Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türker Ertürk'ten Hulusi Akar'a: FETÖ'cüler ona saldırmadı bunun bir anlamı olmalı

19.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Eski Deniz Harp Okulu Komutanı Türker Ertürk'ten Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar hakkında şüphe uyandıran tweet.

Eski paşalardan Hulusi Akar'a tepkiler. Deniz Harp Okulu Komutanı Türker Ertürk ve Emekli Amiral Semih Çetin'den Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar hakkında şüphe uyandıran tweetler. 

9 Ağustos 2010 tarihinde görevini bırakan Türker Ertürk Twitter'daki kişisel hesabından, Hulusi Akar hakkında, "Ben Hulusi Akar’a güvenmem, kayık bile emanet etmem. En büyük marifeti 49 yıl gerçek yüzünü gizleyerek Türk Silahlı Kuvvetleri içinde varlığını devam ettirmesi ve Genelkurmay Başkanlığı’na yükselmesidir. FETÖ bana ve arkadaşlarıma saldırırken ona saldırmadı, bunun anlamı olmalı!" ifadelerini içeren bir tweet attı. 

Meclis'te Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile, Milli Savunma Bakanlığı bütçe görüşmesi sırasında, CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel arasında 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili hararetli tartışmalar çıkmıştı.

Ayrıca Emekli Amiral ve Balyoz davasında tutuklanan Semih Çetin'den de Hulusi Akar'ı hedef alan bir tweet geldi. Çetin, "Hulisi Akar; 'Görevdeyken Hasdal'dan çıkmadım' dedi ya! Ne desem. 2010 Şubat'ı Balyoz saldırısı başladı. Tutuklandık. Akar Kolordu Komutanı. Hasdal Cezaevi emrinde. Ziyaretini beklerken 'geçmiş olsun' notu geldi. 'Ziyaret etmek isterdim ancak cezaevi kuralları izin vermiyor.'" ifadelerini kullandı. 

 

 

Türker Ertürk kimdir? 

1957 yılında Trabzon’da doğan Ertürk, ilköğrenimini İstanbul’da, orta öğrenimini ise Ankara ve Trabzon’da tamamladı.

1971'de Heybeliada’da bulunan Deniz Lisesi'ne başladı. Lise ve müteakiben o zaman yine Heybeliada’da bulunan Deniz Harp Okulu mezuniyetinin ardından, 1979 yılında subay olarak donanma saflarına katılan Türker Ertürk, 15 sene gemilerde çalışmıştır. Bu süre içinde üç harp gemisinin komutanlığını yaptı. 1996 – 1998 yılları arasında ise Alçıtepe Muhribinin komutanlığını yapmıştır.

Binbaşı rütbesinde Deniz Kuvvetleri Milli Plan Subaylığı, Yarbay rütbesinde Donanma Komutanlığı Eğitim ve Tatbikat Kısım Amirliği, Albay rütbesinde ise Deniz Kuvvetleri Komuta Kontrol Daire Başkanlığı görevlerini yapmıştır.

1985 – 1987 yılları arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde görev yaptı. 1988 – 1990 yıllarında Deniz Harp Akademisi eğitimini alan Türker Ertürk, 1992'de Silahlı Kuvvetler Akademisi ve 1999'da Roma’da bulunan NATO Savunma Koleji eğitimlerini tamamlamıştır.

Ertürk; 2000 – 2003 yılları arasında Londra’da Silahlı Kuvvetler ve Deniz Askerî Ataşeliği görevini müteakip, 2003 – 2004 yılları arasında Eğitim Filotillası Komodorluğu, 2004 – 2005 yılları arasında da Deniz Harp Okulu Öğrenci Alay Komutanlığı görevlerini deruhte etmiştir.

30 Ağustos 2006 tarihinde amiralliğe terfi eden Türker Ertürk, 2006 – 2008 yılları arasında Karadeniz Bölge Komutanlığı görevini yapmıştır. Bu görevi esnasında; ülke çapında bir sosyal sorumluluk projesi olan Gazi Alemdar Müze Gemisinin yapılmasına öncülük etmiş ve lokomotif gücü olmuştur.

2008 – 2010 yılları arasında Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevini yaptı. Bu görevde de birçok projenin gerçekleşmesini sağlayan Ertürk, Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı icra edilen psikolojik savaşta komutanlarının bu süreci iyi yönetemediği ileri sürerek 9 Ağustos 2010 tarihinde istifa etmiş ve mücadelesine siyasi yaşamda devam etme kararı vermiştir.

Mesleğinden ayrılmasının sonra CHP’ye katılmış ve yaklaşık olarak beş yıl CHP içinde siyasi faaliyet yürütmüştür. Bu süre içinde Milletvekili aday adayı olmuş ve Trabzon İl Başkanlığı için yarışmıştır. 12 Kasım 2014’de "kurucu ilkelerinden uzaklaştığı, Atatürk’e olan bağlılığını yitirdiği" gerekçesiyle CHP'den istifa etmiştir.

14 Kasım 2014’de Anadolu Partisi’nin ikinci kurucu ismi olmuş fakat siyaseten anlaşmazlığa düştüğünden, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinden önce 18 Mart 2015’de partiden istifa etmiş olup, halen siyasi çalışmalarını bağımsız olarak sürdürmektedir.

