Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

TBMM Engin Altay bütçe konuşması video

21.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay TBMM 2019 bütçesi için mecliste konuşuyor video 21 aralık 2018

video

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay TBMM 2019 bütçesi için mecliste konuşuyor  21 aralık 2018

Bütçe aynı zamanda bir muhasebedir. Siz mutasyon geçirirken Türkiye'yi çürüttünüz. Şimdi Türkiye'de ötekileşme, ayrışma, tedirginlik ve korku var. Gelirken yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar diye geldiniz. Ama en temel hakları gasp ettiniz. 

Bugün Türkiye'de kimse özgürlüklerden söz edemez. Sosyal yaşamımızda tam bir çürüme söz konusu. Topluma cinnet geçirtiyorsunuz. Fuhuştaki artıştan haberiniz yok mu?  Ekonomide tam bir çürüme sürecini Türkiye yaşıyor.  Konkordatoyu 81 milyona öğrettiniz. 

Erdoğan söylüyor; "Eğitim ve kültürde ak parti başarısızdır." Milli Eğitim bakanının eğitim sistemi yoğun bakımda sözü sizin vicdanınızı rahatsız etmiyor mu? 1 milyon 600 bin evlattan bahsediyoruz. 16 yıldır siz bu işin başındasınız ve getirdiğiniz nokta bu. Bir ülkede okullaşma oranı nasıl düşer arkadaşlar? MEB adının yolsuzluklarla anılmaması gereken tek bakanlık. 

Bir büyük ayıpla da ak partinin yüzleşmesi lazım. Devlet köyün bakkalı gibi yönetilebilir mi arkadaşlar? Devlet de tefessüh etti sayenizde. Yandaşlık işinin tadını öyle bir kaçırdınız ki. Devlette ehliyet ve liyakat yok. Ehliyet ve liyakatın olmadığı bir devlet çürümüştür. Bu hükümet ve önceki hükümetlerin kayırmacılığının bedelini bu müllet ödüyor.  

Çıkacaksınız diyeceksiniz ki biz işin tadını kaçırdık ehliyet ve liyakatı tamamen rafa kaldırdık. Dünyanın en güvenilir ulaşım sistemini Türkiye'de en güvenilmez ulaşım aracı haline getirdiniz. Çıkın bu milletten özür dileyin. 

Sizi biraz eleştiren gazetecileri hemen fetöcü ilan ediyorsunuz. Fatih Portakal fetö kalıbına uymuyor ona da dhkp-c yaftası yapıştırırsınız. yargıya talimat veren insan anayasa suçu işler, anayasayı ortadan kaldırmak suçtur. Cezası da ağırdır. Hukuk bu yargıç ve savcılara da birgün lazım olacak. 

Biz 15 Temmuz ile de yüzleşemedik. Bu meclis 15 Temmuz ile yüzleşemedi. Binali Bey'in darbe gecesini nerede olduğunu söylerim. 

Erdoğan'a darbeyi haber veren enişte komisyona çağrıldığı halde gelmiyor. 251 şehide ayıp olur yangından mal kaçırma desem. Bu komisyon raporunu kaçıran kimse 15 Temmuzun ortağıdır. Sokak olmasaydı bugün mecliste biz oturmuyor olacaktır. Sokakları bazen karanlık güçler tezgahlar. Ülkede bir diktatör varsa kabuslar içerisindeyse. Ben Erdoğan'a 3 yıldır diktatör diyorum. Erdoğan demokrasinin bir tepki ve protesto rejimi olduğunu ya öğrenecek ya öğrenecek. Açım diyen adam terörist diyen namerttir. Başörtüsü mağduru kardeşlerimiz sokağa çıktıklarında terörist miydiler? Erdoğan'ın sokkatan korkmasına gerek yok Erdoğan bence sandıktan korksun. Bir ülkede Kürt sorunu bir gün var bir gün yok demekle çözülmez. Bunun Erdoğan da farkında o yüzden oslo ve dolmabahçe görüşmelerini yaptı. 

Biz sandıktan çıktık. Arkadaşlar bilimden kaynaklı gelişmeler siyasete tahvil edilemez. Teknolojik gelişmeleri partinize mal edemezsiniz. 

Bu işin adı krizdir kazanan yandaşın kasasıdır. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için olağanüstü çaba veriyor. CHP İzmir İl Teşkilatı şu ana kadar 4 bine yakın seçmeni İstanbul'a taşıya...

CHP'Lİ Özgür Özel, The Marmara'da yapılanların 'kusursuz bir Fetö Kumpası' olduğunu iddia ederek ''Süleyman Soylu, İsmail Küçükkaya ve Ekrem İmamoğlu'nun peşine polis ...

İYİ Parti kurucularından Metin Bozkurt'un Beylikdüzü'nde bir otoparkta 8 kişi tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi.

Mehmet Metiner, Melih Gökçek'in Fethullah Gülen (FETÖ) tweetini Ekrem İmamoğlu atmış gibi okudu.

AK Partililer Twitter nicklerinin yanına Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında geçecek İstanbul seçimleri kapsamında 'Yıldırım' emojisi koymaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu basın mensupları tarafından, Erdoğan'ın kendisine "Sisi" demesi hakkındaki görüşlerinin sorulması üzerine yanı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na 'Sisi' benzetmesi.

Yazarlar
Website Security Test