Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 25 Aralık 2018 Salı Canlı

25.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 25 Aralık Salı canlı anlatım. İYİ Parti haftalık olağan Meclis grup toplantısı 25 Aralık Salı.

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 25 Aralık Salı canlı anlatım. İYİ Parti TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısında konuştu. 

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in konuşması:

Para yok değil bu ülkede para var da bu iktidarın o parayı vatandaşa vermeye niyeti yok. Sonra da çıkıp diyorlar halinize şükredin. Değerli kardeşim biz sabrı da şükrü de biliriz. Rızkımı veren hüdadır, kula minnet eylemem diyor. İktidarın görevi bunu hatırlatmak değil, 81 milyonun tamamına iş, aş vermek zorundadır. Pazardan meyve sebze artığı toplayan millete halinize şükredin diyemez. Milyonlarca işsize halinize şükredin diyemez. İsraf saltanatıyla günde 2 milyon yiyenler millete halinize şükredin diyemez. Aziz milletim, bütçede ne var? Başka ne var? Cumhurbaşkanı maaşına yüzde 26 zam var. Türk milleti 100 milyar, 150 milyar maaş öder ama ilk şart önce milletin hakkı ödenmelidir. İtirazımız asgari ücret görüşmelerinde ayak sürüyenlere. Vatandaşa gelince kıstıkça kısanlardır. NE diyorlardı? Türkiye'yi uçuracağız. Enflasyon tek hane olacak. Bugün durumumuz ne? Türkiye değil enflasyon uçtu. 1 dolar 1.90 TL olacaktı. Bugün 5.3 lira. Türkiye değil dolar uçtu. 2 bin liralık asgari ücrete bile ayak diriyorlar ayak. İşsizlik bitecek dediler. Bırakın bitmesini hergün binlerce evladımız işsiz kalıyor. Bugün itibariyle her hanede 1 ya da 2 işsiz var. Amerika papazı isteyince pişman olacaktı bırakın istemeyi aldı gitti. Avrupa Birliği bizi kıskanacaktı, dağılacaktı ama bizimkileri tekrar masaya oturttu. Tekrar söylüyorum, Türk milleti Cumhurbaşkanına ayda 70 bin de der 100 bin de öder. Ama mesele para değil. Mesele milletin cebinde para olmaması. Siyasetin dert etmesi gereken; kendi cebindeki para değil, vatandaşın cebinde para olup olmadığıdır. Siyaset, milletin cebinde para olsun, refah yükselsin diye yapılır. Milletvekili bakan olup kendi cebini doldurmak için değil. Benim vatandaşım hayat pahalılığından bıkmışken önce ben demek olamaz. Önce milleti düşün. Yoksa milletin parasıyla yaptığınız bütçe size zehir, zıkkım, haram olur.

Biz krizin atlatılması için her türlü desteği vermeye hazırız. Bütün partiler bir araya gelelim bu işe bir çözüm bulalım diyoruz. Onlar diyor biz damatla hallederiz. Bildikleriyle ekonominin hali ortada. Biz milletin derdindeyken onlar tutturmuşlar sarı yelek. Biri diyor ki sokağa inin görelim. Diğeri de diyor ki geliyoruz. Muhteremler mutfakta yangın var yangın. Sarı yelek meselesi işi çözmüyor. Çok hevesliyseniz giyin birer sarı yelek. Siz çıkın sokağa. Biz İYİ ve cesur insanlar ayağa kalkarsak elalemin sarı yeleğiyle değil Cumhuriyetin kırmızı beyazıyla ayağa kalkarız! Yolunuz yol değil. Boşuna nefes tüketmeyin. Biz Ak Partili, CHP'li, MHP'li, Saadet Partili kardeşlerimizle düşman olmayız. Ne yaparsanız yapın bizi birbirimize düşüremezsiniz. İncinsek de incitmeyiz. AK Partili, CHP'li, MHP'li, Demokrat Partili, BBP'li kardeşlerime sesleniyorum. Siyasi iktidar düşmanlık değil kardeşliktir. İktidarlar gelir geçer. Önemli olan milletin kararıdır. Kim kendisine hangi dili yakıştırıyorsa varsın öyle konuşsun. Biz iyilikten, kardeşlikten vazgeçmeyeceğiz. İYİ Parti'nin adayları dedikodu yapmayacaklar. Şimdi hazır söz İYİ Parti'nin adaylarına gelmişken yeni adaylarımızı da sizlere takdim etmek isterim:

Prof. Dr. Atakan AksoyTrabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız,

