Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Fuarizmir’de lezzetli buluşma

7.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gurme İzmir adı altında gerçekleşecek Olivtech - 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ile 9. Ekoloji İzmir Fuarı; zeytin ürünleri ile süt ürünlerini, şarap ve binlerce organik ürünü 9 - 12 Mayıs tarihlerinde fuarizmir’de bir araya getirecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ihracatına katkı yapması beklenen Gurme İzmir’de yerli üreticiler ile yabancı alıcılar bir araya gelecek. Ünlü şeflerin yemek şovları, uzmanlarla şarap tadım atölyeleri etkinlikleriyle renklenecek Gurme İzmir’de zeytin, zeytinyağı, süt ve süt ürünleriyle lezzetli anlar yaşanacak.

Bu yıl ikinci kez Gurme İzmir adı altında düzenlenecek 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknoloji Fuarı ile 9. Ekoloji İzmir Fuarı 9 Mayıs’ta başlayacak. Gurme İzmir kapsamında Olivtech - 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ünlü aşçıları, tadım uzmanlarını fuarizmir’de buluşturacak. B Holünde yapılacak fuarda ziyaretçiler zeytin, zeytinyağı, süt ürünleri ve şarapla ilgili etkinliklerde lezzetli anlar yaşayacak. Bu yıl dokuzuncu kez yapılan Ekoloji İzmir Fuarı da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın desteği ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) işbirliği ile aynı tarihlerde düzenlenecek. Sertifikalı organik ürünlerin sergileneceği, kontrol ve sertifikasyon kuruluşlarının katılacağı ve çeşitli etkinliklerin yer alacağı 9. Ekoloji İzmir Fuarı, A Holünde gerçekleşecek. Fuar kapsamında uluslararası buluşmalar, sektörel paylaşımlar, ekoloji ormanına fidan dikilmesi, Türkiye’nin organik gıda sektöründeki yeriyle ilgili toplantılar yapılacak.

Dünyayı buluşturuyor
Geçtiğimiz yıl 7 bin 192 metrekare sergi alanı ile gerçekleşen Olivtech, bu yıl B Holünde 7 bin 350 metrekarelik stant alanıyla düzenlenecek. Etkinlikler ve tadım bölümleri ile birlikte 8 bin 500 metrekareyi geçecek. Fuara İzmir başta olmak üzere Adana, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Elazığ, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Manisa, Mersin, Muğla ile Tekirdağ’dan firmalar katılacak. Zeytin, zeytinyağı, süt, süt ürünleri ve şarabın görücüye çıkacağı fuara Tunus, Ürdün, Lübnan, İran, Mısır, Irak, Cezayir, Suudi Arabistan, Fas, Filistin, İtalya, İspanya, Yunanistan ve Hollanda’dan ziyaretçi bekleniyor. Yapılacak ikili görüşmelerle Türk zeytini, zeytinyağı, süt ürünleri ve şarabı dünyaya açılacak.

Lezzetli etkinlikler
Olivtech Fuarı’nda ziyaretçiler, zeytin ile zeytinyağı başta olmak üzere süt ürünleri ve şarap stantlarını gezebilecek. Fuar kapsamında gerçekleşecek etkinliklerde usta şefler, ünlü tadımcılar ile alanında uzman konuşmacılar fuarizmir’de olacak. Fuarda Hollandalı ünlü şef Wilco van Herpen başta olmak üzere birçok ünlü şef yemek şovları ile ziyaretçilere hem görsel hem de damaklara hitap eden şovlar sunacak. En son 2009 yılında düzenlenen VINOLIVE - Zeytin, Zeytinyağı, Şarap ve Teknolojileri Fuarı’nın ardından dokuz yıl sonra şarap yeniden ziyaretçilerle buluşacak. Ünlü tadım uzmanı Levon Bağış Olivtech Fuarı’nda olacak. Şarapseverler, “Levon Bağış ile Bağdan Kadehe Şarap” adlı Tadım Atölyesi’nde çeşitli şarapları tatma olanağı bulacak. Yine ünlü tadım uzmanı Tuğba Altınöz de “Tuğba Altınöz ile Kadehteki Sırlar” Tadım Atölyesi’yle Olivtech’de yer alacak. Ayrıca alanında uzman kişilerce zeytinyağı ve süt ürünleri tadımları yapılacak. Olivtech Fuarı’nda uzman konuşmacıların katılacağı Gurme Sohbetler de düzenlenecek. Sohbetlerde zeytin, zeytinyağı, süt ile süt ürünleri ve şarapla ilgili konular ele alınacak.

Türkiye’nin organik platformu: 9. Ekoloji İzmir Fuarı
Sektöründe Türkiye’nin en büyük fuarı olan Ekoloji İzmir Fuarı, 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da Olivtech – Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak 9 - 12 Mayıs tarihlerinde Gurme İzmir başlığı altında gerçekleşecek. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteği ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği işbirliği ile İZFAŞ tarafından düzenlenen Ekoloji İzmir Fuarı, Türkiye’yi ulusal ve uluslararası alanda temsil eden sertifikalı organik ürünlerini sektörün tüm paydaşlarıyla buluşturacak.
Gıdadan kozmetiğe, temizlik ürünlerinden giyim eşyalarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip fuarda yalnızca organik sertifikaya sahip ürünler sergilenecek. Bu anlamda Türkiye’nin tek ve en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan Ekoloji İzmir makine, yenilenebilir enerji, ekolojik turizm, alternatif eğitim, ekolojik girdi ve sertifikasyon kuruluşlarının da yer alacağı organik bir platform yaratacak.

