Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

The Guardian: Prens Muhammed ile Kral Selman arasında büyük bir kriz var

6.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İngiliz The Guardian gazetesi Suud Prens Muhammed ile Kral Selman arasında büyük anlaşmazlıkların olduğunu ve Kral Selman'ın Prens Muhammed'i ''tecrit etmek'' istediğini yazdı.

İngiliz The Guardian gazetesi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed ile babası Kral Selman arasındaki iplerin, Yemen'deki durumdan ve son zamanlarda dünya kamuoyunda çok fazla konuşulan gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti olayının ardından kopma noktasına geldiğini yazdı.

İddiaya göre Kral Selman Mısır'a ziyaretinde, danışmanları kendisine yönelik Prens Muhammed'den politik bir hamle gelebileceğini ve koruma ekibini değiştirmesi gerektiğini, Kral Selman'ın da 30 kişilik özel koruma ekibini değiştirdiği söylendi. Hatta daha sonrasında Kral Selman'ın Mısır'dan gelmesinin ardından özel akşam yemeğine Prens Muhammed'in çağrılmadığı söylendi. Tüm bunların sebebi olarak Prens Muhammed'in Kral Selman'a danışmadan birçok karar alması gösteriliyor. Bu kararlar arasında; ABD'ye ilk defa bir kadın büyükelçinin atanması, Savunma Bakanlığı'na kardeşi Halid'in getirilmesi, Yemen'deki çatışmalar ve Cemal Kaşıkçı cinayeti.

Ayrıca Prens Muhammed'in geçtiğimiz ay Kabe'yi ziyaret edip Kabe'nin tepesine çıkması sonrası birçok din adamının Kral Selman'ı uyardığı da söyleniyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Dünya kamuoyunun gündemine oturan Yumurta Çocuk Will Connolly, Avustralyalı senatör Fraser Anning'in başında yumurta kırdığı eylem sonrası konuştu.

Gezegenimizdeki ''enerji sektörü kaynaklı'' karbondioksit emisyonu 2018 yılında yüzde 1,7 arttı ve 33 gigatona ulaştı.

İngiltere Parlamentosu'nda bulunan Avam Kamarası, parlamento gündem belirleme yetkisini bir günlük süreyle hükumetten aldı. Hükumette üç bakan istifa etti.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika Sınır Duvarı için kullanılacak fonu onayladı.

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki işgalini resmen tanıyan kararnameyi imzaladı.

Motorları çalışmayan Viking Sky adlı 1300 yolcu taşıyan Cruise Gemisi SOS çağrısında bulundu. Gemideki bir yolcu fırtınalarla sallanırken geminin içinde ki durumu göst...

Kanada’da katolik kilisesinde bir rahip canlı yayınlanan dini törende bıçaklı saldırıya uğradı.

Yazarlar
Website Security Test