Facebook ta paylaştweet le

Toros Kapalı Pazaryerine ulaşıma ücretsiz servis çözümü

17.4.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Konak Belediyesi, Çınartepe ve Atamer Mahalle sakinlerinin Toros Kapalı Pazaryerine ulaşımı için ücretsiz iki servis aracını hizmete soktu.

Çınartepe ve Atamer Mahalle sakinlerinin kullandığı, sokakta kurulan Millet Semt Pazarının Toros Kapalı Pazaryerine taşınmasının ardından, mahallelinin pazaryerine ulaşımının kolaylaştırılması için Konak Belediyesi’nin ücretsiz servisleri devreye girdi. Sokakta kurulan pazarların kaldırılmasına ilişkin mahkeme kararı ile Millet Pazarının kaldırılmasının ardından, İzmir Pazarcılar Esnafı Odası ve pazaryeri esnafıyla yapılan görüşmeler sonucu pazaryeri, Toros Kapalı Pazaryerine taşınmıştı. Çınartepe ve Atamer Mahallesi sakinlerinin kullandığı pazaryerinin değişmesi ile birlikte Konak Belediye Başkanı Abdül Batur,  vatandaşın Toros Pazaryerine ulaşımı için ücretsiz servislerin devreye sokulacağının ve kimsenin mağduriyet yaşamayacağının sözünü vermişti. Başkan Batur, Konak Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı iki aracı, pazarın açıldığı günlerde mahalleliye ücretsiz servis yapması için görevlendirerek sözünü tutarken, servis güzergâhı da mahalle sakinlerinin taleplerine göre belirlendi. 

 

Ortak akıl ile çözüldü

Çınartepe ve Atamer Mahallelerinden geçerek Toros Kapalı Pazaryerine ulaşan servislerin güzergahı belirlenirken, Çınartepe Mahalle Muhtarı Dursun Çelenk ve Atamer Mahalle Muhtarı Şenay Korkmaz, bölge sakinlerinin taleplerini belediyeye iletti.  Pazaryeri ve pazaryerine ulaşım ile ilgili sorunların çözümünde başından beri ortak akıl ile hareket ettiklerini dile getiren Başkan Batur, şöyle konuştu:

“Biz zaten yönetmelik gereği açık alanlarda bulunan pazarlarımızı uygun kapalı pazar alanlarına taşıyoruz. Üç pazarımızı da uygun kapalı pazaryerlerine taşıdık. Pazaryeri esnafının da alışverişini yapan vatandaşın da daha rahat edeceği, daha temiz, daha hijyenik, daha modern olan koşulları sağladık. Millet Pazarımızı da dört dörtlük bir tesis olarak hizmete hazırladığımız Toros Sosyal Tesisinin içindeki Toros Kapalı Pazaryerine taşıdık. Bu kararı İzmir Pazarcılar Esnafı Odası ve pazarcı esnafımızla görüşerek almıştık. Çınartepe ve Atamer Mahalleleri muhtarlarımız da hem pazaryerinin taşınması hem de servis araçlarımızla ilgili mahalle sakinlerinin fikirlerini bize iletti, sorunun çözümüne yönelik görüşlerini bildirdi. Bölgeye iki aracımızı tahsis ettik, durakları bölge sakinlerimizin kullanım kolaylığına göre onların talepleri doğrultusunda belirledik. Pazara gitmek isteyenler belirlenen duraklardan ücretsiz servise binecek, alışverişi bittikten sonra yine servisle evine dönecek. Servislerimiz tüm gün ring seferlerini yapacak.”

 

Pazar alışverişinde ücretsiz servis kolaylığı

Konak Belediyesi’nin tahsis ettiği ücretsiz servis araçları, pazarın kurulduğu günlerde sabah saat 11.00 ile saat 17.00 arasında hizmet verecek. Çınartepe 42 No’lu otobüs son durağı ile Toros Kapalı Pazaryeri arasında gün boyu ring seferi yapacak olan servisler 45 dakika arayla karşılıklı olarak hareket edecek. Mahalle sakinleri pazara gitmek için belirlenen duraklardan servislere binip inebilecek.

 

TOROS PAZARYERİ SERVİS GÜZERGAHI

 

DURAKLAR

 

1-      Çınartepe 42 No’lu otobüs son durağı

2-      Sağlık Ocağı durağı

3-      Aydın Erten Parkı durağı

4-      Çınartepe Düğün Salonu altı

5-      34 No’lu otobüs son durağı (9 Eylül Anadolu Lisesi önü )

6-      Arı Caddesi, A101 önü

7-      Arı Caddesi, 2594 Sokak köşesi

8-      2614 Sokak No: 75 önü

9-      2614 Sokak No:31 önü

10-    2614 Sokak No:2 önü

11-    Samsun Caddesi üzerinden Toros Pazaryeri

 

*Dönüş aynı güzergahtan yapılacaktır.

 

NOT: Servisler saat 11.00'de, Çınartepe son durak ve Toros Pazaryerinden kalkacak olup, 45 dakikada bir hareket edecektir.

 

İletişim:

 

Çınartepe Mahalle Muhtarı Dursun Çelenk (0 546 240 80 51)

Atamer Mahalle Muhtarı Şenay Korkmaz (0 542 831 97 35)

 

Otobüslerle ilgili irtibat:

 

Konak Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü

Hasan Koşak (0 537 695 72 45) 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kınık Poyracık Mahallesi’nde ‘Aqua Park’ projesi kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Konak Belediyesi, İçişleri Bakanlığının 8 Mayıs ve 15 Mayıs tarihlerinde pazaryerlerinin açılması ile ilgili genelgesinin ardından, ilgili düzenlemeleri jet hızıyla ya...

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı “Pazar Yerleri" konulu genelgesi gereği 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günlerinde Pazar yerleri açık olacak.

Karaburun Belediyesi, pandemi döneminde geliri düşen ya da işsiz kalan ihtiyaç sahipleri için yardım kolisi bağışında bulunan vatandaşlarla el ele vererek, örnek bir d...

Buca Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi, Endonezya’da düzenlenen iki organizasyonda müzik ve girişimcilik ödüllerini topladı. Müzikte piyano ve ses ödülünü k...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tam kapanma süreci nedeniyle Ramazan Bayramı’nda mezarlık ziyareti yapılamayacağından bayram sonrasına hazırlanıyor. Ekipler merkez ve çev...

Ramazan ayında kentte sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı büyüten Selçuk Belediyesi, dayanışma paketlerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaya başladı.

Yazarlar