Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 15 Ocak 2019 Salı Canlı

15.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 15 Ocak Salı canlı anlatım. İYİ Parti haftalık olağan Meclis grup toplantısı 15 Ocak Salı.

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 15 Ocak 2019 Salı canlı anlatım. İYİ Parti TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısında konuştu. 

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in konuşmasından satır başları:

Bu salonu bize özellikle verdiler dolduramayalım diye. Ama Allah hepinizden razı olsun. Türkiye’nin her yerinden, her hafta toplandınız geldiniz ve bizimle inatlaşmanın ne denli önemli olduğunu gösterdiniz.

Öyle bir medya duvarıyla karşı karşıyayız ki, birkaç TV dışında sözlerimizi veren yok. Türkiye gerçeği bu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günüydü. Mesleğini hakkıyla yapan tüm basın çalışanlarını kutluyorum. Cumhurbaşkanı son 16 yıldır uyguladığımız reformlar basının özgürlükçü yapıya kavuşmuştur dedi. Şaka gibi. Burası neresi bilmiyorum ama Türkiye olduğunu sanmıyorum.

İYİ Parti bugünlere ambargoları aşarak geldi. Söyleyecek sözü olan ne yapar eder milletine ulaşır. Hakikat er geç ortaya çıkar hak yerini bulur. İYİ Parti cesaretle emekle alın teri ve inançla buralara gelmiştir. Ekranlarda 24 saat bizi gösterin diyecek halimiz yok. Ne yaparlarsa yapsınlar biz bir yolunu bulur sözümüzü milletimize ulaştırırız.

İktidar hakikatin önüne ne duvar örerse örsün milletimiz er ya da geç olanı görüyor. Milletimizin gerçek gündemi ekonomi. Neden? Çünkü gerçeğin kendisini yaşıyor. İktidar istiyor ki herkes onların anlattıklarını konuşsun. Milletin gündemi aş, iş, ekmek. Tablo ortada. Enflasyon 16 yıl aradan sonra yüzde 20'nin üzerinde. Resmi makamlara göre 4 milyon işsiz var. İş bulmaktan ümidini kestiği için başvuru yapmayanları da eklediğinizde rakam 6 milyona ulaşıyor. Geçenlerde 100 kişinin alınacağı iş için tam 4 bin kişi müracaat etti. Damadın dengelendik dediği manzara bu. Milleti kandırmak için eski rakamları sunuyorlar. Milletimizi aldatmayın diyorum. Türkiye için taş üstüne taş koyan her kimse Allah razı olsun. Cumhuriyet tarihinde yapılan ne varsa yakıp döküyorsunuz. Dünya ekonomileri büyürken biz de büyümüşüz. Havuzun suyu yükselirken biz de yükselmişiz. Millete masal anlatmaktan vazgeçin. Her şey bu kadar güllük gülistanlıksa neden her hafta sürekli yeni ekonomik paketler açıklıyorsunuz…

İşler iyiye gitmiyor. Bu paketlerin hiçbiri de çözüm olmuyor. Ekonominin dümenindekiler bu işi bilmiyor. Ülkede tarımın hali ortadayken, Ziraat Bankası'nın borazan müteahitlerin, yandaş medyanın, spor kulüplerinin desteklenmesi için kullanılması yazıktır ayıptır günahtır. Spor takımlarına destek için mi yoksa kendi kurdukları takımların milyonlarca dolarlık transferleri için mi bu kaynağı ayırıyorlar bilemiyoruz. İstihdamı, üretimi artırmadıkça her hafta paket açıklamak zorunda kalırsınız. Damat bu işlerden anlamaz ama bunlar seçime kadar zaman kazanılması için yapılan yatırımlardır.

Hasta garantili hastaneler için 12 milyon dolar lira. Bu parayla 3 tane Yavuz Sultan Selim köprüsü yapılabilir. Türkiye ve milletimizin parasını 5 müteahite verdiler. Dünya 5'ten büyüktür. Türkiye de bu 5’liden büyüktür. Adalet mi bu. Gün gelir bu haram para kursaklarından sökülür. Apar topar yapılan düzenlemelerle Merkez Bankası'nı kar dağıtımı öne çekildi. İktidar bu parayı seçim çalışmasında kullanacak. Yapmayın, milletimize bunu yapmayın. Madem kriz yok bunu neden yapıyorsunuz diyoruz, size mi soracağız diyorlar. Cumhurbaşkanı cari açık azaldı dedi. Tamam da paramız pul oldu pul. Ben size doğruyu söyleyeyim. Dövizdeki artış nedeniyle ithalat yapamaz hale geldik, cari açık azaldı. Bunu başarı gibi anlatıyorlar. Güçlü bir Türkiye için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz. İYİ Parti Türkiye'yi çıkışa götürmek adına sorumluluğunun farkındadır. İnşallah 31 mart bu sorumluluğun tescilleneceği bir tarih olacaktır. Türkiye'yi iyi belediyecilikle buluşturacak adaylarımız yanımızdalar… Sizleri onlarla tanıştırmak istiyorum

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı:Cihan Kolip

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı:Dr. Serdar Kaman

Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı:Oğuz Şimşek

Kastamonu Belediye Başkan adayı:Levent Dikmen

Ağrı Belediye Başkan adayı: Taner Söylemez,

Rize Belediye Başkan Adayı:Yakup Özcan 

Güneysu Belediye Başkan Adayı:Sefer Özer

Allah yolunuzu açık etsin Vaatlerinizin takipçisi olacağım.

