Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İngiltere Parlamentosu gündem belirleme yetkisini hükumetten aldı

26.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İngiltere Parlamentosu'nda bulunan Avam Kamarası, parlamento gündem belirleme yetkisini bir günlük süreyle hükumetten aldı. Hükumette üç bakan istifa etti.

İngiltere'de Avam Kamarası, parlamento gündem belirleme yetkisini bir günlük süreyle hükumetten aldın. Karar 302'ye karşı 329 oyla kabul edildi. Böylece Çarşamba (27 Mart 2019) günü Brexit konusunda farklı senaryoları oylanacak.

Yetkinin hükumetten alınması oylamasına "Evet" oyu veren Ortadoğu'dan Sorumlu Bakan Alistair Burt, Ekonomi ve Sanayiden Sorumlu Bakan Richard Harrington ve Sağlık Bakanı Steve Brine de görevlerinden istifa ettiler. 

İngiltere'de parlamento gündemi belirleme yetkisi hükumette bulunuyor. Normal şartlarda parlamentonun önerge veya tekliflerinin hükumet üzerinde bağlayıcılığı yok ancak tüm parlamento bir konuda uzlaşırsa bu Başbakan Theresa May'in istifasına kadar bile gidebilir. 

Theresa May'in Brexit anlaşması parlamentoda 15 Ocak ve 12 Mart'ta yapılan oylamalarda ezici çoğunlukla reddedilmişti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

ABD'li Demokrat Senatör Robert Menendez, Türkiye'ye iki seçenek sundu. Menendez, Türkiye'nin S400'ler ya da yaptırımlar arasında bir seçim yapması gerektiğini söyledi.

Sri Lanka, Sri Lanka nerede, Sri Lanka dini, Sri Lanka neresi, Sri Lanka nüfusu. Sri Lanka'nın dünya haritasındaki yeri. Sri Lanka halkı müslüman mı hristiyan mı? Sri ...

Sri Lanka'da Paskalya Bayramı ayinleri düzenlenen kiliselere ve otellere bombalı saldırı düzenlendi. Sri Lanka iç savaşın sona erdiği 2009'dan bu yana en büyük saldırı...

Hindistan'daki seçimlerde yanlışlıkla iktidar partisine oy veren kişi parmağını kesti. Bilindiği gibi Hindistan'daki referandumlarda parmak mürekkebi kullanılıyor.

Haftanın son işlem gününde birçok finansal piyasa Paskalya tatili dolayısıyla tatile girdi. Para piyasaları açık kalmaya devam ediyor ancak işlem hacminin düşük kalaca...

ABD Adalet Bakanı William Barr, ''ABD Başkanlık Seçimlerine Rusya Müdahalesi'' soruşturmasıyla ilgili Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'ın hazırladığı rapor hakkında b...

Time Dergisinin her yıl yaptığı ''Yılın En Etkili 100 İsmi'' listesi açıklandı.

Yazarlar
Website Security Test