Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Brexit ertelendi mi? İngiltere ne yapmak istiyor?

14.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İngiltere Parlamentosu, İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit'i erteleme teklifini kabul etti. Brexit ertelendi mi? Avrupa Birliği ülkeleri ne diyecek?

İngiltere Parlamentosu Brexit'e başından beri karşı ve İngiltere Başbakanı Theresa May parlamentoyu ikna edemiyor. İngiltere'nin AB'den anlaşma olmadan ayrılmasına karşı çıkan parlamento, Theresa May'in Brexit'in ertelenmesi için yaptığı önergeyi 412'ye 202 oyla kabul etti. 29 Mart'ta yapılması planlanan Brexit'in Haziran ayına kadar ertelenmesi için şimdi 27 Avrupa Birliği üyesi ülkenin onayı bekleniyor.

Parlamento salı günü İngiltere ile AB arasındaki Brexit anlaşmasını ikinci kez reddetmiş, çarşamba günü ise İngiltere'nin AB'den anlaşma olmadan ayrılmasına karşı çıkmıştı. Bu akşam kabul edilen önerge sonrasında ise 20 Mart Çarşamba günü Brexit'in ertelenmesi oylanacak. İngiltere Parlamentosu Brexit'in ertelenmesi lehine karar çıkarmayı başarırsa Brexit'in 30 Haziran'a kadar ertelenmesinin talep edilmesi bekleniyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

ABD Başkanı Donald Trump, daha önce ''İsrail kontrolündeki Golan Tepeleri'' ifadelerini kullanmıştı. Başkan Trump bu akşam da ''ABD için İsrail'in Golan Tepeleri üzeri...

2020 yılında kullanılmaya başlanacak S-500 Hava Savunma Sistemi ile ilgili ne biliyoruz? Rusya'nın sır gibi sakladığı S-500 Hava Savunma Sistemi hakkında bilgiler habe...

Rusya’nın Kola yarımadasında korkutan bir görüntü oluştu.

Güney Afrikalı Papaz Lesego Daniel, müritlerine bahçesindeki otları yedirtti.

İngiltere Birmingham'da 4 camiye gece saatlerinde saldırı düzenlendi.

İngiltere'de bir fare, ortada bırakılan aletleri gece toplayıp sepetin içine koyarken görüntülendi.

İsrail askerleri Batı Şeria’daki El-Halil kentinde ilkokul basıp bir çocuğu gözaltına aldılar. Karşı çıkan öğretmenlere ise saldırdılar.

Yazarlar
Website Security Test