Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bahçeli tehdit etti: 'Sarı Yelek terörüne özenen varsa bunun bedelini ağır öderler'

12.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bahçeli tehdit etti: 'Sarı Yelek terörüne özenen varsa bunun bedelini ağır öderler'

Bahçeli tehdit etti: 'Sarı Yelek terörüne özenen varsa bunun bedelini ağır öderler'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Fransa’yı baştan ayağa saran ve diğer Avrupa ülkelerine sıçrayan Sarı Yelek terörüne özenen varsa bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerini de şimdiden ifade etmek isterim” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri Öncesi Yeşeren ve Yükselen Tehdit Dalgası” konulu bir basın açıklaması yaptı.

MHP lideri Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:
“Bugüne kadar bir vesileyle yollarını bizimle ayıranlar beş stratejik hataya düşmüşlerdir. Birinci hata; MHP’nin başarılı olmasını engellemek, hatta MHP’yi siyasi tedavülden kaldırmak gayesidir. İkinci hata; gayrimeşru kurultay dayatmalarıyla partimizi kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırma ve tartışmalara boğmaktır. Üçüncü hata; aksi iddialara rağmen yeni bir parti kurulmasına ortak olmak, buna destek vermektir. Dördüncü hata; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin karşısında CHP-HDP-SP bloğuna girmektir. Beşinci hata; 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nde zillet ittifakının tarafı olmak, cumhur iradesinin karşısında bulunmaktır. Bu beş hatadan nedamet duyan her kardeşime, her arkadaşıma elbette kapımız da, gönlümüz de ardına kadar açıktır, açık kalacaktır. Hataya devam halinde tarih ve milliyetçi-ülkücü vicdan bunu kesinlikle affetmeyecektir.”

“Bugün zillet ittifakı rezaletin çukurundadır. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri için son kozlarını masaya sürmüşlerdir” diyen Bahçeli, Fransa'daki Sarı Yelekliler'in eylemlerine dikkat çekerek, “1 Nisan sabahı Türkiye için yeni bir kurgu yapan, yeni bir Gezi düşü kuran, yeni bir sokak hareketi düşleyen varsa kuşku yok ki buna pişman olacaktır. Masum taleplerin seslendirilmesi amacıyla sokağı adres gösterenler, bunu de televizyon ekranlarından hayasızca yapanlar fitne tetikçiliğinin sonuçlarına katlanacaklardır. Daha önce söyledim, bir kez daha söylüyorum; CHP-HDP-İP ve diğer mayası lekeli ortakları demokrasi dışı arayışlarla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni berhava etmeyi amaçlıyorlarsa 12 Eylül öncesi şartları bu mankurtlara ikazla hatırlatmayı tarihi bir görev addederim. Fransa’yı baştan ayağa saran ve diğer Avrupa ülkelerine sıçrayan Sarı Yelek terörüne özenen varsa bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerini de şimdiden ifade etmek isterim. Sarı Yelek giyen çıplak yatmayı göze almalıdır. Bu işin şakası yoktur. Mesele beka meselesidir. Mesele Türkiye meselesidir. Adalet Bakanlığının önüne sandalye atıp oturmak için rest çekenler, YSK’yı kuşatmadan bahsedenler, zoru görünce kaçacak yer arayanlar vakit geç olmadan ayaklarını denk almalıdırlar” ifadelerini kullandı.

Bahçeli tehdit etti: 'Sarı Yelek terörüne özenen varsa bunun bedelini ağır öderler'

MHP’nin 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'ne ‘üç belediye fazla alırım, beş belediye eksik alırım’ anlayışıyla yaklaşmadığını ve yaklaşmayacağını belirten Bahçeli, “1 Nisan 2019 sabahı Türkiye’nin başına çorap örmek için hazırlık yapan, el ovuşturan, sarı rüyalar gören kim ya da kimler varsa karşılarında bizi bulacaklardır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin güçlenip Cumhur İttifakı'nın geleceğin mimarı olabilmesi için 31 Mart 2019 eşiği güvenle ve demokratik denge eşliğinde geçilmelidir. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'ne önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben ilkesi kapsamında bakıyor, bu şekilde kavrıyoruz. Çünkü Türkiye’nin beka düzeyinde tehditlerle muhatap olduğunu görüyor, sadece elimizi değil gövdemizi de taşın altına seve seve koyuyoruz. 31 Mart 2019’da Türkiye kazansın istiyoruz. 31 Mart 2019’da huzur, kardeşlik, refah, beka ve milli birlik öne çıksın diyoruz. Samimiyetle hareket edeceğiz, çerden çöpten, eften püften meselelere takılmayacağız. Milli mutabakatla Cumhur İttifakı'nın ruhuyla Türkiye’nin prangalarını söküp atacağız. Denizi geçmişken derede boğulmayacağız. Yeni bir Türk zaferine cumhurun ittifak duruşuyla imza atacağız. Ve mutlaka başaracağız, 2023 hedeflerine el ele, omuz omuza, dayanışma halinde ulaşacağız” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Hayati kesimoğlu

13.12.2018 - 00:06
Sayın Bahçeli 15 temmuz ordu içi çatışma 20 temmuz olağan üstü hal ve kanun hükmündeki kararnamelerle fetö bahane edilerek iktidar karşıtı muhalefeti yok etme işbirliğini sivil darbe anlayışınızı ve buradanda partinizin darbe hukuku içinde varlığını sürdürerek iktidar ortağı olması size şimdilik çıkar olarak dönebilir siz ortağınızla birlikte sizin gibi düşünmeyen herkesi terör örgütü veyahutta terörist olarak görebilirsiniz çünkü sizin başka bir alternatifiniz siyasi vizyonunuz yok ülkedeki bu ekonomik kriz karşısında pretosta gösterisi hakkını demokratik yollardan kullanmaya kalkacak olabilecek herkesi tehdit ve şantaj ederek aslında bu ülkeyi siz terörize ediyorsunuz Bir siyasi parti düşününki hiç bir ekonomik vizyonu olmasın tarımla ilgili ağzını açmasın ülkedeki çalışma hayatıyla ilgili hiç bir vizyonu olmasın yazık tehdit şantaj küfür hakaret bu halk gereğini yapar sayın Bahçeli
Diğer Haberler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın Fox TV'deki canlı yayınını değe...

Devlet Bahçeli İstanbul’dan Ankara’ya geri mi döndü?

CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu montajla kendisini türbanlı yapanlara sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu'nun açık oturumu, gaze...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İstanbul'a Mehter Marşı ile girdiği anların videosu gündemde.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Fethullah Gülen ve Alexis Yorgo imzalı sembolik karnesi dağıtıldı iddiası.

Ankara Beypazarı'nda bir vatandaş Beyaz TV muhabirine sert tepki gösterdi.

Yazarlar
Website Security Test