Ümit BahtiyarDenizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız,

Mahmut UykusuzErzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız,

Rahmi OktayÇankırı Belediye Başkan Adayımız,

Mehmet ÖzkanNevşehir Belediye Başkan Adayımız,

Settar KayaKars Belediye Başkan Adayımız, 

Mahir YılmazKırıkkale Belediye Başkan Adayımız,

Muhammet GürUşak Belediye Başkan Adayımız, 

Davut ÇuhadarOsmaniye Belediye Başkan Adayımız,

Mustafa CanlıGümüşhane Belediye Başkan Adayımız,

Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Her biri bugünden itibaren milletimize gerçekleri anlatacak. Daha iyisine layık olduğunu aziz milletimize anlatacaklar. Doğruları konuşacaklar. Biz geleceğiz, her yerinden çekiştirilmiş devleti yerine oturtacağız. Devletin dini adalettir, adalet yoksa açlık vardır, işsizlik vardır, adalet yoksa adam kayırma vardır, adalet yoksa rüşvet vardır, adalet yoksa yarına güven yoktur. Biz ülkemizin evlatlarının yarına güvenmesini sağlayacağız. Devlet nimettir, nimeti millete dağıtacağız. Yeter artık diyoruz, yetti artık diyoruz! Milletimiz nefes almak istiyor. Huzur istiyor. Bir kere daha söylüyorum. Huzur istiyor, görmüyor musunuz? Tüm makyajlara rağmen ekonomik kriz derinleşiyor. Bir örnek vereyim, TÜİK'e göre 2017 Kasım'da 44 lira olan kırmızı etin kilosu bugün de 44 lira olmuş. Git sor bakalım Ayşe ablaya. Etin kilosu kaç liraydı. Kaç lira oldu? Gidin bakalım hastane önlerine. Bu rakama tahlil yaptırabilen var mı? Allah aşkına bu rakamlar gerçekçi mi? Milletin çarşıda, pazarda yaşadığı gerçek bize diyor ki küçülme devam edecek, işsizlik artacak, aziz milletimden istirhamımdır. Çarşıya pazara giderken eskisinden daha rahat mısınız? Yoksa akşam saatlerini bekleyip esnaf toplanırken gidip kalan sebze ve meyveyi mi almak için bekliyorsunuz? 135 milyar dolar olan dış borç üç katına çıkmış. 490 milyar dolar borçlanmış. IMF'ye ödenen 23 milyar dolar. Bunun 23 milyar dolarını da kendileri kullandı. 23, 23'e katlanmış. Faizleri düşürdük. Gelin kredi çekin ev alın. Vatandaşımız da gidiyor, beğendiği bir evi alacak. Bankaya gidiyor. Banka ne diyor biliyor musunuz? Sadece benim dediğim firmalardan ev alabilirsiniz. Para milletten çıkıyor başka para babalarının cebine giriyor. İşsiz gencinize mi hizmet? Fileyi dolduramayan, çocuğu okutamayan ev hanımına mı hizmet? Bir film sahnesinde imam diyor ki komşusu açken tok yatmamak için bunlar zengin mahallere taşınan uyanıklardır. Kapı komşunuzun arabasının hangi markaya evrildiğine bakın. Çocuklarınızın üstündeki montun hangi marka olduğuna bakın. Kapı komşunuzun hangi villaya, mahalleye taşındığına bir bakın. İktidar partisi ha bire bir şeyler anlatıyor. 1960'dan bu yana işsizlik rakamlarında en kötü 10 yıl Ak Parti iktidarındaki 10 yıldır. Bu böyle gitmez. Millet nefes alsın diye tarımı teşvik edin. Soğan bile alamaz hale geldik. Tarımı bitirdiniz diyoruz. Gerekirse soğan ithal ederiz diyorlar. Borç ve ithalattan başka bir şey bilmez misiniz? Akıl ve vicdan da parayla satılsaydı da onları da ithal etseydiniz. Onlar fıtrat işidir. O da sizin fıtratınızda yok. 

Askerlikle ilgili bir düzenleme yaptılar. Acil para bulmak için apar topar giriştikleri bu işten herkesin kafası karışık. Biz gençlerin askerlik sorununu çözeceğiz. Meclis'te bir kanun teklifimiz var. Tek tip askerlik öneriyoruz. 3 + 6 ayla askerlik hizmeti. 3 ay herkes temel askerlik eğitimi alacak. 6 ay da devlet asgari ücret ödeyeceğiz. 6 ayı yapmak istemeyen de asgari ücreti devlete ödeyecek. Kaynağı nereden bulacaksınız diyecekler? Faiz lobisine ödediğiniz parayı milletime vereceğim. Var mı bir diyeceğiniz? 

