Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Çekirgenin ardından karınca istilası haberi de sosyal medyada

16.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Geçtiğimiz hafta çekirge istilası haberinin ardından şimdi de karınca istilası iddiaları sosyal medyada gündem oldu.

Sosyal medya her hafta, her gün yeni bir kaos söylentisiyle sarsılıyor. Geçtiğimiz hafta Arabistan ve İran'da olduğu belirtilen çekirge istilasının Türkiye'ye geldiği haberi dolaşmaya başlamıştı. Şimdi de karınca istilası kendine aynı şekilde sosyal medyada geniş yer buluyor.

Umman'da çekildiği söylenen görüntülerde çok fazla sayıdaki karıncanın kameraya yansıdığı görülüyor.

Hürriyet'in haberine göre, sonbaharda Doğu Afrika’da başlayan ve hızla yayılan çekirgelerin Irak’a kadar geldiği görüldü. Son dönemde Doğru Afrika ülkeleri, Hindistan, Pakistan ve Irak gibi birçok bölgede görülen çekirge sürülerinin ardından karınca istilası başladı. Umman'ın başkenti Muskat'ta Buğun şehrini ise büyük karınca sürüleri işgal etti.

UMMAN NEREDE?

Umman ya da resmî adıyla Umman Sultanlığı, güneybatı Asya'da, Arap Yarımadası'nın güneydoğusu kıyısında yer alır. Kuzeybatıda Birleşik Arap Emirlikleri, batıda Suudi Arabistan, güneybatıda ise Yemen ile sınır komşusudur. Güneyde ve doğuda Hint Okyanusu, kuzeydoğuda ise Basra Körfezi ile çevrilidir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Belçika ve Avrupa Birliğinin Başkenti Brüksel’de 17 -20 Şubat 2020 tarihlerinde yapılan Küresel Isınma ile ilgili bir dizi toplantıya katılan Türk Heyetinin üyelerind...

Çin'de Ocak sonunda Koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konan ve karantinaya alınan kişinin Lele isimli kedisi akvaryum suyuyla beslenerek hayatta kaldı ve 4 yavru doğurdu.

Sosyal medyada Nijerya'ya meteor düştü iddiaları yalanlandı.

Rusya, Rosneft`in Venezuela`daki faaliyetlerini durdurup varlıklarını sattığı gün Roszarubejneft adlı yeni bir petrol şirketi kurdu.

Çinli olduğu söylenen bir kadının temas edilen noktalara tükürmesi ve ardından çantasından çıkardığı bir sıvıyı dökmesi sosyal medyada paylaşıldı ve büyük tepki çekti.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, küresel koronavirüs salgınından ötürü ekonominin bu yıl açık bir şekilde resesyona girdiğini ifade etti. Georgieva, 2009 yılındaki kü...

İngiltere'de işler kontrolden çıktı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.

Yazarlar
Website Security Test