Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Pentagon Trump'ın Meksika Duvarı için kullanılacak fonu onayladı

26.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika Sınır Duvarı için kullanılacak fonu onayladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına örülecek duvar için kullanılacak fonun onaylanmasını kabul ettirdi. ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Meksika sınırına örülecek duvar için kullanılacak 1 milyar dolarlık fonun Pentagon bütçesinden çıkması için onay verildiğini açıkladı.

ABD Pentagon Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bu fon, ABD'nin güney sınırına ilişkin ulusal acil durum ilanı kapsamında, İç Güvenlik Bakanlığının, sınırın Yuma ve El Paso kısımlarında inşa edeceği 57 mil (92 kilometre) uzunluğunda 18 fit (5,5 metre) yüksekliğindeki demir parmaklıklar için ve bu bölgedeki yolların ıslahı ve ışıklandırılması amacıyla kullanılacak" ifadeleri kullanıldı.

Demokratlar ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'a mektup yazarak, Pentagon'un fon transferi konusunda Kongre'yi bilgilendirmeden önce gerekli komitelerin iznini almadığını söylediler. Demokratların gönderdiği mektupta, "Hem fon transferinin içeriğine hem de Pentagon'un Kongre'deki savunma komitelerinin onayını almadan transferi gerçekleştirmesine şiddetle karşı çıkıyoruz" denildi.

Meksika duvarı krizi nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump hükumeti kapatma kararı almış ve Amerikan Hükumeti 35 gün kısmen kapalı kalmıştı. Başkan Trump, 15 Şubat'ta Kongre'yi bypass ederek ulusal acil durum ilan etmişti. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in titrediği anlar sosyal medyada.

Rusya Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek Ekonomi Fuarı (Zauralye 2019), dünyanın çeşitli ülkelerinden 500’e yakın iş insanını bir araya getirmesi bekleniyor.

Hong Kong'da protestocuların ambulansın geçmesi için yol açması sosyal medyada çok konuşuldu.

Güney Kore'de izlerken bilen yürekleri ağıza getiren çılgın eğlence: Gyro Drop

ABD Başkanı Donald Trump, Umman Körfezi'nde yaşanan tekne patlamalarını İran'ın yaptığını söyledi.

Uber Uçan Taksi hizmeti başlıyor. Üç şehir belirlendi. Uber Uçan Taksi nerelerde hizmet verecek? Hangi şehirlerde başlıyor?

Ünlü yönetmen Steven Spielberg'den ilginç bir korku dizisi projesi. Dizi sadece akşamları izlenebilecek.

Yazarlar
Website Security Test