Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''Ermenistan müttefikimiz ve kilit ortağımız''

3.8.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Albay General Alexander Fomin, Ermenistan hakkında açıklama.

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Albay General Alexander Fomin, Ermenistan ordusunun güçlendirilmesi için kendilerinin yardımcı olduğunu, Ermenistan’ın Transkafkasya’da Rusya için önemli bir müttefik olduğunu söyledi.

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Albay General Alexander Fomin, Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile yaptığı görüşmeden sonra açıklamada bulundu. Fomin, Ermenistan’ın Suriye’de Rusya’ya destek olduğunu anlatarak, “Ermenistan’ın Suriye’de yeniden bir barış ortamının sağlanması için yaptığı insani yardım ve desteğine minnettarız. Ermenistan, Suriye’ye 4 kez insani yardım gönderdi ve Rusya - Ermenistan işbirliğinde deneyimlerimizi arttırdık. Tarihsel olarak Suriye’de çok fazla sayıda Ermeni nüfusu var” dedi.

“Ermenistan kilit ortağımız”
Ermenistan ile Rusya’nın ilişkilerine de değinen Fomin, “Ermenistan Transkafkasya’da bizim müttefikimiz ve kilit ortağımız. Ermenistan ile hem ikili olarak hem uluslararası mecrada işbirliği yapmaktayız. Rusya, Ermenistan ordusunun güçlendirilmesi için önemli destekler verdi. Rusya ve Ermenistan arasında birçok konuda önemli işbirlikleri var ama bunların en önemlisi güvenlik” ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran lideri Hasan Ruhani Soçi'de bir araya geldi. Soçi'de ne konuşuldu?

Avrupa Birliği ekonomisi 2018'in dördüncü çeyreğinde üçüncü çeyreğine göre yüzde 0,2 2017'nin aynı dönemine göre ise yüzde 1,4 büyüdü.

61. Grammy Ödülleri sahiplerine verildi. Grammy Ödülleri televizyonun en iyilerine verilen Oscar'dan sonraki en prestijli ödül olarak görülüyor.

ABD Donanması Deniz Operasyonları Komutanı John Richardson'dan, ABD yönetimine şok bir talep geldi. Richardson, ''Rusya'yı ve Çin'e saldırıp karşılık vermelerini sağla...

Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletinde Kurt Adam Sendromuyla doğan Hintli genç Lalit Patidar, toplumsal baskıyla mücadele ediyor.

İç savaşın yaşandığı Yemen'de, iki kişi erkek çocuğuna tecavüz ettikleri iddiasıyla idam edildi. İdam halka açık olarak gerçekleştirildi.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye ile ABD arasında diplomatik krize sebep olan Rahip Andrew Craig Brunson ve Türkiye'ye ilişkin konuştu.

Yazarlar
Website Security Test