Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Şamaroğlanı' tartışması

25.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Milletvekili Engin Altay ve MHP Milletvekili Semih Yalçın arasında sosyal medya üzerinden yürütülen tartışma belki de bugüne kadar iki milletvekili arasında hakaret dozu en yüksek tartışma olabilir.

CHP Milletvekili Engin Altay'ın ''şamaroğlanı'' terimini kullanması üzerine, MHP Milletvekili Semih Yalçın ile aralarında hakaret boyutlarında bir sosyal medya tartışması başladı. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden sürdürülen tartışma belki de bugüne kadar iki milletvekili  arasında hakaret dozu en yüksek tartışma olabilir. 

İşte o Tweetler; 

CHP Engin Altay: 

"Şamaroğlanı: Adam yerine konulmayan, yerli yersiz azarlanan kimse."Kurt görünümlü çakal Semih Yalçın! Sayın Bahçeli saray tarafından adam yerine konulduysa yerli yersiz azarlanmadıysa bugün ipleri niye kopardı?

MHP E.Semih Yalçın:

CHP’li Engin Al-tay’ın ağzı, yediği herzeler yüzünden lağım çukurundan beter kokuyor.Bu tiksinç koku yalnız yüce Meclisin değil, bütün siyaset dünyasının havasını kirletiyor. Al-tay’ın ağzından öyle kötü ufunet çıkıyor ki yanında Ankara’nın fosseptik çukurları amberle misk kalır

Engin Al-tay, öteden beri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli hakkında boyunu ve haddini aşan laflar edip şiddetle kaşınıyor.

Engin Al-tay’a, MHP’nin kalıcı iz bırakan kaşağısı yerine daha yumuşak ve tahammül edilebilir bir yöntem bulmasını öneririz.Aksi takdirde kendisini HDPPKK’nın at uşağı olduğunu ilan ederiz.

Genel başkanımıza saygısızca dil uzatan CHP sözcülerine daima misliyle mukabele edeceğimizin bilinmesini isteriz. Bu malum partinin iç oğlanı olan   bir grup başkanvekili olduğunu biliyorduk ancak şimdide bir de  it uşağı ortaya çıkmış.!!!!!!!

CHP Engin Altay: 

Semih Yalçın, her vesileyle devlet geleneğinden bahsedip sonra ülkücüleri sokak fedaisi gibi kullanma arzun her şeyden önce ülkücülere bir hakarettir.

MHP E.Semih Yalçın:

Sözüm ona politika ve muhalefet yapmak adına sağa sola sürekli hakaretler yağdıran, en adi türden küfürlerle etrafına şenaat saçan CHP’li Engin Altay; hak ettiği cevabı bizden alınca bu kez daha aşağılık ve ahlaksız yöntemlere başvurmaya başlamıştır.

Altay; siyasi tartışmalar sırasında aldıkları cevabı hazmedemeyenlerin üste çıkabilmek için müracaat ettiği en pespaye, en aşağılık yöntemlerinden birine başvurmuş, tehdit algısına sığınmıştır.

CHP Engin Altay: 

Testinin içinde ne varsa dışarıya o dökülür. Sana hak ettigin cevabı yarın Mecliste vereceğim.

MHP E.Semih Yalçın:

İnsan görünümlü ve iki ayaklı bu yaratık,Sayın Genel Başkanımıza yönelik adice küfürleriyle düştüğü zillet çukurundan çıkabilmek için güya benim kendisini Ülkücülerle tehdit ettiğim yalanına başvurmuştur. Altay yaratığı, bu ucuz ve sefil yöntemi kimsenin yutmayacağını bilmelidir

Bu zavallı insan müsveddesi, bizzat kendisinin başlattığı siyasi polemiği saptırmakla, “Hukuk yoluyla hesaplaşacağım.” demekle yakasını kurtaramaz.

Bu küçük kalibreli ve düşük profilli adam, siyasi polemikten kaçıp tehdit algısına ve yargıya sığındığına göre ya gerçekten kendisini Ülkücülerle tedip edeceğimiz korkusuna kapılmış durumdadır veya Milliyetçi Hareket’in Liderine alçakça dil uzattığı için.

Engin Altay, niçin durup durup çirkef bir ağızla MHP’ye ve Sayın Genel Başkanımıza sövdüğünün hesabını dört duvar arasında değil; oylarıyla Meclise geldiği milletin önünde vermelidir.

++Ülkücülerin kendisine ceza keseceğinden ürkmüştür.
Bir kere kendisinin pislik bir ağız kullanarak başlattığı bu siyasi atışmanın, polemiğin; sıkışınca önlerinde kuyruk salladığı Ülkücülerle alakası yoktur. Bu, kendisi ile parti olarak bizim aramızdaki bir meseledir.

Engin Altay, sanki TBMM çatısı altında bulunmuyormuşuz gibi kaçak güreşeceğine, “Ülkücülerle beni tehdit etme, yüreğin yetiyorsa kendin gel. Nereye istiyorsan oraya ben geleyim.” diye tribünlere mesaj vereceğine Mecliste gelip bizi bulmalıdır. 

Ana Muhalefet partisinin Grup başkanvekilliğini üstlenmiş ama bir siyasi partinin genel başkanına yönelik nasıl üslup kullanılacağını, ona nasıl hitap edileceğini öğrenememiş zelil bir adamın siyaset yapması, CHP’nin ayıbıdır.

Ayrıca millet kendisinden ve CHP’den mahalle kabadayılığı ve küfürbazlık değil; Mecliste haklarını savunmasını, varlığını temsil etmesini beklemektedir. 

 

 
 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yeni parti kuracağı konuşulan Ak Partili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: 'Aile siyasetin dışında olmalı, Berat Albayrak eleştirileri göğüslemeli'

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: ''Cumhurbaşkanlığı, benim verdiğim emrin tam aksine 'Rus Uçağını düşürdük' açıklamasını yaptı''

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında önemli itiraflar geliyor. Davutoğlu Erdoğan'ın kendisine, ''Başbakan gibi görün ama Başb...

Ak Partili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: ''Ak Partideki Trol Çetesi Pelikancıların kimler olduğunu biliyorum''

Son dakika Canan Kaftancıoğlu'na 17 yıl hapis istemi

CHP’den ‘kadın üniversiteleri’ projesine tepki: ''Japonya örnek alınacaksa hata yapıldığında özür dileme ve istifa etme hasletini alabilirler''

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na, Twitter üzerinden pa...

Yazarlar
Website Security Test