Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Devlet Bahçeli MHP TBMM grup toplantısı konuşması canlı

13.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Devlet Bahçeli partisinin meclis grup toplantısında konuşuyor.

Devlet Bahçeli grup toplantısında konuşuyor: 

Tunceli'de donmak Hakkari'de yanmak kaderimiz olmamalıdır. Aziz şehitlerimize cenabı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Bugün yaşıyorsak şehit ve gazilerimiz sayesinde. Gazilerimizin kolu, eli, bacağı biz olacağız. Şehitler ölmedi, ölmez. Vatan bölünmedi, bölünmez.

İşgal planlarını buruşturup yüzlerine fırlattık. Türk milletinin haysiyetine gölge düşüremediler. Ancak hala durmuyorlar, hala pes etmiyorlar. Bu amaca hizmet etmek için terör örgütlerini besliyorlar. Gözleri üzerimizde. Uyuyor muyuz yoksa uyanık mı? Bunu araştırıyorlar.  Biz çadırımızı sırtlanların yolu üzerine kurmuşuz Türkiye'ye kafa tutan kim olursa olsun doğduğuna doğacağına pişman etmek bizlere düşen tarihi bir görevdir. 

Türkiye'nin hayat damarlarını kesmek istiyorlar. Emperyalizm terör örgütlerini seferber ediyor. ABD terör örgütleriyle kolkola durmaktan rahatsızlık duymuyor. Teröristlerin başına ödül koyması kuşku vericidir amaç YPG'yi meşrulaştırmaktır. YPG-PKK'dan nasıl ayrıştırılacaktır. PKK-PKK'dan nasıl ayrılacak? PKK=YPG'dir. 

ABD askerleri, YPG ile yiyip içmekte kolkola gezmektedir. Ederi 12 milyon değer olduğu ilan edilen canilerin bizim gözümüzde delikli kuruş kadar değeri yoktur. Fetö nasıl bir dolar ederse bunların ederi de bu kadardır. Vaşington'un ajanları da mı kendilerini bilgilendirmekten acizdir. YPG'yi PKK ile savaştırmaktan bahsedenler zeka özürlüdür.

Türkiye Cumhuriyeti büyük israil projesine PPK tarafından kurulacak bir devlete Türkiye asla müsaade etmeyecektir.  

Ödül, vahşi batı alışkanlığıdır. ABD terörle arasına mesafe koymazsa ABD demek YPG ve PKK demek olacaktır.

Türkiye'yi kafeslemek için PKK ve YPG ile işbirliği yapmak yanlıştır.

Dünya soğuk savaş döneminden çıksa da sıcak savaş tuzağına çoktan düşmüştür. Paylaşım kavgaları hakimiyet mücadeleleri devam etmektedir. 

Burada asıl mesele Türkiye'nin birlik ve beraberliğini diri tutmasıdır. Sevr'de bize dayattıklarını Lozan'da püsküttük. Türkiye düşmeden insanlık düşmeyecektir. Türkiye'den bir Irak çıkmaz. Buna heves edenleri acıklı bir son beklemektedir. 

Fırat'ın doğusu da batısı da tertemiz yapılmalıdır. 

Biz kahraman bir ecdadın şerefli torunlarıyız. 

Tarih şuuru tarih birliğinden daha önemlidir. Milliyetçilik esas itibariyle tarih hakkında bir yorumdan ibarettir. 

1.dünya savaşını sonlandıranlar Paris'te 100 yıl öncesi için sahte üzüntülerini paylaşırken şimdi ortadoğu da yaptıklarını görmezden gelmek cehalettir. Fransa halen denizaşırı sömürgecilik faaliyetlerine devam etmektedir.  

Birinci dünya savaşında 20 milyon kişi yaralanmıştı. Osmanlı İmparatorluğunun da ölüm fermanı olan 1. dünya savaşını sona erdiren antlaşma sayesinde en büyük bedeli biz ödemiştik. Osmanlı imparatorluğu 24 milyon kilometrekarelik bir coğrafyada hüküm sürmekteydi. Günümüzde o topraklarda 64 ülke bulunmaktadır.  Zirve noktası olan Karlofça anlaşması aynı zamanda gerilemenin de başlangıcı olmuştur. 1461 günde hergün 2200 km2 toprak kaybedilmiştir. 1914-1918 arası ise tam bir felakettir. Her 14 günde bir ülke büyüklüklerindeki topraklar hakimiyetimizden çıkıp gitmiştir.     

