Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Öcal Uluç: 'CHP’nin bu hale gelmesinin baş sorumlusu Muharrem İnce'dir'

3.8.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Duayen Gazeteci Öcal Uluç, CHP'deki son gelişmeleri GÖZLEM için yorumladı.

GÖZLEM: Öcal Bey merhaba hoş geldiniz. CHP’deki son gelişmeleri nasıl yorumluyorsunuz?

ÖCAL ULUÇ: Hoş bulduk, ancak CHP ile ilgili yorumlarım pek hoş olmayacak, zira Türkiye böyle bir ortamdayken CHP gibi, cumhuriyeti, insan haklarını, adaleti, Atatürk’ü savunan bir partinin bu duruma düşmesi inanılmayacak büyük hataların yapıldığını ortaya koyuyor.

Bu hataların büyük bir bölümü imza toplayan, fırsatçılık yapan ve bana göre CHP’de siyasi bir darbeyi başarıyla bitirmek için ellerinden geleni artlarına koymayanlara aittir.

Sayın Muharrem İnce seçim sonuçlarından sonra güzel bir açıklama yapmıştı. “Ben mücadeleme devam edeceğim, benim aklımda kurultay yok, gitmediğim yerlere gideceğim, az oy aldığım yerlere gideceğim, halkımla buluşacağım ve 5 yıl sonra bu defa karşıma çıkacak rakibi yenmenin yollarını bulacağım” demişti özetle.

Ama sonra ne olduysa, birdenbire çok komik bir sloganla “Bana Türkiye’yi emanet edeceklerdi, fakat CHP’yi emanet etmemek istiyorlar” gibi çok garip, olaylarla hiç ilgisi olmayan, elmalarla armutları toplamak isteyen bir zihniyetle birdenbire Kurultay peşine düştü, CHP Genel Başkanı olma peşine düştü. Daha kaç ay önce Kurultay yapılmış sen kaybetmişsin. 
Ekonominin hali ortada ve bu arada biliyorsunuz Trump ile Papaz gerginliği ortaya çıktı. Türkiye bakımından son derece önemli ve bana kalırsa da Türkiye’nin son 25 yılda karşılaştığı en büyük çıkmaz. Böyle bir tablonun içinde ana muhalefet partisinin getirildiği duruma bakın.

Ne olacak? Muharrem İnce ve arkadaşları CHP’de iktidar olacaklar!

Gülüyorum ve üzülüyorum. Ben CHP’li değilim hiçbir zaman da olmadım ama CHP’nin böyle bir zamanda bu duruma düşmesini kabul edebilecek bir insan, bir yazar, bir gazeteci değilim. Herkes gibi ben de üzülüyorum. 
CHP’nin bu hale gelmesinin baş sorumlusu Muharrem İnce ve onunla beraber hareket eden imzacılardır.
Görülecektir ki, imza olayı fiyasko ile sonuçlanacak ve bütün bu olanlar çöpe atılacaktır. 
Olan CHP’ye olacak, olan Türkiye’ye olacak, olan bizlere olacak.

Diyelim ki, imzalar tamam, 45 gün sonra kurultay toplanacak, görevi devralacaklar, AKP zaten bunu bekliyor, yerel seçimleri erkene alacak MHP ile beraber, haydi bakalım güle güle…

Yani CHP’nin Genel Başkanlığına aday olmuş, “Ben Genel Başkan olmak istiyorum” diyen bir insan “CHP yoğun bakımda, ona oksijen verilmesi lazım, biz gelmezsek eldeki belediyelerin yarısından fazlasını kaybedecekler” nasıl der yahu? İnsanda bir parça izan, insaf olması lazım!

Daha fazla konuşmayayım.

GÖZLEM : Teşekkür ederiz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Fox TV'de Çalar Saat Programının konuğu. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili konuştu.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Güzelbahçe’de seçim bürosu açılışına katıldı. İzmir’i dünyanın öncü kenti yapacaklarını ifade eden Soyer, projel...

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, 14 Şubat Sevgililer Gününde Bağdat Caddesinde halka açık ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Türkiye 31 Mart 2019'daki belediye seçimleriyle birlikte Anayasa değişikliği referandumları da dahil 8 yılda 8. kez sandığa gidecek. Gözler 31 Mart 2019'da yapılacak b...

Mersin'de kadınlara hitap eden İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ''Siz şimdi bu kulağı çekeceksiniz. Eğer çekmezseniz, 31 Mart’tan sonra zam yağmuruna tutulacaksınız'' ...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ''Radikal Sevgi Kitabı''nda seçim çalışmalarının sosyal medyadan nasıl yürütülmesi gerektiği hakkında bilgi verdi.

Yazarlar
Website Security Test