Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rusya'dan ABD'ye Venezüella uyarısı

24.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov tarafından yapılan açıklamalarla Rusya'dan ABD'ye Venezüella uyarısı yapıldı.

Rusya'dan ABD'ye Venezüella uyarısı yapıldı. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov tarafından yapılan açıklamalada ABD'ye Venezüella'ya karşı yapılacak bir askeri müdahale konusunda uyarı verilerek, Rusya'nın Venezüella'ya desteğinin süreceği vurgulandı.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, "Askeri müdahalede bulunmama konusunda uyarıyoruz. Bu, Latin Amerika'da gözlediğimiz kalkınma modelini temelden sarsacak bir felaket senaryosuna yol açar. Venezüella'daki gelişmeler çerçevesinde ABD de dahil bir grup ülkenin çeşitli bahanelerle Amerkan Devletleri Örgütü'nün de aralarında yer aldığı bir dizi platformu Venezüella'ya yönelik baskıyı artırmak için kullanmaya çalıştığını görüyoruz. Stratejik partnerimiz dost ülke Venezüella'yı destekledik ve destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Venezüella'daki olayların tehlikeli bir noktaya doğru ilerlediğini söyleyen Rus Dışişleri, ABD'nin muhalif lideri başkan olarak tanımasının hukuksuzluğa ve kan akmasına neden olacağını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Mariya Zaharova ise, ABD'nin muhalif lider ve Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu Devlet Başkanı olarak tanıması çağrısına cevap veren Batılı ülkeleri de eleştirerek, "Venezüella örneği, bu ülkedeki iktidarı 'manüel olarak' değiştiren ilerici Batı toplumunun uluslararası hukuka, egemenliğe ve içişlerine müdahale etmeme ilkesine gerçekte nasıl yaklaştığını çok açık şekilde gösteriyor" dedi. 

Şimdiye kadar ABD, Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala, Venezüella Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu Venezüella devlet başkanı olarak tanıdı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sri Lanka, Sri Lanka nerede, Sri Lanka dini, Sri Lanka neresi, Sri Lanka nüfusu. Sri Lanka'nın dünya haritasındaki yeri. Sri Lanka halkı müslüman mı hristiyan mı? Sri ...

Sri Lanka'da Paskalya Bayramı ayinleri düzenlenen kiliselere ve otellere bombalı saldırı düzenlendi. Sri Lanka iç savaşın sona erdiği 2009'dan bu yana en büyük saldırı...

Hindistan'daki seçimlerde yanlışlıkla iktidar partisine oy veren kişi parmağını kesti. Bilindiği gibi Hindistan'daki referandumlarda parmak mürekkebi kullanılıyor.

Haftanın son işlem gününde birçok finansal piyasa Paskalya tatili dolayısıyla tatile girdi. Para piyasaları açık kalmaya devam ediyor ancak işlem hacminin düşük kalaca...

ABD Adalet Bakanı William Barr, ''ABD Başkanlık Seçimlerine Rusya Müdahalesi'' soruşturmasıyla ilgili Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'ın hazırladığı rapor hakkında b...

Time Dergisinin her yıl yaptığı ''Yılın En Etkili 100 İsmi'' listesi açıklandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, kızı Ivanka Trump'a Dünya Bankası Başkanlığı görevini önerdiği öğrenildi.

Yazarlar
Website Security Test