Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

AK Partinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması için zorladığı isim kim?

21.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Partinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması için zorladığı isim kim? Özgür Özel'e göre AK Parti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması için zorladığı kişiye özel kanun çıkarmış.

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel bugünkü meclis konuşmasında, "TBMM'de görüşülmekte olan bu kanun AKP'nin 'İzmir'de aday bulamıyoruz, iddialı aday bulamıyoruz, kazanacağına inanan aday bulamıyoruz’ kanunudur. İzmir'de CHP'ye karşı rakip bulamadığınız, zorlayıp da ikna ettiğiniz adaya vereceğiniz güvencenin son tarihi 1 Aralık" ifadesini kullandı.

Özgür Özel'in Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı olması için zorladığı o isme, özel yasa çıkarıldığını iddia ettiği meclis konuşması şu şekilde:

Bu ne biliyor musunuz bu? Bu 14 sıra sayılı kanun. Bu kanun nerede yapılıyor mecliste yapılıyor. Meclislerin kanun çıkarırken uyması gereken en temel özellik nedir? Yani kanunlar kişiye özel olamaz. 17 tane kamu kurumu niteliğinde meslek örgütü kurulması hakkında özel kanun çıkarmış.

Siz bunlardan sadece ikisinin kanununda değişiklik yapıyorsunuz. Oysa hepsi anayasadan güç alıyor. Siz diyorsunuz ki diğer 15 tanesi dursun ama benim istediğim 1 veya 2 tanesini değiştirelim. Nerde kaldı eşitlik?

Bu kanun böyle geçsin bizim İzmir Milletvekililleri de bu kanunu eline alsın. İzmir'e gitsin gezsin.

Arkadaşlar bu kanun ne kanunu desin.

Bu kanun Adalet ve Kalkınma Partisinin "İzmir'de kazanacağına inanan iddialı aday bulamıyoruz" kanunu.

Bir kanun çıkaralım ki aday yapmaya ikna edemediğimiz, bütün baskımıza rağmen "görevimi kaybederim, kazanamayız, şimdiki koltuğumdan da olurum" diyen birini ikna kanunu arkadaşlar.

Bunu bilmeyen var mı? Bu kanun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını bulamayan, ikna edemeyen, zorla ikna etse de kazanacağına inandırmadıklarını aday yapma kanunu. 

Esasen bu değişkliğin yeri neresi? Seçim kanunu ama anayasının arkasından dolaşayım diye ilgili odaların, borsaların kanununa gidiyorsunuz.

Sizin gelecek seçime kadar değil 1 Aralığa kadar zamanınız var.

İzmir'de CHP'ye karşı rakip bulamadığınız zorlayıp da ikna ettiğiniz adaya vereceğiniz güvencenin son tarihi bir Aralık.

O yüzden,1 Aralık'ta istifa ederken bu güvenceyi ona vermeniz lazım Recep Bey kişiye özel yasama yaparken. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP İYİ Parti gerginliği 14 Aralık 2018 meclis bütçe görüşmelerine damgasını vurdu. MHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri arasında mecliste gergin anlar yaşandı. video

Yüksek Hızlı Tren Kazasını mecliste gündeme getiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'na sert ifadelerle yüklendi. v...

Ankara Yüksek Hızlı Tren kazası sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde kavga çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatına Üye/Gözlemci Devletlerin Anayasa ve Yüksek Mahkemeleri Birinci Yargı Ko...

CHP İzmir, Ankara ve İstanbul belediye başkan adaylarını ne zaman açıklayacak? CHP Parti Meclisi (PM) toplantısı tarihini öne aldı. CHP Parti Meclisi ne zaman toplanac...

CHP'nin İzmir, Ankara ve İstanbul belediye başkan adayları. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun artık kesin olarak düşündüğü adaylar belli oldu iddiası.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Yazarlar
Website Security Test