Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rusya'dan ABD'ye Venezüella uyarısı

24.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov tarafından yapılan açıklamalarla Rusya'dan ABD'ye Venezüella uyarısı yapıldı.

Rusya'dan ABD'ye Venezüella uyarısı yapıldı. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov tarafından yapılan açıklamalada ABD'ye Venezüella'ya karşı yapılacak bir askeri müdahale konusunda uyarı verilerek, Rusya'nın Venezüella'ya desteğinin süreceği vurgulandı.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, "Askeri müdahalede bulunmama konusunda uyarıyoruz. Bu, Latin Amerika'da gözlediğimiz kalkınma modelini temelden sarsacak bir felaket senaryosuna yol açar. Venezüella'daki gelişmeler çerçevesinde ABD de dahil bir grup ülkenin çeşitli bahanelerle Amerkan Devletleri Örgütü'nün de aralarında yer aldığı bir dizi platformu Venezüella'ya yönelik baskıyı artırmak için kullanmaya çalıştığını görüyoruz. Stratejik partnerimiz dost ülke Venezüella'yı destekledik ve destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Venezüella'daki olayların tehlikeli bir noktaya doğru ilerlediğini söyleyen Rus Dışişleri, ABD'nin muhalif lideri başkan olarak tanımasının hukuksuzluğa ve kan akmasına neden olacağını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Mariya Zaharova ise, ABD'nin muhalif lider ve Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu Devlet Başkanı olarak tanıması çağrısına cevap veren Batılı ülkeleri de eleştirerek, "Venezüella örneği, bu ülkedeki iktidarı 'manüel olarak' değiştiren ilerici Batı toplumunun uluslararası hukuka, egemenliğe ve içişlerine müdahale etmeme ilkesine gerçekte nasıl yaklaştığını çok açık şekilde gösteriyor" dedi. 

Şimdiye kadar ABD, Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala, Venezüella Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu Venezüella devlet başkanı olarak tanıdı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Mısır'da bombalı saldırı faili 9 kişinin idamı yapıldı. İdam cezasına çarptırılan mahkumların yakınları mahkemede isyan etti.

Pentagon (ABD Savunma Bakanlığı)'dan, Suriye'den çekilmeye ilişkin açıklama. Pentagon'dan ABD'nin Suriye'den çekilmesi ve Suriye'de oluşturulacak güvenli bölgeye yönel...

Sudan'da hükumet düşürüldü ve 1 yıl olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.

Frank Hoogerbeets'ın iddiası kısmen doğru çıktı. Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde mega deprem oldu.

Çin'de ilk yapay zeka haber sunucusunun ardından ''ilk kadın'' yapay zeka haber spikeri de haberleri sunmaya başladı.

İngiltere'de seks eğitimi dersinin anaokulundan itibaren zorunlu olması Müslüman nüfusun protestolarına neden oldu. Videoda, İngiliz Hükümetinin çocuklara seks eğitimi...

Yazarlar
Website Security Test