Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İsrail - Suriye arasındaki sınır kapısı açılıyor

2.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Suriye’deki Rus kuvvetleri komutan yardımcısı Korgeneral Sergei Kularenko, Suriye ile İsrail arasındaki Kuneytra sınır kapısının açılmaya hazır olduğunu söyledi.

Sergei Kularenko, "Rusya uzay ve hava kuvvetlerinin desteğiyle Suriye Silahlı kuvvetlerinin yürüttüğü gayret sonucu, bölgedeki silahlı rejim muhaliflerine karşı operasyonlar için önemli bir nokta olan Kuneytre kapısı açılmaya ve operasyonun başlamasına hazır hale geldi” dedi.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, birkaç gün önce İsrail’in Kuneytra sınır kapasını açmaya hazır olduğunu söylemişti. Lieberman, Kuneytra sınır kapısının BM personelinin kullanması ve savaştan önceki gibi çalışmaya devam edeceğini belirtmişti.

Suriye hükümet güçlerinin ülkenin güney kesiminde kontrolü tekrar ele geçirmesinden ve Birleşmiş Milletleri barış gücünün İsrail ile Suriye arasındaki sınır hattına geri dönmesinden sonra Kuneytra sınır kapısının açılmasının şartlarının oluştuğu kaydedildi. Arap - İsrail savaşından sonra Dürzilerin sınırın birer tarafında kalarak ikiye bölünmesi sebebiyle Kuneytra sınır kapısının Dürziler tarafından kontrol edildiği belirtildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Pentagon (ABD Savunma Bakanlığı)'dan, Suriye'den çekilmeye ilişkin açıklama. Pentagon'dan ABD'nin Suriye'den çekilmesi ve Suriye'de oluşturulacak güvenli bölgeye yönel...

Sudan'da hükumet düşürüldü ve 1 yıl olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.

Frank Hoogerbeets'ın iddiası kısmen doğru çıktı. Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde mega deprem oldu.

Çin'de ilk yapay zeka haber sunucusunun ardından ''ilk kadın'' yapay zeka haber spikeri de haberleri sunmaya başladı.

İngiltere'de seks eğitimi dersinin anaokulundan itibaren zorunlu olması Müslüman nüfusun protestolarına neden oldu. Videoda, İngiliz Hükümetinin çocuklara seks eğitimi...

Çin'de bir öğrenci ev ödevini yaptırmak için bir robot satın aldı. Konu sosyal medyada tartışmaya açıldı.

Yazarlar
Website Security Test