Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Donald Trump'tan Kral Salman'a: Biz olmasak 2 hafta bile dayanamazsınız

3.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Salman'ı uyardığını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el Suud'u uyardığını söyledi. Körfezdeki müttefiği hakkında yine kendine has üslubunu kullanan ABD Başkanı Trump, "Suudi Arabistan'ı koruyoruz. Onlar zengin diyebilirsiniz. Ve Kral'ı, Kral Selman'ı seviyorum. Ama ona dedim ki 'Seni koruyoruz biz olmasak iktidarda 2 hafta bile duramazsın- Ordun için ödeme yapmalısın" ifadelerini kullandığını söyledi. 

Donald Trump, birkaç gün önce Suudi Arabistan'a askeri harcamalarını artırmasını söylemişti. Ayrıca Donald Trump geçtiğimiz haftalarda OPEC'i yüksek fiyatlarından ötürü eleştirmişti. OPEC bilindiği gibi Suudi Arabistan'ın firması. Hatta geçtiğimiz ay New York'taki Birleşmiş Milletler genel kurulunda OPEC üyelerinin dünyanın geri kalanını soyduklarını söyleyip, "Birçok ülkeyi karşılıksız savunuyoruz ve bize yüksek fiyatlı petrol satarak bizden yararlanıyorlar. Bu iyi değil. Petrol fiyatlarını yükseltmelerini durdurmalarını ve fiyatları düşürmeye başlamalarını istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı. 

Başkan Trump sadece Suudi Arabistan'a değil Japonya, Güney Kore ve Almanya'ya yönelik de savunma bütçelerini artırmaları eleştirisi yapmıştı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den son dakika açıklaması.

Hollanda'da denizde giden otobüs görenleri şaşkına çevirdi.

Rusya Başkanlık Sarayı Kremlin Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyaretinin kesinleştiğini söyledi.

Çin'de düzenlenecek Uluslararası E-Ticaret Fuarı 2018'e Alibaba, Amazon, Walmart ve Netease gibi çok sayda e-ticaret devi katılım gösterecek. Bulut ekonomileri uzmanı ...

Suudi Arabistan basını, Türkiye'yi terk eden konsolosun görevden alındığını yazdı.

Almanya, haber alınamayan Suudi Arabistanlı gazetecinin olayı yüzünden politikasını değiştirmek zorunda kalabileceğini açıkladı.

Gökbilimciler uzayın derinliklerinden 20 yeni radyo sinyali keşfettiklerini açıkladı.

Yazarlar
Website Security Test