Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rusya ABD son dakika Lavrov'dan sert açıklama

24.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus basınına yaptığı açıklamada, “Washington Rus hükümetinin ve siyasetinin değişimi üzerine motivasyon tartışmaları yapıyor. Bizi ABD’nin çıkarlarına hizmet etmek için kullanmak istiyorlar” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus Haber Ajansı Ria Novosti’ye verdiği röportajda önemli açıklamalar yaparak Rusya’nın ABD’nin çıkarlarına hizmet etmeyeceğini söyledi. Röportajında ABD’nin Rusya’ya karşı takındığı tavırdan bahseden Lavrov, “Avrupa’yı disipline sokmak ve NATO’yu daha da güçlendirmek için bizi şeytan gibi gösteriyorlar. Örneğin Rusya’yı Çin’e karşı nasıl kullanacaklarını tartışıyorlar. Washington Rus hükümetinin ve siyasetinin değişimi üzerine motivasyon tartışmaları yapıyor. Açıkçası bizi ABD’nin çıkarlarına hizmet etmek için kullanmak istiyorlar” şeklinde konuştu. 
ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) çekilme istemesiyle ilgili de yorum yapan Lavrov, “INF Antlaşması’nın sonlandırılması uluslararası güvenlik ve stratejik istikrara ciddi biçimde zarar verebileceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Nükleer savaşın kazananı olmaz” 
Gerilen ABD-Rusya ve NATO - Rusya ilişkilerine de değinen Lavrov, olası bir savaşın tüm insanlığa karşı büyük bir felakete neden olacağını belirterek, “Dünyada herkesin en iyi bildiği şey nükleer bir savaşın insanlığa karşı feci sonuçları olur. Hiç şüphe yok ki nükleer savaşın kazananı olmaz ve asla böyle bir savaşa müsaade edilmemelidir. Diğer taraftan Washington ve müttefiklerinin kendi jeopolitik hırslarına bağlı olarak küresel gerçeklikleri görmediklerini belirtmek zorundayım” dedi. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yeni Zelanda saldırısıyla ilgili söylediği sözlerle Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına ihanet...

Hollanda Utrecht'te tramvay saldırısı yapan ve üç kişinin ölümüne sebep olan Türk Gökmen Tanış yakalandı.

Hollanda Utrecht'te Hollanda polisinin iddiasına göre tramvayda silahlı saldırı yapan kişi 37 yaşında bir Türk ve ismi Gökmen Tanış.

Avustralyalı senatörün başında yumurta kıran Yumurta Çocuk (Egg Boy) Will Connolly, sosyal medyada viral oldu.

Sırbistan'da sivil darbe olduğu iddia edildi. Bir grup protestocu devlet televizyonunu basıp canlı yayın talep ettiler.

Yeni Zelanda'daki cami saldırısı sonrası ırkçı yorumlarda bulunan senatöre yumurtalı protesto yapıldı.

Mahkemede mahkum kıyafeti beyaz gömlek ve kelepçe ile. Yeni Zelanda cami katliamı zanlısı psikopat cani katil Brenton Tarrant, Christchurch Bölge Mahkemesine çıkarıld...

Yazarlar
Website Security Test