Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Nijerya'ya meteor düşmedi

31.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sosyal medyada Nijerya'ya meteor düştü iddiaları yalanlandı.

Nijerya'ya meteor düştüğü haberi asılsız. 2020 yılının ilk üç ayının bitmesi ve bu süreçte yaşanan olumsuzluklara bir yenisini ekleme çabasıyla sosyal medyada etkileşim, haber sitelerinde clickbait (sahte tık) için öne sürülen bir iddiayla Nijerya'ya meteor düştüğü servis edildi.

Olayın aslında bir maden ocağı için patlayıcı taşıyan kamyon kaza sonucu alev alıp patlamış ve sonrasında görüntülerdeki çukur meydana geldi.

Cumartesi sabahı Ondo Eyaletinin başkenti Akure'de meydana gelen patlamada 100'den fazla bina, okul, kilise yıkıldı. Akure Havalimanı'na yakın bir lokasyonda meydana gelen olay, Eleyowo topluluğunun birçok sakinini etkiledi ve bölgedeki bir kiliseyi ve bir okulu tamamen yok etti.

Sosyal medyada dolaşan "meteor düştü" iddiasıyla paylaşılan videolardan biri.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Meteor oldugu dogrulanmıs

01.04.2020 - 12:38
Valinin açıklamasının yanlış olduğu, giden akademik ekibin meteoru dogruladıgı yazıyor.https://www.pmnewsnigeria.com/2020/03/30/akeredolu-lied-akure-blast-caused-by-meteorite-professor-adepelumi/

Bom

01.04.2020 - 05:41
Yine de birşey olmuş
Diğer Haberler

Sosyolog Gizem Ahcı gazetemiz için ABD’de George Floyd’un polis şiddeti sonucu ölmesinin ardından başlayan protestoları yazdı.

Hindistan'da yaşanan olay dünya sosyal medya gündemini sarstı. İddiaya göre hamile file patlayıcı dolu ananas yedirildi ve fil bebeğiyle birlikte hayatını kaybetti. Öl...

ABD'de protestolardaki son durumda ordu görevlendirilmişti. Askerlerin, George Floyd'un öldürülmesini protesto edenlerin önünde diz çöktüğü görüntüler sosyal medyada k...

ABD'de asayişin kalmadığı olayları tetikleyen cinayetin kurbanı George Floyd'un otopsisi yapıldı. Floyd'un Koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

O ülkede kız öğrencilerin ped ihtiyacı devlet tarafından karşılanacak.

ABD'de Başkan Donald Trump'a ''çeneni kapat'' diyen polis tüm dünyada konuşuluyor.

İngiltere'de izne çıkarılan çalışan sayısı toplam 8,7 milyona ulaştı.

Yazarlar
Website Security Test