Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Muharrem İnce ile Ekrem İmamoğlu gençlerle sohbet etti 9 Ocak 2019 canlı

9.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Muharrem İnce ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, gençlerle sohbet etti.

Muharrem İnce: Bir değişimin karşısına çıkan mutlaka yok olur. Türkiye'nin ve İstanbul'un bir değişime ihtiyacı var. 1994'ten bu yana İstanbul'u bir zihniyet yönetiyor. Bu 25 yılda trafik sorunu çözüldü mü? Hayır. Şimdi çözeceğiz derseniz inandırıcı olmaz. 25 yılda niye yapmadın diye sorarım. O zaman bir değişime ihtiyaç var. Toplumun ana unsurlarının yanında değişimi tetikleyen unsurlar nelerdir? Dünyadaki tüm toplumlarda. Her yerde, değişimi üç grup yapabilir. En önemli grup. Bir sanatçılar, iki gençler ve üç bilim insanları. Bunlar toplumun hep bir adım önündedirler. Bugün bize ters gelen bir olayı görmek gençlerin işidir. Sanatçıların işidir, bilim insanlarının işidir. En büyük değişimleri gençler ve kadınlar oluşturmuştur. Derebeylerin yıkılmasını anneler sağlamıştır. Çocuk ekmek istemiştir, anne demiştir ki ekmek derebeyinde. 

Dünyanın yaşı 4 milyar 600 milyon yıl. Dört büyük değişim yaşandı. İnsan, kendi gücünden, hayvan gücünden sonra suyun, buharın gücünü fark etti. SOnra elektriği fark etti. Sonra elektroniği buldu insan. Şİmdi dördüncü büyük değişim devrede. Endüstri 4.0. Bunu sizler bilmelisiniz. Bunu bilemezseniz. 3. Dünya ülkesinin yaşlıları olursunuz. 16. Sıradaydı ekonomi. Şu an dünyada ekonomimiz 19. sırada. G20'den çıkmak üzereyiz. Sizin yaşlılığınızda, iyi bir yerde olmak için bu değişimi doğru algılamak lazım. Dünya artık nesneler arasındaki internetten bahsediyorlar. Akıllı fabrikalardan bahsediyorlar. Benim gençlerim bu değişimi yakalayamazlarsa yaşlılıkları çok zor geçecek. Bu değişimi nereden başlatacağız? Yaşadığımız kentten. Her 5 kişiden 1'i İStanbul'da yaşıyor. Bu değişim 31 Mart'ta başlatabiliriz. Bunun için adım adım takip etmemiz lazım. Şu an gündemde sınır ötesi harekat, FETÖ'nün iadesi, asgari ücret, indirim. Bu tür laflarla kamuoyu aldatılmak istense de, tamam bunları takip edelim ama seçmen listesini kontrol etmek bizim işimiz. Kim muhtarlığa adım var mı yok mu diye gidip baktı? Birincil işimiz bu. Millet şunun farkında; doğalgaza, elektriğe, motorine, zamlar ertelenmiş olabilir. Bugün 1 verdiklerini 31 Mart'tan sonra 10 kat geri alacaklar. Bunların millet farkında. Sessiz değişimi gerçekleştirmeliyiz. İstanbul bunun lokomotifidir. Tüm önyargıları yıkarak bunu başlatabiliriz. Ben Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ısrarla uzay madenciliği, kuantum, teknoloji, bilim dedim. Arkadaşım dedi ki senin kampanyanda kuantum biraz fazla kaçtı. Bence fazla kaçmadı. Dünyanın geleceği budur. Türkiye'nin hesap veren, sorgulanabilir bir yönetim anlayışı, eleştirel, milli unsurlarla bezenmiş bir gençliğe ihtiyacı var. İstanbul'a okumaya gelen gençlerin önemli bir kısmı burada kalıyor zaten. Sizler de böyle olacaksınız. Ben üniversitede öğrenciydim 31 Mart'ta bir seçim vardı. Ben seçmen kütüğümü aldırdım İstanbul'a ben de oy kullandım, bu değişim benim sayemde oldu diyebilmelisiniz. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 21 Mayıs Salı canlı. İYİ Parti haftalık olağan Meclis grup toplantısı 21 Mayıs Salı.

Kadir Mısıroğlu'nun ölümünden sonra yayınlanan gizli kamera görüntülerinde skandal sözler. İşte o sözlerin videosu

Son dakika… YSK toplantısı sona erdi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 'Aslında YSK'nın bir tane üyesi var, o da sarayın kibirli kişisi ve çalınan minare o kadar büyük ki kılıf uydurmak zor oluyor' gibi son derece...

Son dakika… YSK gerekçeli kararını tamamladı

Ak Partinin İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ın seçim günü yapılan en büyük hileyi açıkladığı videosu izlenme rekorları kırıyor.

Hdp Mardin milletvekili Tuma Çelik'in Pontus tweeti

Yazarlar
Website Security Test