Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Brexit ertelendi mi? İngiltere ne yapmak istiyor?

14.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İngiltere Parlamentosu, İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit'i erteleme teklifini kabul etti. Brexit ertelendi mi? Avrupa Birliği ülkeleri ne diyecek?

İngiltere Parlamentosu Brexit'e başından beri karşı ve İngiltere Başbakanı Theresa May parlamentoyu ikna edemiyor. İngiltere'nin AB'den anlaşma olmadan ayrılmasına karşı çıkan parlamento, Theresa May'in Brexit'in ertelenmesi için yaptığı önergeyi 412'ye 202 oyla kabul etti. 29 Mart'ta yapılması planlanan Brexit'in Haziran ayına kadar ertelenmesi için şimdi 27 Avrupa Birliği üyesi ülkenin onayı bekleniyor.

Parlamento salı günü İngiltere ile AB arasındaki Brexit anlaşmasını ikinci kez reddetmiş, çarşamba günü ise İngiltere'nin AB'den anlaşma olmadan ayrılmasına karşı çıkmıştı. Bu akşam kabul edilen önerge sonrasında ise 20 Mart Çarşamba günü Brexit'in ertelenmesi oylanacak. İngiltere Parlamentosu Brexit'in ertelenmesi lehine karar çıkarmayı başarırsa Brexit'in 30 Haziran'a kadar ertelenmesinin talep edilmesi bekleniyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hollanda Utrecht'te tramvay saldırısı yapan ve üç kişinin ölümüne sebep olan Türk Gökmen Tanış yakalandı.

Hollanda Utrecht'te Hollanda polisinin iddiasına göre tramvayda silahlı saldırı yapan kişi 37 yaşında bir Türk ve ismi Gökmen Tanış.

Avustralyalı senatörün başında yumurta kıran Yumurta Çocuk (Egg Boy) Will Connolly, sosyal medyada viral oldu.

Sırbistan'da sivil darbe olduğu iddia edildi. Bir grup protestocu devlet televizyonunu basıp canlı yayın talep ettiler.

Yeni Zelanda'daki cami saldırısı sonrası ırkçı yorumlarda bulunan senatöre yumurtalı protesto yapıldı.

Mahkemede mahkum kıyafeti beyaz gömlek ve kelepçe ile. Yeni Zelanda cami katliamı zanlısı psikopat cani katil Brenton Tarrant, Christchurch Bölge Mahkemesine çıkarıld...

IŞİD'den Suriye'de bir vahşet daha. Örgüt, teslim olan üyelerinin ve ailelerinin bulunduğu bölgeye bombalı saldırı düzenledi.

Yazarlar
Website Security Test