Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''Ermenistan müttefikimiz ve kilit ortağımız''

3.8.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Albay General Alexander Fomin, Ermenistan hakkında açıklama.

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Albay General Alexander Fomin, Ermenistan ordusunun güçlendirilmesi için kendilerinin yardımcı olduğunu, Ermenistan’ın Transkafkasya’da Rusya için önemli bir müttefik olduğunu söyledi.

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Albay General Alexander Fomin, Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile yaptığı görüşmeden sonra açıklamada bulundu. Fomin, Ermenistan’ın Suriye’de Rusya’ya destek olduğunu anlatarak, “Ermenistan’ın Suriye’de yeniden bir barış ortamının sağlanması için yaptığı insani yardım ve desteğine minnettarız. Ermenistan, Suriye’ye 4 kez insani yardım gönderdi ve Rusya - Ermenistan işbirliğinde deneyimlerimizi arttırdık. Tarihsel olarak Suriye’de çok fazla sayıda Ermeni nüfusu var” dedi.

“Ermenistan kilit ortağımız”
Ermenistan ile Rusya’nın ilişkilerine de değinen Fomin, “Ermenistan Transkafkasya’da bizim müttefikimiz ve kilit ortağımız. Ermenistan ile hem ikili olarak hem uluslararası mecrada işbirliği yapmaktayız. Rusya, Ermenistan ordusunun güçlendirilmesi için önemli destekler verdi. Rusya ve Ermenistan arasında birçok konuda önemli işbirlikleri var ama bunların en önemlisi güvenlik” ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayını değerlendiren Rusya Doğrudan Yatırım Fonu Sekreteri Ki...

ABD'li milyarder George Soros'a suikast girişimi iddiası.

Suudi Arabistan, Kaşıkçı için kapsamlı soruşturma sözü verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan'ın yaptığı Cemal Kaşıkçı açıklamasını tatmin edici bulmadığını söyledi.

Dış basında Cemal Kaşıkçı cinayetinin yankıları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olaydaki tavrı dış basın tarafından beğenilmiş görünüyor.

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den Nebraska Senatörü Ben Sasse, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Japon finans devi MUFG Bank Başkanı Kanetsugu Mike, Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin açıklama yaptı.

Yazarlar
Website Security Test