İnşallah seçimden sonra yeni bir 94 krizi yaşamayız. Türkiye’de 80 milyonluk elektrik faturasını ödeyemeyecek yaklaşık 10 milyon nüfus var. Bir sürü rakam sıralıyorsun ama gerçek bu. Çalışanların yüzde 43'ü asgari ücretli. Türkiye 2019'a 10 yıldır ürettiği ekonomik problemlerle girildi ve bunun faturası vatandaşımıza kesiliyor. Milletimiz kullandığı su için 5 elektrik ve internet için 7 çeşit vergi ödüyor. Pırlantadan vergi alınmazken kitaptan yüzde 18 vergi alınıyor. Vergi de ve gelir de adalet Türk milletinin mutlaka gözetmesi gereken bir haktır. Bugüne kadar yaptığımız çağrılarda asgari ücret zammı gerçekleşti. 24 Haziran seçimlerinden önce, düşmüş kredi ve kredi kartı borçlarını biz devlet olarak satın alacağız dedik. Bize kaynağı nereden bulacaksınız dediler. Bize inanmadılar ama bugün daha küçük çaplı bir işi yapacaklarını açıkladılar. Buradan uyarıyorum. Kaynağı doğru bulmanız lazım. Kaynağı doğru kullanmak gerekir dedim. Ama iktidarın çarçur politikaları devam ediyor.

Bir kere de sorumluluğu üstünüze alın. Küçük Emrah büyüdü. Siz hala ağlamaya devam ediyorsunuz. 31 Mart'a bu şekilde gidiyoruz. Anayasa diyor ki meclis başkanı siyasi faaliyete katılamaz diyor. Meclis Başkanı da diyor ki seçim bir siyasi faaliyet değil. E doğru seçim bir siyasi faaliyet değil, magazin faaliyeti. Sizin itibarınız açısından umut ediyorum ki Meclis başkanlığından istifa edersiniz. Üç günlük dünyada yaptığınız o önemli görevleri unutturacak küçük bir menfaatçilik yapmayınız. Umut ediyorum ki istifa edecektir.

Ekonomik krize ve hayat pahalılığına çare bulamayan iktidar kutuplaştırmayı yine devreye soktu. Hizmet yok, refah yok, huzur yok. Böyle olunca milletin oy vereceği de yok. Bunu kendileri de biliyorlar. Güç birliğimiz için sayın Bahçeli zillet diyor, Erdoğan da illet diyor. Övündükleri şeye bak millete hakaret ediyorlar. Bizim dağarcığımızda o kelimeler yok. İslamın şartı 5'tir 6. haddini bilmektir diye bir söz var. Haddinizi bilin haddinizi. Allah kimse milletine illet, zillet diyecek kadar zelil etmesin. Milletin arasına nifak sokarak elde edilecek bir başarı bizden uzak olsun. Bütün şehirleri, ilçeleri kazanacaksınız deseler de bir tek Ak Partili kardeşimin izzetine dil uzatacaksam dilim kurusun. Bir tek MHP'li kardeşimin izzetine dil uzatırsam varsın İYİ Parti'ye kilit vurulsun. Eğer ölümüm koruyacaksa devleti bu canı koruyan nefse yazıklar olsun. Buradan sesleniyorum; Asıl zillet nedir biliyor musunuz? Türk milletinin binlerce yıllık değeri, bozkurt işareti yapabilmek için Türk milletini ayaklar altına alandan izin almaktır. Bozkurt, büyük Türk milletinin sembolüdür. Atatürk'ü bastırdığı paradan, Cumhuriyetin ilk eserlerinde izi vardır. Bozkurt, Ergenekon'dan çıkarken birilerinden izin mi aldı? Otobüslerde seçim kampanyasında eğreti bozkurt yapmak için o senden izin mi aldı sen de izin alıyorsun? Asıl zillet budur. Bozkurt kimseden izin almaz. Yabancılar bu yüzden Mustafa Kemal'e bu yüzden bozkurt demişlerdir. Dün o sarışın, mavi gözlü bozkurtu doğuran ananın vefatının yıldönümüydü. Ak Partili, MHP'li kardeşlerime, CHP'li, Saadet'li kardeşime sesleniyorum; bozkurt hepimizindir, bozkurt özgürlüktür. Bozkurt yapmak için kimseden izin istenmez.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin Ankara'da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus liderle tokalaştığı sırada 'Nice to meet you' dedi.

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa etti. Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. 13 Eylül 2019 Cuma Ahmet Davutoğlu açıklamaları.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ülke gündeminde büyük sükse yapan Şanışer'in şarkısı Susamam'ı hedef aldı. Devlet Bahçeli ayrıca Bülent Arınç ve Ekrem İ...

Cumhurbaşkanılığı Külliyesi'ndeki toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı, Ekrem İmamoğlu sendele...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde belediyeden hiç işçi çıkarıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li başkanların da olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlandığı iddia edilen masonluk belgesinde FaceApp uygulamasıyla İmamoğlu'nun fotoğrafının gençleştirilip k...

Yazarlar
Website Security Test