Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Altına en çok yatırım yapan ülkeler hangileri? Türkiye ile Rusya...

1.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünya Altın Konseyi (WGC), Dünya'da en çok altına yatırım yapan ülkeleri açıkladı. En çok altın alan ülkeler hangileri? Şaşırtıcı detaylar.

Dünya Altın Konseyi (WGC) tarafından yapılan araştırmaya göre altına en çok yatırım yapan ülkeler belli oldu. Rapora göre en çok altın alan ülkeler Türkiye ile Rusya. 

dünya genelindeki merkez bankaları tarafından 2018’de alınan altın miktarı geçen yıl 651,5 tona çıkarak, 1971’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. 

Bazı ülkelerin, özellikle de Rusya'nın yaptığı "dolarsızlaşma" politikası çerçevesinde 2018 yılında 274.3 ton altın alarak dünyanın en çok altın alan ülkesi oldu. Rusya’nın altın rezervleri 2018 sonu itibarıyla 2 bin 133 tona ulaştı. 

Türkiye ise rezervlerini 51,5 ton düzeyinde artırarak, dünyanın en çok altın alan ikinci ülkesi oldu. Kazakistan ise geçtiğimiz yıl 50,6 ton alarak üçüncü oldu. Dünyadaki toplam altın rezervleri 2018 yılında 2017’ye kıyasla yüzde 74’lük artışla yaklaşık 34 bin ton oldu. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran lideri Hasan Ruhani Soçi'de bir araya geldi. Soçi'de ne konuşuldu?

Avrupa Birliği ekonomisi 2018'in dördüncü çeyreğinde üçüncü çeyreğine göre yüzde 0,2 2017'nin aynı dönemine göre ise yüzde 1,4 büyüdü.

61. Grammy Ödülleri sahiplerine verildi. Grammy Ödülleri televizyonun en iyilerine verilen Oscar'dan sonraki en prestijli ödül olarak görülüyor.

ABD Donanması Deniz Operasyonları Komutanı John Richardson'dan, ABD yönetimine şok bir talep geldi. Richardson, ''Rusya'yı ve Çin'e saldırıp karşılık vermelerini sağla...

Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletinde Kurt Adam Sendromuyla doğan Hintli genç Lalit Patidar, toplumsal baskıyla mücadele ediyor.

İç savaşın yaşandığı Yemen'de, iki kişi erkek çocuğuna tecavüz ettikleri iddiasıyla idam edildi. İdam halka açık olarak gerçekleştirildi.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye ile ABD arasında diplomatik krize sebep olan Rahip Andrew Craig Brunson ve Türkiye'ye ilişkin konuştu.

Yazarlar
Website Security Test