Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ABD, Türkiye haritasını kırmızı ile işaretledi Hatay'ı Türkiye'den ayrı gösterdi

30.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik danışmanı John Bolton, Türkiye haritasının kırmızı ile işaretlendiği ve Hatay'ın Türkiye'den ayrı gösterildiği bir harita önünde basın toplantısı düzenledi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik danışmanı John Bolton, Maduro'yu destekleyen ve desteklemeyen ülkeler olarak ikiye ayrılmış bir harita önünde basın toplantısı düzenledi. Türkiye haritasının da kırmızı ile işaretlendiği ve Hatay'ın Türkiye'den ayrı olarak gösterildiği harita tepki çekti. 

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik danışmanı John Bolton, elinde Venezuela'ya yeni yaptırımların bulunduğu bir not defteri ile basın karşısına çıktı.

ABD'nin mevcut Venezuela'daki Nicolas Maduro hükümetini “gayrımeşru” olarak kabul edip muhalif “Juan Guaido”yu Venezuela'nın resmi temsilcisi olarak kabul ettiği bir dönemde, Bolton'un elindeki not defterinde Kolombiya'ya 5,000 asker sevkiyatının gündemde olduğu okunabiliyor.

Bolton'un önünde basın açıklaması yaptığı harita da ayrıca dikkat çekti. Zira, haritada Maduro'ya destek veren ülkeler kırmızı renk işaretlenmiş ve kırmızı ile renklendirilmiş olan ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor.

Haritada bir başka dikkat çeken unsur ise Hatay'ın Türkiye haritasından kopuk olarak gösterilmiş olması.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İngiltere'de seks eğitimi dersinin anaokulundan itibaren zorunlu olması Müslüman nüfusun protestolarına neden oldu. Videoda, İngiliz Hükümetinin çocuklara seks eğitimi...

Çin'de bir öğrenci ev ödevini yaptırmak için bir robot satın aldı. Konu sosyal medyada tartışmaya açıldı.

Elon Musk, Tesla'nın Kripto para çıkarıp çıkarmayacağı sorusunu yanıtladı.

Senatör Bernie Sanders, 2020'de yapılacak ABD Başkanlık seçimleri için aday olacağını duyurdu.

Almanya’nın dünyaca ünlü Der Spiegel Dergisi son sayısında ‘Ülkedeki Arap Aşiret Çeteleri ile ilgili’ bir haber yayınladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran lideri Hasan Ruhani Soçi'de bir araya geldi. Soçi'de ne konuşuldu?

Avrupa Birliği ekonomisi 2018'in dördüncü çeyreğinde üçüncü çeyreğine göre yüzde 0,2 2017'nin aynı dönemine göre ise yüzde 1,4 büyüdü.

Yazarlar
Website Security Test