Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Almanya'da bir kişi 99 akıllı telefonla Google Haritaları ve sürücüleri kandırdı

5.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Almanya'da Simon Weckert isimli bir kişi, 99 adet akıllı telefonla Google Haritaları ve navigasyon kullanan sürücüleri kandırdı. Weckert çektiği videoyu ise YouTube'da paylaşarak kısa sürede ünlü oldu.

Almanya'da Simon Weckert isimli bir kişi, el arabasına 99 adet akıllı telefon koyarak Google Haritaları ve birçok navigasyon kullanıcısını kandırdı.

Ekşi Sözlük'te 'homers' isimli yazarın paylaştığı bilgilere göre, "Navigasyon servisi ile birlikte trafik durum bilgisi de paylaşan Google Haritalar, Almanya'da yaşayan Simon Weckert isimli bir sanatçı tarafından kandırıldı. 99 akıllı telefon ile Berlin sokaklarında dolaşan Simon Weckert, geçtiği sokaklarda sahte trafik sıkışıklıkları yarattı. Aynı anda 99 akıllı telefonun yollardan geçtiğini tespit eden Google Haritalar, bu telefonları araçlar olarak algıladı ve harita üzerinde trafik sıkışıklığı anlamına gelen kırmızıya boyadı. Kısacası Simon Weckert ve 99 akıllı telefonun haricinde hiçbir araç olmayan Berlin sokakları, Google Haritalarda kırmızı seviyesinde trafik sıkışıklığı varmış gibi göründü. Yaptığı Google Haritaları kandırma denemesini Youtube üzerinden bir video olarak da paylaşan Weckert, oldukça basit bir teknik ile teknoloji devi Google'ı kandırmış oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Dünyadaki tüm sosyal medya platformlarında binlerce kişi tarafından yapılan hareketler şaşkınlık yaratıyor. Koronavirüs ile ilgili akım sosyal medyada görenleri şok ed...

Belçika ve Avrupa Birliğinin Başkenti Brüksel’de 17 -20 Şubat 2020 tarihlerinde yapılan Küresel Isınma ile ilgili bir dizi toplantıya katılan Türk Heyetinin üyelerind...

Çin'de Ocak sonunda Koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konan ve karantinaya alınan kişinin Lele isimli kedisi akvaryum suyuyla beslenerek hayatta kaldı ve 4 yavru doğurdu.

Sosyal medyada Nijerya'ya meteor düştü iddiaları yalanlandı.

Rusya, Rosneft`in Venezuela`daki faaliyetlerini durdurup varlıklarını sattığı gün Roszarubejneft adlı yeni bir petrol şirketi kurdu.

Çinli olduğu söylenen bir kadının temas edilen noktalara tükürmesi ve ardından çantasından çıkardığı bir sıvıyı dökmesi sosyal medyada paylaşıldı ve büyük tepki çekti.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, küresel koronavirüs salgınından ötürü ekonominin bu yıl açık bir şekilde resesyona girdiğini ifade etti. Georgieva, 2009 yılındaki kü...

Yazarlar
Website Security Test