Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İş dünyası seçim sonrası reform bekliyor

18.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

24 Haziran’da yapılacak seçimi değerlendiren İzmir iş dünyası temsilcileri, sonucun ülke için hayırlı olmasını dilerken öncelikli beklentilerinin ekonomide reform olduğunu söyledi.

BASİFED Başkanı Seda Kaya Ösen:

“Kazanan Türkiye olsun”

"24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlerin ardından hayata geçmesini temenni ettiğimiz yapısal reformların, iş dünyasının öncelikli konusu olduğunu belirtmek isterim. 2018’in ilk çeyreğinde 7,4 oranında gerçekleşen büyümenin niteliğinin iyileştirilmesi, enflasyonla mücadelenin daha gerçekçi politikalarla gündeme geldiği bir sürecin yaşanmasını bekliyoruz. Gündemin seçimden uzaklaşarak ekonomide yaşanan sorunlara çözüm konusunda atılacak adımlara odaklanmasını temenni eder, seçim sonunda kazananın Türkiye olmasını dilerim."

 

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Can Yavaş:

“Beklentimiz ekonomik reform”

"Çok kısa bir süre sonra gerçekleşecek seçimlerin öncelikle ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçimin hemen ardından gerçekleşmesini beklediğimiz ekonomik reformlar, ülkemizin daha güçlü adımlar atması konusunda temel etmenlerin başında gelmektedir. İş dünyası olarak seçimin hemen ardından ekonomi gündemine dönülmesini ve ekonomi hedeflerinden uzaklaşılmamasını bekliyoruz. Ekonomik ve yapısal reformların yapılmasını, OHAL'in kaldırılmasını ve demokratik kurumların tam anlamıyla işletilmesini istiyoruz. Seçimden sonra bu konuda gerekli çalışmaların yapılacağını temenni ederim."

 

ESİAD Başkanı Fadıl Sivri:

“Reform gündemine geri dönmeliyiz”

 

"İş dünyası olarak seçim sonrası birincil beklentimiz reform gündemine geri dönülerek ekonomide güven ve istikrarın yeniden tesis edileceği adımların ivedilikle atılmasıdır. Para ve maliye politikaları da uyumlu şekilde, istihdam, Ar-Ge, eğitim gibi reform alanlarını destekleyecek biçimde tasarlanmalıdır. Özellikle ihraç kalemlerini çeşitlendiren, cari açık üzerinde doğrudan etkili olacak alanlarda stratejik teşvik politikalarının, kilit sektörlere yapılacak yerli ve yabancı yatırımlar için gerekli sağlıklı ortamın oluşturulması önem arz etmektedir. Türkiye’nin üretim ve teknoloji odaklı, daha akıllı, kapsayıcı ve sürdürülebilir büyüme sağlaması için gerekli zeminin yaratılmasına yönelik bir eylem planı bekliyoruz. Seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

 

EGİKAD Başkanı Nilhan Antitoros:

“Hukukun üstünlüğü unutulmamalı”

"24 Haziran’da gerçekleşecek seçimler sonrasında sürdürülebilir bir ekonomi için yapılması gerekenlerin ivedilikle hayata geçirileceğine inanıyoruz. Barışa dayalı, yüzü batıya dönük ekonomi politikasına dönmenin önemini hatırlatarak hukukun üstünlüğü konusunda da doğru adımların atılmasının iş dünyasına büyük katkılar sağlayacağını ifade etmek isterim. Seçim sonrasında iktidara gelecek partinin şimdiden ülkemize ve ekonomimize hayırlı olmasını diliyorum."

İZİKAD Başkanı Huriye Serter:

“Kadınlara eşit haklar tanınan bir ekonomi politikası”

"Gerçekleşecek seçim sonrasında 81 milyona eşit hizmet veren bir anlayışın hakim olduğu, ülkemizin kaynaklarının verimli kullanıldığı, küresel ekonomide sağlam ve gerçekçi adımların atıldığı, iş dünyasında kadınlara eşit haklar tanındığı bir ekonomi politikasının hayata geçirilmesini istiyoruz.Yaşanan gerginliklerin azaldığı, gündemin ekonomi üzerine yoğunlaştığı sürecin bir an önce başlamasını temenni ederken sonucun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

 

KESİAD Başkanı Haluk Meriç:

“Sosyal devlet anlayışı temel alınmalı”

"İki aydır yaşanan seçim atmosferinin ardından iktidara gelecek partinin şimdiden hayırlı olmasını dilerken biz sanayicilerin ve iş dünyasının asıl gündemi olan ekonomi politikalarının bir an önce hayata geçmesini temenni ediyoruz. Kurallı işleyen bir piyasa ekonomisinin yanı sıra sosyal devlet anlayışının temel alındığı bir ekonomi yönetiminin iş dünyasının en büyük arzusu olduğunu hatırlatmak isterim. Seçimden sonra alınacak kararların biz iş insanları ve ülkemiz için faydalı olmasını dilerim."

EGOD Başkanı Mustafa Akkalay:

“Ekonomi konusunda sağlam adımlar atılmalı”

"İhracatta rekorlar kırarak büyüyen otomotiv sektörü iç piyasaya geldiğinde başta yükselen döviz kurları olmak üzere birçok nedenden dolayı bir daralma yaşıyor. Bu anlamda seçim sonrası özellikle döviz ve enflasyonu dizginleyecek ekonomi politikalarına dönülmesi elzem. Seçimin kazananı kim olursa olsun öncelikle ekonomi konusunda sağlam adımlar atılmasını, 2018’in ilk çeyreğinde gerçekleşen 7,4’lük büyüme rakamının bundan sonraki süreçte de artarak devam etmesini dilerken, sonuçların şimdiden ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Seferihisar’da Soğuk Hava Deposu’nun açılışına halk yoğun ilgi gösterdi.

NTV & Özgencil Grup işbirliği ve Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV)’in bölge ortaklığıyla geçtiğimiz sene ilki gerçekleşen Ege Ekonomik Forum’un bu yıl 22-23 Kasım ...

Son yıllarda İzmir’in sanayileşme süreciyle yükselen bir ivme kazandığını ve hızlı bir göçe maruz kaldığı gerçeğinden yola çıkan EGİAD Ege Genç İşadamları Derneği, ulu...

Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin birinci yılını kutlarken İ...

İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası (İZMOD) yöneticileri, sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak mega proje için kolları sıvadı.

EGEM Platformu’nun bu yıl 11.sini düzenlediği EGE İlleri Tanıtım Günleri Etkinlikleri Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Refah düzeyi ve ihracatta dünyanın ilk 10 ülkeleri arasında yer alan, Avrupa’da işsizlik oranının en düşük olduğu ülke olan Hollanda ile ilgili düzenlenen bilgilendirm...

Yazarlar
Website Security Test