Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

IMF Başkanı 2009 krizini işaret etti: Daha kötü durumdayız

28.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, küresel koronavirüs salgınından ötürü ekonominin bu yıl açık bir şekilde resesyona girdiğini ifade etti. Georgieva, 2009 yılındaki küresel ekonomik krizi işaret etti.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, "2020 ve 2021 için büyüme beklentilerini değerlendirdik. Şu anda 2009 kadar kötü ya da daha kötü bir resesyona girdiğimiz açık. 2021’de toparlanma bekliyoruz." dedi. IMF Başkanı, 2021’de beklenen toparlanmanın virüsün her yerde kontrol altına alınıp likidite sorunlarının ödeme gücü soruna dönüşmesinin önlenmesi durumunda görüleceğini vurguladı.

Georgieva, şu anda gelişen piyasalar için gerekli olan mali desteğin 2.5 trilyon dolar olarak tahmin edildiğini söyledi. Başkan, gelişmekte olan ülkelerin çoğunun iç kaynaklarının yetersiz olduğunu ve yüksek borç yükü içinde bulunduğunu dile getirdi. Ayrıca Georgieva, bu ülkelerin kendi rezervlerinin bu krizi atlatmakta yetersiz kalacağının altını çizdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sosyolog Gizem Ahcı gazetemiz için ABD’de George Floyd’un polis şiddeti sonucu ölmesinin ardından başlayan protestoları yazdı.

Hindistan'da yaşanan olay dünya sosyal medya gündemini sarstı. İddiaya göre hamile file patlayıcı dolu ananas yedirildi ve fil bebeğiyle birlikte hayatını kaybetti. Öl...

ABD'de protestolardaki son durumda ordu görevlendirilmişti. Askerlerin, George Floyd'un öldürülmesini protesto edenlerin önünde diz çöktüğü görüntüler sosyal medyada k...

ABD'de asayişin kalmadığı olayları tetikleyen cinayetin kurbanı George Floyd'un otopsisi yapıldı. Floyd'un Koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

O ülkede kız öğrencilerin ped ihtiyacı devlet tarafından karşılanacak.

ABD'de Başkan Donald Trump'a ''çeneni kapat'' diyen polis tüm dünyada konuşuluyor.

İngiltere'de izne çıkarılan çalışan sayısı toplam 8,7 milyona ulaştı.

Yazarlar
Website Security Test