Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yeni Zelanda cami katliamı zanlısı mahkemede mahkum kıyafetiyle

16.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Mahkemede mahkum kıyafeti beyaz gömlek ve kelepçe ile. Yeni Zelanda cami katliamı zanlısı psikopat cani katil Brenton Tarrant, Christchurch Bölge Mahkemesine çıkarıldı. Zanlı Brenton Tarrant gözaltının ardından ilk kez görüntülendi.

Mahkemeye Mahkum kıyafeti ile getirilen Yeni Zelanda cami katliamı  zanlısı psikopat cani katil Brenton Tarrant, Christchurch Bölge Mahkemesine çıkarıldı. Zanlı Brenton Tarrant gözaltının ardından ilk kez görüntülendi.

Fotoğrafta Yeni Zelanda katliamı zanlısı cani, elleri kelepçeli ve beyaz mahkum gömleği giydirilmiş olarak görülüyor. Tarrant'ın adına kayıtlı 5 tüfek ve bir tabanca ruhsatı bulunuyor.

Yetkililer ülkedeki silahlanma yasasının bu olaydan sonra tekrar gözden geçirileceğini belirttiler.

Yeni Zelanda cami katliamında 49 kişinin katil zanlısı sanık hakkında kefaletle salıverme şartı uygulanmadan, tekrar mahkeme önüne çıkacağı 5 Nisan gününe kadar tutuklu yargılanması kararı verildiği bildirildi.

Saldırganın üzerinde mahkum kıyafeti ile mahkeme huzuruna çıkarıldığı sırada gülümsediği ve eliyle ırkçı bir işaret yaptığı görüldü.

 Saldırıyla ilişkili cinayetle suçlanan Avustralya vatandaşı dahil üç kişinin daha tutuklandığı, bu kişilerin hiçbirinin daha önce sabıka kaydının olmadığı, Yeni Zelanda'da ya da başka bir yerde istihbarat servisleri tarafından izlenen şahıslar arasında yer almadıkları belirtildi.

 

 
 
 
 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hong Kong'da neler oluyor? Hong Kong'ta protestolar ciddi seviyelere çıktı. ABD, Avrupa Birliği, Çin ve Hong Kong yönetiminden kritik açıklamalar geldi. Hong Kong'daki...

Avustralya'nın Sidney kentinde bıçaklı bir saldırgan 'Allahu Ekber' diye bağırarak bir kadını bıçakladı. Saldırganın 20-30 yaş aralığında bulunduğu belirtildi.

Rusya'da Achinsk şehrinde cephanelikte patlama olduğu ve cephanelikte bulunan nükleerin de patladığı iddiası uluslararası ajanslarda yer aldı.

İsveç'te sokakta dilenmek için lisans alma zorunluluğu getirildi. İsveç'in Eskilstun şehrinde artık dilenmek parayla.

ABD'deki California Üniversitesi'nde Mimarlık bölümü profesörleri Ronald Rael ve Virginia San Fratello, 2009 yılından beri tasarladıkları ve Meksika sınırına yapmayı p...

New York'ta bulunan Cornell Üniversitesi'nde bir öğrenci tez sunumu sırasında soyunarak iç çamaşırlarıyla sunumunu yaptı. Sosyal medya tez sunumu sırasında soyunan öğr...

Kuzey Makedonya’nın İsrail Büyükelçisi Dan Oryan, 6 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Stevo Pendarovski’ye ziyarette bulundu. Oryan ziyarette sıradışı bir har...

Yazarlar
Website Security Test