Biz 1.dünya savaşını bitiren makus anlaşmanın nesine inanacağız? Kabettiğimiz imparatorluğumuz için oh iyi oldu mu diyeceğiz? Osmanlı'nın cellatlarıyla bunu mu kutlayacağız? Bize macron ve merkel ne anlatabilir? Birinci dünya savaşı mirası üzerine nutuk veren bu sömürgeciler biza hangi insanlıktan bahsediyorlar. Bir damlacık petrol için çekildiğimiz binlerce yıllık medeniyetleri yok eden sömürgeciler bize ne anlatabilir? Çekildiğimiz hiçbir coğrafyada huzur yoktur barış yoktur.            

Atatürk'ü sevenler ve sevmeyenler tartışması kaşınılıyor. BU yanlıştır. Cepheleşme tetikçiliğidir. Hiçkimse istismar peşinde koşmasın. Atatürk de bizimdir cami de bizimdir cem evi de bizimdir. Doğulusu da batılısı da bizimdir. Türkiye'yi pis oyunlarına alet etmek isteyenler bunun altından kalkamazlar. Maalesef bir dip akıntı Atatürk bahanesiyle cumhuriyetle hesaplaşmaktadır. Türklük üzerinden milletle hesap görülmektedir. Bitmiş ve kapamnış Türkçe Ezan tartışması kaşınmaktadır. Türkiye üzerinde kumar oynanamktadır.

Diyanet işleri başkanı 9 kasımda fesli Türk düşmanını ziyarete gitmiştir. Kimin nerey gideceği bizim meselemiz değildir. Tuhafımıza giden diyanet işleri başkanının fesli provakatörü ziayret için bula bula 9 Kasımı mı buldun? Durdun durdun da 10 Kasımın arifesinde ziayret etmek nasıl bir çarpıklığın mahsülüdür. Ne istiyorsunuz cumhuriyetten? Diyanet işleri başkanının görevi vatansızları anmak değildir. Hangi işgal artığı varsa duysun ve bilsin ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin ortak değeridir. Bu gerçek değişmeyecektir. Bu yolun sonu karanluktır. Çıkmazdır hüsrandır ve buhrandır. Diyanet işleri başkanı erdemli davranıp kendisine düşen görevi derhal yapmalıdır.  

MEB diyor ki Türk Milettini Türklük bilincine en geç ulaşan topluluk olarak değerlendirmiştir. Türk milletine kara çalan zihniyet Orhun Yazıtlarını nereye koyacak ? Tarihte kurulan 16 Türk Milletini nasıl izah edecek ? Asıl sizin sabah akşam andımızı okumaya ihtiyacınız vardır. 

Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son veriyorum. Sağolun varolun Allaha emanet olun. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ekrem İmamoğlu canlı son dakika Halk TV Ayşenur Arslan'ın konuğu video haber

Ahmet Hakan'a Tarafsız Bölge programına konuk ettiği Ekrem İmamoğlu'na olan tavırları nedeniyle tepki yağıyor

CNN Türk'te Ekrem İmamoğlu ile programın sunucusu Ahmet Hakan arasında Tevfik Göksu'nun sözleriyle ilgili tartışma çıktı.

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 21 Mayıs Salı canlı. İYİ Parti haftalık olağan Meclis grup toplantısı 21 Mayıs Salı.

Kadir Mısıroğlu'nun ölümünden sonra yayınlanan gizli kamera görüntülerinde skandal sözler. İşte o sözlerin videosu

Son dakika… YSK toplantısı sona erdi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 'Aslında YSK'nın bir tane üyesi var, o da sarayın kibirli kişisi ve çalınan minare o kadar büyük ki kılıf uydurmak zor oluyor' gibi son derece...

Yazarlar
Website Security Test