Papazı uçakla yollayarak ABD'ye boyun eğenler, Çin'e de seslerini çıkarmıyorlar. Çin'in Uygur Türklerine yaptığı zulmü bir tek İYİ Parti söylüyor. Doğu Türkistan'da camiler yıkılıyor camiler. Türk kadınlarının yanına zorla Çinli erkekler veriliyor. Milyonlarca Türk arındırma kamplarında. Ama devletimizden ses yok. O kızlar bizim namusumuz. O annelerin, babaların gözyaşları bizim kanayan yaramız. 11 Uygur Türkü havalimanında  2 ay bekletiliyor. Biz bunu deyince pasaport kontrolü yapıyoruz diyorlar. Ne pasaportu? Mazluma pasaport mu sorulur? 4 milyon Suriyeli'ye pasaport mu sordunuz? Sizin yerliliğiniz, milliliğiniz bu mu? Hadi ordan be! İşte bir başka örnek, Yunanistan'dan gelen tehdide sessiz kalan milli duruş gösteremez. Yunan Genelkurmay Başkanı, adam sanki yürek yemiş. Onun ağzını kim büzecek kardeşim? Kim büzecek? Aziz milletim, bir başka adres de Suriye'nin kuzeyi, Fırat'ın doğusuna bir kara hareketını başından beri öneriyoruz. ABD elbette çeksin gitsin. Fakat bayram değil seyran değil. Trump'ın Türkiye'yi işaret etmesi düşündürüyor. ABD Başkanı Trump, IŞİD'i yendik çekiliyoruz dedi mi? Dedi. Peki dün ne dedi? Erdoğan IŞİD'i bitirecek. Bu iki açıklamadaki fark kafamızı karıştırıyor. ABD IŞİD'i yenip mi çekildi yoksa Türkiye işin taşeronu mu oldu? IŞİD'le mücadele sadece Türkiye'nin omuzlayacağı bir yük olamaz. ABD'ye sesleniyorum; Çekilirken PYD YPG'ye verdiğiniz silahları da alın gidin, aksi bize düşmanlıktır. Sözün özü, ABD çekilse de çekilmese de Fırat'ın doğusuna operasyondan vazgeçilmemeli. Biliyorsunuz her seçim öncesi Kandil'e girdik giriyoruz, eteğindeyiz, yamacındayız. Ansızın bir gece geliyoruz deyip sonra ABD'ye dönüp müsait misiniz diye sorarlar. Artık ciddi olun beyler ciddi. Türk devleti gireceğim derse girer. Gereğini yapın. Kandil'se Kandil, Suriye'yse Suriye, Irak'sa Irak! Ordumuz girsin, temizlesin! 

Yaklaşan yerel seçimleri beka meselesi olarak görüyor. 31 Mart'taki seçimlerin ülke bekasıyla bir alakası yoktur. Yerel yöneticilerimizi seçeceğiz. Nifak için fırsat kolluyorlar. Metin Akpınar'ın söylediklerinden beni asacaklar sonucunu çıkarıp böyle davranamaz. Savcılık soruşturma açmadan 5 saat önce şimdi yargıda hesap versinler deyip işi bu kadar açık etmez. Ayrıştırmak, kutuplaştırmak değil, kardeşliği tesis etmek gerekir. Size oy vermeyenlerin de Cumhurbaşkanı olmak zorundasınız. 24 Haziran'dan sonra hayatınız iyiye mi gitti? Kötüye mi gitti? Millete bunu soracağız. Sayıştay raporlarından sonra yolsuzluk yok diyorlar. Var mı yok mu? Cumhur İttifakı bizim düşmanımız değil. CHP'yle yaptığımız sınırlı güç birliği toplumsal ayrışmaya karşı bir tedbirdir. Bunların üzerinden gerilim üretilmesine izin vermeyiz. Kim ne derse desin biz kardeşlik demeye devam edeceğiz. Biz mutfak yangını demeye devam edeceğiz. Eflatun diyor ki: kötülüğün yolu kolaydır, iyiliğin yolu ise ağırdır. İYİ Parti'nin yolu iyilik yoludur. Ticaretsiz mal, tekrarsız bilgi, cesaretsiz iktidar. Cesaret zor olana talip olmaktır. Cesaret kolay para yerine üretim ekonomisine geçmektir. Zor olan, siyasi nezaketle farklı seslere tahammül etmektir. Kaşıkçı olayında Trump'a Kaşıkçı olayında Suudlara dur bakalım demektir. Bizim cesaretimizin kaynağı da bu imandır. Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki Türk'üm demektir cesaret. İYİ Parti cesurlar hareketidir. Bu zorlukların hepsine talibiz. Buradan tüm teşkilatlarımıza sesleniyorum. Önce millet diyecek ve her şeyden önce milletimize karşı dürüst olacağız. Her türlü entrikaya başvuracaklar ama biz gerçeğin peşinde olacağız. Bütün adaylarımıza sesleniyorum; Siz büyük Türk milletin evlatlarısınız. Size Yezid gibi kazanmaktansa Hüseyin gibi kaybedin diyorum! Önce Allah'a sonra milletimize güveniyoruz. 

Bugün NOEL bayramı. Hristiyan vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum. Allah Türkiye'nin birliğini, bütünlüğünü bozmasın diyorum ve sizi Allah'a emanet ediyorum. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP yönetiminin üç önemli ismi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella çalınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu iktidara, ''Eğer sen bunu yapanları bulmak yer...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella şarkısının çalınması ve sonrasında yaşananlar hakkında bir açıklama yaptı.

Tutuklanan Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir için CHP'den ilk tepki geldi. Özdemir, İzmir'de camilerde Çav Bella çalınması olayı sonrasında gözaltına al...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Menemen’de İçişleri Bakanlığı bünyesinde hukuk müşaviri olarak görev yapan Durmaz Bayraktar’ı görevinin gereklerine uy...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ağrı'daki bir camide yerel seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılmış seçim müziğinin çalındığını gündeme getirdi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'in patates üretiminin teşvik edilmeli yönünde ifadelerine değinen AKP İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tarım ve Orman Bakanlığı’...

Yazarlar
Website Security Test