Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP İzmir Belediye başkan adayı belli oldu mu son dakika

16.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde göstereceği belediye başkan adayları açıklanmaya devam ediyor.

CHP'nin 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday göstereceği isim belli oldu mu. CHP bugün (16 Ocak 2019 Çarşamba) Parti Meclisi toplantısının ardından CHP 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerdeki belediye başkanı adaylarını açıklanması bekleniyor. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının da açıklanması bekleniyor.

Şimdiye kadar 5 kez toplanan CHP Parti Meclisi, 15 büyükşehir, 28 il, 437 ilçe ve 150 belde olmak üzere toplam 630 belediye başkan adayı belirlemişti.

Ankara'da Mansur Yavaş, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Antalya'da Muhittin Böcek, Adana'da Zeydan Karalar, Bursa'da Mustafa Bozbey, Kahramanmaraş'ta Ali Öztunç, Van'da Nurettin Beyaz, Mersin'de Vahap Seçer, Aydın'da Özlem Çerçioğlu, Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen, Hatay'da Lütfü Savaş, Mardin'de Süleyman Sarı, Muğla'da Osman Gürün, Tekirdağ'da Kadir Albayrak ve Malatya'da Soner Gökçe şimdiye kadar CHP'nin büyükşehirlerde gösterdiği adaylardı.

CHP Parti Meclisi toplantısı devam ederken tüm gözler parti meclisi toplantısı sonrası yapılacak olan açıklamalara çevrildi.

Kulislerde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in adı CHP'nin 31 Mart 2019 Seçimleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ön plana çıkarken, mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan ise son dakika atağı geldi. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tekrar aday olduğunu açıklayan Aziz Kocaoğlu'nun, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için aday olduğunu belirten resmi açıklaması ise şu şekilde: 

"Çok iyi hatırlanacağı gibi, 1 Ekim tarihinde bir basın toplantısı yaparak, 31 Mart yerel seçimlerinde aday olmama kararımı kamuoyu ile paylaşmıştım.Bu açıklamayı seçimlerden 6 ay önce yapmamın en temel gerekçesi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin önünü açmaktı. Benim yerime aday gösterilecek arkadaşımızın bir an önce belirlenerek seçimlere kadar kentin her köşesine ulaşması, kendisini tanıtması ve projelerini anlatması gerektiğini düşünmüştüm. 6 ay, bu iş için ideal bir süreydi.

Ancak aradan geçen 3,5 aylık süreye rağmen adayın henüz belirlenememesi, aday açıklama takvimi geciktikçe ortaya çıkan tablonun Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve dolayısıyla kentimize zarar verecek düzeye gelmesi, devletin tüm olanaklarıyla seçime hazırlanan iktidar partisinin 'bakanlık' yapmış İzmir adayını 27 Kasım'da açıklayıp çoktan yola koyulması ve bu tabloyla İzmir'de güç kaybı yaşayabileceğimiz gerçeği, beni ve partimize gönül vermiş milyonları endişeye düşürmektedir.

Sayın Genel Başkanımızla bugün yaptığım ve gayet olumlu geçen görüşmede, bu kaygılarımı açıkça ifade ettim. Her zaman söylediğim gibi, önce devletim ve milletim, sonra partim için çalıştım. Hiç bir zaman gizli ajandam olmadı. Hiç bir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir'de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım.

Kamuoyuna saygıyla duyururum."

CHP Parti meclisi toplantısı bitti mi?

CHP Parti meclisi toplantısı halen devam ederken, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Tunç Soyer mi yoksa Aziz Kocaoğlu mu olacağı çok kısa süre içerisinde belli olacak.   

CHP Parti meclisi toplantısı kararları neler? 

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı henüz açıklanmamışken içeriden alan bilgilere göre CHP İzmir İlçe Belediye Başkan Adayları belli oldu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun MYK sonrası soruları yanıtlıyor

Seyit Torun: Önümüzdeki süreçte yetkili kurumlarımız Aziz Kocaoğlu'nun İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili açıklamayı yapacaklardır. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, kentin geleceğini İzmirliler ile birlikte planlama hedefi doğrultusunda yaşama geçirdiği İzmir Buluşmaları'nın ikincis...

Gözaltı süresiyle beraber 639 gündür tutuklu olan iş insanı Osman Kavala ile beraber 15 sanığın ağırlaştırılmış müebbetle yargılandığı Gezi davasının ikinci duruşması ...

Yeni parti kuracağı konuşulan Ak Partili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: 'Aile siyasetin dışında olmalı, Berat Albayrak eleştirileri göğüslemeli'

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: ''Cumhurbaşkanlığı, benim verdiğim emrin tam aksine 'Rus Uçağını düşürdük' açıklamasını yaptı''

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında önemli itiraflar geliyor. Davutoğlu Erdoğan'ın kendisine, ''Başbakan gibi görün ama Başb...

Ak Partili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: ''Ak Partideki Trol Çetesi Pelikancıların kimler olduğunu biliyorum''

Son dakika Canan Kaftancıoğlu'na 17 yıl hapis istemi

Yazarlar
Website Security Test