Türker Ertürk askerlik mesleğinden ayrıldıktan sonra birçok televizyon ve radyo programına katılmış, makaleleri yayınlanmış, çok sayıda konferansta konuşmacı olarak katılmıştır.

Halen Türkiye, Avrupa ve Amerika’da yayın yapan 25’i aşkın dergi, gazete ve internet gazeteciliği yapan sitede köşe yazarlığı yapmakta ve konferanslar vermektedir.

Aktif bir sporcu olan Ertürk; tenis, yelken, sörf, kar ve su kayağı sporları yapmakta olup, kurbağa adam brövesine ve üç yıldız balıkadam dalıcı belgesine sahiptir.

Özden Ertürk ile evli olan Türker Ertürk'ün Deniz Sinem Ertürk İlhan ve Berrak Ertürk adlarında iki kız çocuğu vardır.

Türker Ertürk, Türk asker ve 2008 – 2010 yılları arasında Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevini yürüten tuğamiral. Görevinden istifa ederek ayrılan Türker Ertürk, 2010'da "TSK içinde Gülen cemaatine bağlı imamların bulunduğunu" ve "bu imamların dışarıya bilgi sızdırdığını" söylemişti.

Ödüller
General Gazi Aslanov Altın Şeref Madalyası (Türk Dünyasının gelişimi ve tanıtılmasındaki aktif faaliyetleri nedeniyle Azerbaycan Dede Korkut Vakfı tarafından 8 Mayıs 2016'da verildi.)

 

Semih Çetin kimdir?

Balyoz davası kapsamında tutuklanan ve soruşturma sırasında suçsuz olduğu anlaşılıp serbest bırakılan Eski Tümamiral Semih Çetin, 18 Ağustos 2011’de dava kapsamında mahkemede yaptığı savunmada, “Kendi ordusuna ve donanmasına komplo kuracak kadar alçalmış bir çetenin yarattığı bir ihanet sürecinden geçiyoruz. Kendi ülkemizde esir düştük” sözlerini söylemişti.

Emekli Amiral Semih Çetin, devam eden balyoz davası sürecinde ve Hasdal Cezaevi’nde yaşadıklarını ‘Bir İhanetin Öyküsü – Hasdal’da Bir Amiral’ adını verdiği kitabında kaleme döktü. Tümamiral Çetin, o zamanlar yazdığı kitabında hissettiklerini “…Bir gün alçakça bir iftiraya uğruyorsunuz. Ne olduğunu anlamadan, üzerinize atılan suçun delillerini bile görmeden hapse atılıyorsunuz. Kızıyorsunuz… Ama sizin arkanızda devlet var. Sizin gördüğünüzü görecek hakimler ve savcılar var. Hakkınızı koruyacak komutanlar var. Yanılıyorsunuz, hiçbir şey değişmiyor. Kimse umursamıyor. Kırılıyorsunuz. Umudunuz azalıyor. Devlete güveniniz sarsılıyor. Yıllarca hizmet ettiğiniz devlet size sırtını dönüyor. Bir emriyle gözü kapalı ölüme giderim diye düşündüğünüz komutanlarınız suspus oluyor. Medya suskun. İnsanlar sinmiş. Ülkede garip şeyler oluyor. Üzülüyorsunuz…” şeklinde yazmıştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Doğrucu nuri

26.12.2018 - 15:13
İşimiz bitti uğraşların boş

06 bgm 973

25.12.2018 - 07:53
uyuşturucu ticaretinin merkezi afganistan. odatvci kaşif kozinoğlu'nun görev yeri afganistan. sinan engin bile kaşif kozinoğlu'yla birlikte yargılandı. oğlu sık sık abd'ye gidip geliyor.abd ile türkiye arasında uyuştucu kuryeliği mi yapıyor? odatvci tuğamiral türker ertürk'ün emrindeki savaş gemileriyle uyuşturucu kaçırıyor olduğuna dair ciddi iddialar mevcut mu? rasim ozan gibi biri afganistan'a neden gider? o yalı bank asya parasıyla değil uyuşturucu parasıyla mı alınır? eski susurlukçu ciner bu işin neresindedir? fer it şahenk garanti bankası'nda uyuşturucu parası akladı mı? çalık'ın arnavutluktaki bankası bu amaçla kullanıldı mı? mng kargo tv 8 acun ılıcalı uyuşturucu işine bulaştı mı? tayip gavura uyuşturucu satıp gelir elde etmek caizdir fetvasını kimden aldı? net hata ve noksan yurtdışından kaymağı belirsiz para girişleri arasında uyuşturucu gelirlerinin payı ne?
Diğer Haberler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İstanbul'a Mehter Marşı ile girdiği anların videosu gündemde.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Fethullah Gülen ve Alexis Yorgo imzalı sembolik karnesi dağıtıldı iddiası.

Ankara Beypazarı'nda bir vatandaş Beyaz TV muhabirine sert tepki gösterdi.

Prof. Dr. Emre Kongar, gazeteci Fatih Portakal'ın 'Parti devleti' ile ilgili sözlerine sert cevap.

Ekrem İmamoğlu 14 Haziran 2019 Bayrampaşa Mitingi canlı

İstanbul'un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Ordu Valisine 'it' dedi mi? İşte ayrıntılı ses analizi...

AK Parti TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ''Google'dan bulduk'' cevabı sosyal medyanın gündeminde.

Yazarlar
Website Security Test