Facebook ta paylaştweet le

Karşıyaka ve Yaşam Söyleşileri Pınar Ayhan’ı ağırlıyor

19.4.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Karşıyaka Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayımlanan “Karşıyaka ve Yaşam Söyleşileri” programının bu haftaki konuğu Sanatçı Pınar Ayhan olacak.

Haluk Işık’ın yönlendiriciliğinde 'Köy Enstitülerimize Selam Olsun!' başlığıyla gerçekleştirilecek olan program, bugün (19 Nisan Pazartesi) günü saat 16.00’da başlayacak.

 

PINAR AYHAN KİMDİR?

Pınar Ayhan, 1972’de Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde doğdu. Ankara Özel Yükseliş Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Halkla İlişkiler alanında master dersleri aldı.

Üniversite yıllarında orkestra solistliği ile profesyonel müzisyenliğe başlayan Pınar Ayhan, 1994 ve 1995 yıllarında TRT’de çeşitli programlarda solist olarak yer aldı. Aynı zamanda TRT Çok Sesli Gençlik Korosu’nda alto olarak koristlik yaptı.

2000 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Grup S.O.S. eşliğinde, “Yorgunum Anla” adlı şarkıyla Türkiye birinciliğini kazandı.

Sanatçı, ilk kez yarı Türkçe, yarı İngilizce olarak seslendirilen bu şarkıyla 45. Eurovision Şarkı Yarışmasında ülkemizi Stockholm’de başarıyla temsil etti

Pınar Ayhan, müzik kariyerinin yanı sıra, 2002-2003 yıllarında TRT’de çeşitli programların sunuculuğunu üstlendi.

2008 yılında, eşi Dr. Sühan Ayhan ile birlikte, meme kanserinde erken tanının önemini vurgulamak amacıyla, tamamı meme kanseri hastalarından oluşan "Farkındalık Korosu’nu kurarak sosyal sorumluluk alanında da çalışmalar yapmaya başladı.

 “Duyuyor musun?” ve ‘’İkimiz İçin’’ adlı iki müzik albümüne sahip olmanın yanı sıra Burak Kaya’nın "Cango'ya Türküler" albümünde, caz yorumuyla icra edilen türkülere sesini verdi. 

2014-2016 arasında internette YouTube üzerinden canlı yayınlanan "Misafir Şarkılar" projesini gerçekleştirdi.

2016 yılında "Orada Duruverseydi Zaman" adlı müzikal belgesel projesini hayata geçirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinin satır aralarında kalmış gerçek hikayelerini, her hikâyenin içinden taşan ezgilerle bezeyerek tiyatro sahnelerinde seyirciyle buluşturdu.

2017 yılında bu projenin devamı niteliğinde olan bir yıl sonra Atatürk’ün hayatından az bilinen kesitleri anlatan "Kemâl" adlı müzikal belgesel sahne aldı. Sanatçının, sadece sanatıyla değil sosyal sorumluluk projeleriyle de topluma yol göstermesi gerektiğine inanan Pınar Ayhan ZİÇEV’in Genel Kurul üyesi, Tohumluk Vakfı’nın kurucusu ve Yönetim Kurulu başkanıdır.

"Atatürk’ün Sergi Vapuru" adlı kitabı yayına hazırlayan sanatçı okuma-araştırma ve yazma çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.

Annesinin hatıralarından oluşan kitabının araştırma ve yazma çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.

Dinle Çocuk adlı yeni müzikal gösterisini de 2021 yılı içinde sahnelere taşımayı planlamaktadır.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir’in güneyine hayat veren Küçük Menderes Nehri ile Belevi Gölünü birbirine bağlayan kanala DSİ 2. Bölge Müdürlüğü ekipleri müdahale etti. Aşırı yağışlarda tıkanara...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ramazan bayramı öncesi tatlı imalathaneleri, fırınlar ve gıda satışı yapan işletmeleri denetledi. Tarih...

Eğitimin önündeki engelleri kaldıran Buca Belediyesi, binlerce gencin sınav sürecine katkı sağlayan Dijital Dershane ile artık KPSS adaylarına da hizmet verecek. Sına...

Çiğli Belediyesi, 17 Mayıs tarihine kadar süreceği açıklanan tam kapanma döneminde balığa çıkamayan balıkçılara gıda kolisi desteğinde bulundu.

Bayraklı Belediyesi; birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi Ramazan ayı dolayısıyla 24 mahallede günlük 500 kişiye iftar yemeği paketleri dağıtımını sürdürüyor.

Aliağa’yı pandemi sonrası güzel günlere hazırlayan Aliağa Belediyesi, tüm mahallelerde yaşam kalitesi ile yeşil alanları artırmak, mahallelerin turizmden pay almasını ...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in “Başka Bir Engelli Politikası Mümkün” vizyonuyla her yurttaşa eşit ve adil bir yaşam alanı oluşturmak ve Engelsizmir’...

Yazarlar