk belgesinde FaceApp uygulamasıyla İmamoğlu'nun fotoğrafının gençleştirilip k...

Yazarlar
Website Security Test