Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

IMF Başkanı 2009 krizini işaret etti: Daha kötü durumdayız

28.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, küresel koronavirüs salgınından ötürü ekonominin bu yıl açık bir şekilde resesyona girdiğini ifade etti. Georgieva, 2009 yılındaki küresel ekonomik krizi işaret etti.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, "2020 ve 2021 için büyüme beklentilerini değerlendirdik. Şu anda 2009 kadar kötü ya da daha kötü bir resesyona girdiğimiz açık. 2021’de toparlanma bekliyoruz." dedi. IMF Başkanı, 2021’de beklenen toparlanmanın virüsün her yerde kontrol altına alınıp likidite sorunlarının ödeme gücü soruna dönüşmesinin önlenmesi durumunda görüleceğini vurguladı.

Georgieva, şu anda gelişen piyasalar için gerekli olan mali desteğin 2.5 trilyon dolar olarak tahmin edildiğini söyledi. Başkan, gelişmekte olan ülkelerin çoğunun iç kaynaklarının yetersiz olduğunu ve yüksek borç yükü içinde bulunduğunu dile getirdi. Ayrıca Georgieva, bu ülkelerin kendi rezervlerinin bu krizi atlatmakta yetersiz kalacağının altını çizdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Prof. Dr. Emre Alkin, Trump’ın davetiyle yaşanan senato baskınını değerlendirdi.

ABD Kongresi, başkanlık seçimini Demokrat aday Biden'ın kazandığını resmi olarak tescil etti.

İngiltere'de ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi.

Dondurucu hava koşullarının yanı sıra, Brexit anlaşma metninde bilmeceye benzeyen kurallar da Avrupa’yla ulaşım ve ticareti “donma” noktasına getirdi.

Brezilyalı sanatçı Emerson Rosa Lima, sanat kariyerine şimdilik mola vermiş olsa da İngiltere’de hayata sımsıkı tutunmaya devam ediyor.

ABD Başkanı Trump'ın, Türkiye'ye Rusya'dan S-400 hava savunma sistemlerinin alımına ilişkin yaptırım uygulanmasını öngören tedbir paketini imzaladığı öne sürüldü.

Donald Trump döneminde ABD-Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarına rağmen Çin’in ABD ile ticaret fazlası kasımda 37,4 milyar dolara ulaştı.

Yazarlar
Website Security Test