Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yeni Zelanda'da keşfedilen böceğe Frodo Baggins ismi verildi

20.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeni Zelanda'da keşfedilen bir Psylla Apicalis türündeki böceğe 'Psylla frodobagginsi' ismi verildi.

Yeni Zelanda Biyo-Koruma Araştırma Merkezi’nde doktora tezini hazırlayan Francesco Martoni ve Karen Armstrong, inceledikleri böceğin adının ‘Psylla frodobagginsi’ olmasını kararlaştırdı. Martoni ve Armstrong, bu türün yıllarca ‘Psylla apicalis’ adlı türle karıştırıldığını ancak ağaçlardan topladıkları 21 örnek üzerindeki inceleme sonucunda bunun farklı olduğunu gözlemlediklerini söyledi. Martoni, “Psylla frodobagginsi’nin rengi daha açık ve kanatları benekli; ayrıca apicalis’ten daha küçük” diyerek ikisinin farkını özetledi.

Frodo Baggins, İngiliz yazar J. R. R. Tolkien'ın yarattığı Orta Dünya evreninde sihirli yüzüğü taşıyan ve öykünün sonunda yüzüğü yok eden kilit karakterdir. Frodo Baggins karakterini Orta Dünya'nın beyaz perdeye en iyi uyarlaması olarak kabul edilen Yüzüklerin Efendisi filminde Amerikalı yıldız Elijah Wood canlandırmıştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Çin’in Wuhan kentinde aralık ayının başında ortaya çıkan Corona virüsünde son durum ne? Üç ülkeye daha sıçradığı bildirildi.

Çin'in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan ve dünyada paniğe sebep olan Corona virüsünün sebebi olarak 'Yarasa Çorbası' gösterildi.

Fast food zinciri KFC'nin reklamına sosyal medyadan büyük tepki geldi. Tepki üzerine KFC'den açıklama geldi.

Tesisatçı kılığına girmiş iki Rus casusun, geçtiğimiz yaz İsviçre’nin Davos kasabasında yakalandığı ve diplomatik pasaportlarını gösterdikten sonra ülkelerine döndüğü ...

İngiltere merkezli Maplecroft danışmanlık şirketinden Türkiye için kritik bir rapor geldi. Şirket 2020 yılında ayaklanma yaşanacak 47 ülke açıkladı ve bu ülkeler arası...

İngiltere'de Kraliyet ailesinden eşi Prens Harry ile birlikte ayrılan Meghan Markle'a dünyanın en ünlü porno sitelerinden biri olan YouPorn'dan iş teklifi geldi.

IŞİD'in obez üyesi Şifa el-Nima, Musul’daki sığınakta yakayı ele verdi. Güvenlik güçleri Şifa el-Nima'yı kamyonla götürdü.

Yazarlar
Website Security Test