Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Donald Trump'tan Kral Salman'a: Biz olmasak 2 hafta bile dayanamazsınız

3.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Salman'ı uyardığını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el Suud'u uyardığını söyledi. Körfezdeki müttefiği hakkında yine kendine has üslubunu kullanan ABD Başkanı Trump, "Suudi Arabistan'ı koruyoruz. Onlar zengin diyebilirsiniz. Ve Kral'ı, Kral Selman'ı seviyorum. Ama ona dedim ki 'Seni koruyoruz biz olmasak iktidarda 2 hafta bile duramazsın- Ordun için ödeme yapmalısın" ifadelerini kullandığını söyledi. 

Donald Trump, birkaç gün önce Suudi Arabistan'a askeri harcamalarını artırmasını söylemişti. Ayrıca Donald Trump geçtiğimiz haftalarda OPEC'i yüksek fiyatlarından ötürü eleştirmişti. OPEC bilindiği gibi Suudi Arabistan'ın firması. Hatta geçtiğimiz ay New York'taki Birleşmiş Milletler genel kurulunda OPEC üyelerinin dünyanın geri kalanını soyduklarını söyleyip, "Birçok ülkeyi karşılıksız savunuyoruz ve bize yüksek fiyatlı petrol satarak bizden yararlanıyorlar. Bu iyi değil. Petrol fiyatlarını yükseltmelerini durdurmalarını ve fiyatları düşürmeye başlamalarını istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı. 

Başkan Trump sadece Suudi Arabistan'a değil Japonya, Güney Kore ve Almanya'ya yönelik de savunma bütçelerini artırmaları eleştirisi yapmıştı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Pentagon (ABD Savunma Bakanlığı)'dan, Suriye'den çekilmeye ilişkin açıklama. Pentagon'dan ABD'nin Suriye'den çekilmesi ve Suriye'de oluşturulacak güvenli bölgeye yönel...

Sudan'da hükumet düşürüldü ve 1 yıl olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.

Frank Hoogerbeets'ın iddiası kısmen doğru çıktı. Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde mega deprem oldu.

Çin'de ilk yapay zeka haber sunucusunun ardından ''ilk kadın'' yapay zeka haber spikeri de haberleri sunmaya başladı.

İngiltere'de seks eğitimi dersinin anaokulundan itibaren zorunlu olması Müslüman nüfusun protestolarına neden oldu. Videoda, İngiliz Hükümetinin çocuklara seks eğitimi...

Çin'de bir öğrenci ev ödevini yaptırmak için bir robot satın aldı. Konu sosyal medyada tartışmaya açıldı.

Yazarlar
Website Security Test