Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Özgür Özel'den Erdoğan Soros fotoğrafıyla cevap: En büyük Sorosçu Erdoğan'dır

23.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Soros cevabı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Gezi Parkı ve tutuklu bulunan Osman Kavala'nın arkasında Macar Yahudisi Soros var" söylemine fotoğraflı yanıt verdi. 

CHP'li Özgür Özel, Meclis'teki Genel Kurul'da, "Sayın Başkanım, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan dün bir konuşma yaptı. Anadolu Ajansından 9 sayfalık bir metin geldi önümüze, 8 sayfasında Cumhuriyet Halk Partisine ve liderine eleştiri de değil, hakaretler var. Bu hakaretlerin her birisini ayrı ayrı okuduk, gerekli mecralarda cevaplarını veriyoruz." diyerek konuşmasına başladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Gezi Parkı ve Osman Kavala'nın arkasında Macar Yahudisi Soros var" söylemine ise, "Ancak ana muhalefet partisinin liderini, Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi Sorosçulukla suçlama gibi yeni bir yaklaşım var. Tabii bunu bu akşamdan itibaren yandaş medyada, yarından itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi siyaset makinasının ve mekanizmasının tüm aygıtlarında ve tüm kısımlarında bolca dinleyeceğimiz anlaşılıyor. Bizim Sorosçuluğumuzla ilgili, Sayın Genel Başkanın böyle bir irtibatıyla ilgili bir dedikodu, bir söylenti bile tamamen yandaş basın kaynaklıdır ama ben sizlere bir fotoğraf göstermek istiyorum. Bu, 2003 yılı. Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2003 yılında Soros'un karşısına geçmiş, yanında Egemen Bağış, onun yanında Ömer Çelik, karşısında Soros ve Soros'un kurmayları bir toplantı yapıyorlar. Toplantının özeti, Abdullah Gül'ün başdanışmanı Ahmet Sever'in o tarihlerdeki açıklamasıyla 'Türkiye'nin açık toplumu biziz, bizi destekleyin.' diyerek taşı gediğine koydu Recep Tayyip Erdoğan.' diyor 'Açık toplum' ifadesi şu…" dedi

Soros'un bütün dünyada aynı slogan üzerinde çalıştığını vurgulayan Özel, "Soros bütün dünyada bu slogan üzerinden çalışıyor, açık toplum enstitüleri kuruyor, açık toplum toplantıları yapıyor ve "Türkiye'nin açık toplumu biziz." derken Soros'a sadece böyle sözle değil, karşısında oturarak değil, böyle karşıdan göz atarak diyor ki: "O benim, senin aradığın benim." O toplantının sonunda çeşitli ülkelerin katılımıyla da Finlandiya'nın cumhurbaşkanı, Fransa'nın eski başbakanı, Hollanda'nın eski dışişleri bakanı, İtalya'nın eski dışişleri bakanı —ki hepsi bunların Soros'un bu çalışmalarında gönüllü çalışan, görev alan kişiler, Türkiye'yi destekleme komisyonu kuruyorlar, Bağımsız Türkiye'yi Destekleme Komisyonu ve daha sonra dünya kadar fon geliyor, dünya kadar çalışılıyor. Ve çokça seçim başarılarını hep Soros'tan alınan desteğe bağlıyor bu komisyon sonra." ifadelerine yer verdi. 

 

Meclis'te 2003 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan, o zaman Başbakan Erdoğan iken, George Soros ile aynı masada çekildiği fotoğrafı göstererek, "Şimdi, Sayın Başkanım, bizim böyle bir fotoğrafımız yok elhamdülillah. Bu fotoğrafı çektiren Recep Tayyip Erdoğan, "Açık toplum biziz." diyen o, destek isteyen o, para isteyen o ama dönüyorsunuz dolaşıyorsunuz bugün CHP'ye laf edecek… Şöyle: Kişi kendinden bilir işi. Hırsız diyebilir miyim? Ya bu adam çalmadı. Diyemem. Rüşvetçi diyebilir miyim? Dönemini 300 müfettiş inceledi, bir şey bulmadım. Diyemem. Arsız diyebilir miyim? Arından, namusundan milletin hiç şüphesi yok. Bir şey diyemem. E, buna FETÖ'cü derim çünkü FETÖ'ye en büyük desteği ben verdim zamanında. Bir de ne vardı, ne vardı? Dur, Sorosçu diyeyim. Kendinden biliyor ya efendim. Kendinden biliyor. Bu ülkede bir büyük siyasetçi Sorosçuysa o da Recep Tayyip Erdoğan'dır." şeklinde konuştu. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Fox TV'de Çalar Saat Programının konuğu. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili konuştu.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Güzelbahçe’de seçim bürosu açılışına katıldı. İzmir’i dünyanın öncü kenti yapacaklarını ifade eden Soyer, projel...

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, 14 Şubat Sevgililer Gününde Bağdat Caddesinde halka açık ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Türkiye 31 Mart 2019'daki belediye seçimleriyle birlikte Anayasa değişikliği referandumları da dahil 8 yılda 8. kez sandığa gidecek. Gözler 31 Mart 2019'da yapılacak b...

Mersin'de kadınlara hitap eden İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ''Siz şimdi bu kulağı çekeceksiniz. Eğer çekmezseniz, 31 Mart’tan sonra zam yağmuruna tutulacaksınız'' ...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ''Radikal Sevgi Kitabı''nda seçim çalışmalarının sosyal medyadan nasıl yürütülmesi gerektiği hakkında bilgi verdi.

Yazarlar
Website Security Test