Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 8 Ocak 2019 Salı

8.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 8 Ocak 2019 Salı canlı anlatım. İYİ Parti haftalık olağan Meclis grup toplantısı 8 Ocak Salı.

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 8 Ocak Salı canlı anlatım. İYİ Parti TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısında konuştu. 

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in konuşması:

Milletimizi ayıran her kimse dış güçlere hizmet ediyordur. Biz devlet bilinciyle hareket ediyoruz. İYİ Partililere sesleniyorum, bir cahil size laf attığından selam verip geçin. Kimsenin şerefine dokunacak bir söz söylemeyin.

Bugün kendine hakim olamayan iktidar sahiplerinin sözlerine baktıkça kendimize daha çok sahip çıkacağız.

Kim ne yapıyor görüyorsunuz. İYİ Parti umut fakirin ekmeğidir, diye boş vaatler vermeyecek. Ranta rüşvete, ihale fesatçılığına fırsat vermeyecek.

Önümüzdeki seçim bir beka meselesi değildir. Muhtarlarımızı, belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz o kadar.

Yandaşların vergi borçlarını sildi. Verginin faizini falan da değil. Özünü sildi. Vatandaşlarıma sesleniyorum. Gidip başvuru yapın. Bu indirimden biz de yararlanmak istiyoruz deyin. Yoksa bunlar sizi tehdit mi ediyor kardeşim? Bu 5'li? Sığınmacılara, yandaşlara milyarlar... Bu israfa, savurganlığa iş bilmezlik de eklenince iş daha da büyüyor. Türk Telekom Türkiye'nin göz bebeğiydi. Devletimize yıllık 1 milyar vergi ödeyen bir kurumdur. Acemice özelleştirdiler. Acemice diyoruz da hince özelleştirdiler. Bugün Türk Telekom 5 milyar borç bıraktı. Satın alan yabancı grup şirketin içini boşalttı. Gelirini alıp borcunu Türk milletine bıraktı. Gözümüzün önünde yaşanan Türk Telekom beceriksizliği sayesinde Türk Telekom 5 milyar daha borç bulmak zorunda. İşte bunlar yüzünden faiz yüzde 30 oldu. Bu yüzden dolar 5.4 bunlar yüzünden yiğit muhtaç olmuş kuru soğana. Bunlar yüzünden iş bulamıyorsunuz. İşte bunlar yüzünden poşete bile 25 kuruş ödüyorsun. Biz laf ederken de çevrecilik yapıyorlar. Yazlık saray için 50 bin ağaç kesen çevreci olur mu? 

Sakarya Arifiye'deki milli fabrikamız, Tank Palet fabrikası, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile özelleştirme kapsamına alındı. Sakarya Milletvekilimiz Ümit Dikbayır konuyu inceliyor. Satılmak istenen fabrikanın ordumuzun herhangi birliğinden farksızdır. Ha o fabrikayı satmışsın ha orduda bir birliği. Yerli ve milli silahlarımız üretiliyor orada. İhalenin kimi kazanacağı konusunda da açık bilgiler var. Hulusi Akar da fabrikaya gitti biz de dedik sahip çıkacak. İşçilerin haklarına sahip çıkacağız dedi fabrikanın satışını umursamadı. Buradan ilan ediyorum bu işin peşini bırakmayacağız.

Aziz milletim biz memleketin halini, gidişatını anlatınca, AK Partili kardeşlerimiz isyan ediyor. Hiç mi düzgün iş yapmadık? Tabiki yaptılar. Ama yaptıklarını bire bin katarak anlatıyorlar. Onlar öyle anlatıyorsa biz de yapamadıklarını anlatmaya mecburuz. Yol yaptınız. Ama 3 yol yapacak paraya 1 yol yaptınız. Dün yaptınız, bugün batırıyorsunuz. Kızacak, bağıracak bir şey yok. İyi yaparsanız kalırsınız, kötü yaparsanız gidersiniz. Millet getirir, millet götürür. Demokrasinin kuralı budur. 31 Mart'ta milletimize soracağız. Hayatınızdan memnun musunuz? Sonuçları da hep birlikte kabul edeceğiz. Cumhurbaşkanı görevine devam edecek. Ama belediyeleri kaybederse politikalarına bir çeki düzen verir. İlla bir bahar temizliği lazım.

Fırat'ın Doğusu operasyonu bekliyor. ABD heyeti Ankara'ya gelmeden mesajı verdi: Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. İktidara bir kez daha sesleniyorum: Suriye'de, Irak'ta Türk Milletinin bekasına göz dikecek kim varsa, ordumuz girsin, gereğini yapsın. ABD'nin Rusya'nın her sözünü emir gibi algılamaktan vazgeçin. İktidarın Doğu Türkistan konusundaki sessizliği de artık endişe verici bir hal aldı. Çin'den gelen birkaç milyar dolar için milyonlarca soydaşlarımıza ses vermiyorlar. Cihan sussa İYİ Parti susmayacak. Gök bayrak, hür ufuklarda dalgalanıncaya kadar susmayacağız. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Son dakika… YSK toplantısı sona erdi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 'Aslında YSK'nın bir tane üyesi var, o da sarayın kibirli kişisi ve çalınan minare o kadar büyük ki kılıf uydurmak zor oluyor' gibi son derece...

Son dakika… YSK gerekçeli kararını tamamladı

Ak Partinin İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ın seçim günü yapılan en büyük hileyi açıkladığı videosu izlenme rekorları kırıyor.

Hdp Mardin milletvekili Tuma Çelik'in Pontus tweeti

Ekrem İmamoğlu, 'ben bir projeyim' dedi ve Okan Bayülgen'in programında horon tepti video izle

İşte o fotoğraflar ... Bahçeli'nin 19 Mayıs Fotoğrafları Sosyal Medyayı salladı

Yazarlar
Website Security Test