Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''CHP içindeki hiçbir tartışma AKP'yle mücadeleden daha önemli değil''

17.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Bizim kendi içimizdeki hiçbir tartışma, hiçbir farklı fikir AK Parti’ye karşı olan mücadelemizden daha kıymetli değildir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen Ankara Bölge Toplantısı’nın açılışında konuştu. 3,5-4 ay önce bir seçimden çıkıldığını hatırlatan Salıcı, “Çıkmış olduğumuz bu seçimde mevcut iktidar bir pozisyon aldı, çoğunluk sağladı. Üzerinden 3-4 ay geçtikten sonra bir seçim sürecinde normalde çıkan iktidara toplum bir kredi açar. ‘Ortada bir sürü tartışma vardı, bu tartışmalarla ilgili iktidarın vaatleri vardı. Bu vaatleri gerçekleştirmek için ona bir kredi açalım’ der. Ülkede bir rahatlama olur. Şu anda yaşadığımız durum aslında tam tersi. Biz 4 ay önce seçimden çıktık ama ülke 16 yıldan beri yönetilen AK Parti iktidarının yönetiminde daha ağır bir sürece doğru gidiyor” dedi. 

“Bize gelen önemli eleştirilerden bir tanesi şudur; CHP bu konuda yeterince çaba göstermiyor” 
AK Parti’nin 2002 yılında iktidara geldiğinde yoksulluğu, yasakları, yolsuzluğu ortadan kaldıracağım diyerek bir ekonomik krizin üzerine geldiğini söyleyen Salıcı, ağır bir ekonomik kriz olduğunu ve o dönemde ekonomik krizle ilgili akılda kalan fotoğrafın Başbakanlık merdivenlerine bir esnafın yazar kasayı atması olayı olduğunu hatırlattı. Salıcı, “Ağır bir durumdu Türkiye atlattı. Ama o günkü krizde intiharlar yoktu, kendisini yakma girişiminde bulunan yurttaşlarımız yoktu. Bugün yazar kasa atmayı bir kenara bırakın, ortada Meclisin önünde kendisini yakma girişiminde bulunan yurttaşlarımız var. Bize gelen önemli eleştirilerden bir tanesi şudur; CHP bu konuda yeterince çaba göstermiyor, bu konu üzerinde çok fazla durmuyor. CHP birçok konuda görüş beyan ediyor ama bizler bir yerlerde konuşuyoruz ama basın emekçileri bunları haberleştiriyor, editör bunları hasır altı ediyor. Bu durumda CHP mücadeleyi bırakacak değil. Doğru söylediği programından, 6 okundan, kurucularından, antiemperyalist mücadelesinden, Mustafa Kemal Atatürk’ten vazgeçecek değil. Biz yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

“Bizim kendi içimizdeki hiçbir tartışma, hiçbir farklı fikir AK Parti’ye karşı olan mücadelemizden daha kıymetli değildir” 
Salıcı, konuşmasına şöyle devam etti: 
“31 Mart’ta bir seçim sürecine gidiyoruz. Bu seçim sürecine giderken önümüzde ağır bir sorumluluk var. Türkiye’nin kurucu partisi olmanın getirdiği bir sorumluluk var. Türkiye’de kurtuluşun partisi olmanın getirdiği bir sorumluluk var. Türkiye’yi çok partili hayatla, sosyal demokrasiyle, solla tanıştırmış olmanın getirdiği ağır bir sorumluluk var. Bizim bu sorumluluk çerçevesi içinde hep beraber birlikte bütün CHP’liler olarak bu ağır sorumluluğun gereğini yerine getirip 31 Mart seçimlerinde mevcut iktidarı geriletecek bir siyasi sonucu alma gibi bir yükümlülüğümüz var. Bugün burada bölge toplantılarının 8’incisini yapıyoruz. Partinin dün üye olanından en eski üyesine kadar hep beraber Türkiye’yi daha iyi bir iktidarın mümkün olduğuna, seçimden 4 ay sonra toplumun gözündeki meşruiyetini kaybetmiş iktidara 31 Mart’ta gereken dersi vermemiz gerekiyor. Bizim kendi içimizdeki hiçbir tartışma, hiçbir farklı fikir AK Parti’ye karşı olan mücadelemizden daha kıymetli değildir. Kıymetli olan partinin programında yazan, Türkiye’ye ulaşma idealimizdir. Kıymetli olan büyük saygı sevgi duyduğumuz, gönülden bağlı olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinin, hedeflerinin Türkiye’nin ilkeleri ve hedefleri olmasını sağlama çabamızdır. Bunu sağlamak için bizim hep beraber bu yolda bu mücadeleyi vermemiz gerekiyor.” 
Salıcı, toplantıda önümüzdeki 6 aylık süreçte partinin nasıl bir yol izlemesi gerektiğiyle ilgili, rotasıyla ilgili, aday belirleme yöntemleriyle ilgili görüşeleri alacaklarını ifade etti. 
Toplantıya eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Kaya, Bülent Kuşoğlu ve Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve partililer katıldı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İki Parti arasındaki “Yerel seçimlerde nokta ittifak için 14 büyükşehrin seçilmesi” konusunu uzmanlara sorduk, işte görüşleri…

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçimler için bazı büyükşehirlerde ittifaka gidebileceğinin yansımaları sürerken, İzmi...

Binali Yıldırım'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını isteyen İstanbullu taksiciler sosyal medyada Binali Yıldırım için kampanya başlattılar. Bakalım #Esnaf...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadeleye işgal diyen HDP'li vekillere çok sert çıktı: ''Terör örgütünün temsilcisi olarak burada konuşamazsın sen. Neyin işga...

Muharrem İnce'den adaylık açıklaması. 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde aday olacak mı?

MHP'nin bazı büyükşehir belediye başkan adayları belli oldu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP ile yerel seçimlerde ittifak konusuna ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Yazarlar
Website Security Test