Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rauf Denktaş İçin siyasilerin sözleri

13.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Vefatının yıldönümünde anılan efsanevi devlet adamı Rauf Denktaş için siyasi liderler ve önde gelen politikacılar ne dedi siyasilerin rauf denktaş sözleri

Büyük vatansever Kıbrıs konusunda en büyük dava adamı rahmetli Rauf Denktaş ölümünün yıldönümünde anılıyor. 

İşte siyasi parti liderlerinin ve önde gelen politikacıların Rauf Denktaş paylaşımları; 

Kemal Kılıçdaroğlu 

CHP genel başkanı 

Kıbrıs Türk halkının hak ve özgürlük mücadelesine adanmış bir ömürdü onunki... Davasından an dahi vazgeçmeyen ve Türk siyasi tarihinin örnek devlet adamları arasında yerini alan, KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı #RaufDenktaş'ı vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

Temel Karamollaoğlu 

Saadet Partisi genel başkanı 

Kıbrıs davamızın muazzez ismi #RaufDenktaş'ın vefatının sene-i devriyesinde hem kendisini hem de Kıbrıs müdafaasında emeği geçen şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Ruhları şad olsun.

Özgür Özel

CHP grup başkanvekili 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu cumhurbaşkanı, Kıbrıs'taki bağımsızlık mücadelesinin simge isimlerinden #RaufDenktaş ı ölümünün 7'nci yılında saygıyla anıyorum.

Yavuz Ağıralioğlu 

İyi parti grup başkanvekili 

Ömrünü Kıbrıs Davamıza adamış Bozkurt #RaufDenktaş'a, Kıbrıs Davamızın mihenk taşlarından Dr. Fazıl Küçük'e ve Türk Mukavemet Teşkilâtı'nın aziz kahramanlarına rahmetle, minnetle ve aynı ruhla...

Meral Akşener 

İyi parti genel başkanı 

Kıbrıs Türklüğü'nün ve ülkemizin Akdeniz'deki haklarından asla feragat etmeyeceğiz.

Ömrünü vatan mücadalesine adayan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizin kurucu cumhurbaşkanı, mücahit #RaufDenktaş'ı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

İlhan Kesici 

CHP milletvekili 

Türk dünyasının önemli devlet ve siyasi önderlerinden, #Kıbrıs'ın bağımsızlığının sembolü, büyük dava adamı, #KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı #RaufDenktaş'ı vefatının 7. yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Mustafa Balbay

CHP milletvekili 

#RaufDenktaş, ödünsüz yurtseverliğin, sabırlı direncin, kibirlenmeden dik duruşun, diyalog kapısını kapatmadan meydan okumanın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin adıdır. Anısı önünde saygıyla eğiliyorum.

Binali Yıldırım

TBMM başkanı

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı, Türklük davasının yılmaz siyasetçisi ‘Büyük Türk’ #RaufDenktaş’ı vefatının 7’nci yılında rahmet ve minnetle anıyorum.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programının konuğu.

Cumhur İttifakı Büyük İstanbul Mitinginde kaç kişi vardı? Büyük İstanbul Mitingindeki katılımcı sayısı merak ediliyor.

Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Mansur Yavaş için ‘’Bu zatın seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil. Böyle bir adamın Ankara’ya belediye başkanı olması k...

Meral Akşener Mersin Millet İttifakı mitingi canlı 24 Mart 2019

Cumhur ittifakının Büyük İstanbul Mitingi Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Binali Yıldırım'ın kür...

CHP'den yeni reklam. Kemal Kılıçdaroğlu'nun olduğu reklamda CHP'nin 31 Mart 2019 Yerel Seçimler sloganı ''Martın Sonu Bahar'' yer alıyor.

MHP’den ihraç edilen parti içi muhalif milletvekillerinden olan Sinan Oğan, dış güçler ve ekonomiye saldırı konularını eleştirdi.

Yazarlar
Website Security Test