Bu fuarda her şey organik
Bu yıl 9’uncu kez gerçekleşecek Ekoloji İzmir Fuarı, kapılarını bir çok yenilikle açacak. 23 bin metrekarede kurulacak özel tasarım alanında katılımcı firmalar bu yıl ilk kez kendi organik ürünlerini sergileme imkanı elde ederken, ziyaretçiler ise tüm ürünleri bir arada görerek yılın en iyi tasarlanmış organik ürününü seçecek.

Her şeyin organik olacağı bu fuarda, Türkiye’nin dört bir yanından getirilecek ürünlerin satışa sunulacağı organik bir pazar kurulacak. Ziyaretçilerin alışveriş yapabileceği bu pazarın yanı sıra, birbirinden lezzetli organik gıdaların tüketilebileceği organik restoran da tüm gün açık olacak. Fuarda çocuklar da unutulmadı. A Holü içinde bulunan Ekolojik Yaşam Merkezi’nde tamamı çocuk sağlığına uygun malzemelerden oluşan oyun grupları yer alacak. Çocuk Ekolojik Oyun Alanı adı altında oluşturulan platformda aktiviteler tüm gün sürecek.

Avrupalı ithalatçı ve uzmanlar Türk üreticilerle bir araya gelecek
Fuar kapsamında Avrupalı ithalatçı ve uzmanlarla bir araya gelecek Türk üreticiler, Türkiye’nin organik üretimde ticari değerine vurgu yapacak. Avrupa’nın önde gelen kuruluşlarının yanı sıra organik perakende ve ithalat şirket temsilcileri, uluslararası ticarette daha iyi alternatifleri Türk üreticilerle tartışacak. Çevre dostu ürünler için dünya çapında ortak bir ağ kuran İsviçre merkezli kuruluş Bio-Foundation İşbirliği ve Uluslararası Organik Tarım Hareketi Federasyonu (IFOAM), Ege İhracatçı Birlikleri ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği desteği ile bu yıl ilk kez Bölgesel Organik Ticaret ve Pazarlama Platformu gerçekleşecek. Avrupa’nın oyun kurucu şirket ve kuruluşlarından gelecek sektör temsilcileri, 10 Mayıs tarihinde Türkiye’de perakende ve ihracat sektörünü değerlendirmek üzere fuarizmir’de bir araya gelecek.

Dünyaca ünlü tekstil markaları Türkiye için masaya oturacak
Geçen yıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Bölgesel Organik Pamuk Yuvarlak Masa Toplantısı bu yıl da gerçekleşecek. Organik pamuk üretimi ile kullanımının dünyadaki en büyük destekçilerinden Textile Exchange (TE) ve İZFAŞ iş birliğinde düzenlenecek etkinlikte organik pamuk ve tekstil paydaşları ile dünyaca ünlü tekstil markaları bir araya gelerek organik pamuk pazarında lider ülke konumunda olan Türkiye’nin sektördeki yerini masaya yatıracak.

Ekonomiye katkı
Fuar kapsamında gerçekleşecek ikili iş görüşmelerinde ise işbirliği toplantıları ve ticari görüşmelerle dünyanın en büyük organik ürün firmaları Türk üreticiler ile buluşarak hem piyasadaki yenilikleri değerlendirecek hem de kent ve ülke ekonomisine katkıda bulunacak.

Son gün ücretsiz
Olivtech ve Ekoloji Fuarları, 9 ile 12 Mayıs tarihleri arasında 10:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Olivtech Fuarı’na ilk 3 gün profesyonel ziyaretçiler ücretsiz, son tüketici ise 30 lira ödeyerek girebilecek. Son gün ise ücretsiz olacak. Ekoloji İzmir Fuarı’na ise yine profesyoneller ücretsiz, halk ise 5 lira ödeyerek ziyaret edebilecek. Son gün ise girişler yine ücretsiz olacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası (İZMOD) yöneticileri, sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak mega proje için kolları sıvadı.

EGEM Platformu’nun bu yıl 11.sini düzenlediği EGE İlleri Tanıtım Günleri Etkinlikleri Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Refah düzeyi ve ihracatta dünyanın ilk 10 ülkeleri arasında yer alan, Avrupa’da işsizlik oranının en düşük olduğu ülke olan Hollanda ile ilgili düzenlenen bilgilendirm...

İzmir'de geçen cuma günü ilerleyen parkinson hastalığı nedeniyle 70 yaşında hayatını kaybeden Op. Dr. Salih Mertan son yolculuğuna uğurlandı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası, İtalya İzmir Konsolosluğu ve İtalyan Ticaret ve Yatırım Ajansı işbirliğiyle İtalya’daki yatırım olanaklarını tanıtan bir seminer düzenliyor.

Londra’da düzenlenen ve Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan World Travel Market (WTM) Turizm Fuarı 5 Kasım tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Çevreye duyarlı kimliği ile ön plana çıkan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) tarafından hayata geçirilmeye hazırlanan ‘İzmir'de Eko-Endüstriyel Park Dönüşü...

Yazarlar
Website Security Test