Facebook ta paylaştweet le

Orman Haftası’nda Menemen’de yüzlerce fidan dikildi

27.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

21-26 Mart Orman Haftası nedeniyle Menemen’de yüzlerce dut fidanı toprakla buluştu. Emiralem’de gerçekleşen fidan dikim etkinliğinde konuşan Menemen Belediye Başkan V. Aydın Pehlivan, “Yeşil bir Menemen için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Orman Haftası nedeniyle, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından Emiralem bölgesinde tahsis edilen 10 dönümlük alanda yapılan ekim etkinliğine, Menemen Belediye Başkan V. Aydın Pehlivan’ın yanı sıra, İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, İzmir Orman İşletme Müdürü Ersen Çetin, İzmir Orman Bölge Halkla İlişkiler Şube Müdürü Tacettin Coşkun, Menemen Bölge İşletme Şefi Murat Beykoz, İlçe Tarım Müdürü Fatih Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Menderes Tunç ve Menemen Belediye Başkan Yardımcıları Durmaz Bayraktar, Yusuf Demircioğlu ve Bahadır İnanlı katıldı.

 

Merkez için gelir kaynağı olacak

Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi(OÇEM) tarafından düzenlenen fidan dikim etkinliğinde ekilen dut fidanları ileride merkez için gelir kaynağı olacak. Ekilen ağaçlardan ileride elde edilecek olan dut ile kuru dut ve pekmez, ağaçlarda yetişen ipek böceklerinden elde edilen ipekten de panolar, tablolar ve çerçeveler yapılacak. Bu ürünlerin satışından kazanılacak gelir ise okul öğrencileri ve ailelerine destek amacıyla kullanılacak.

 

“Doğaya yapılacak en büyük katkı ağaç dikmektir”

Öğrencilerle birlikte dut fidanları diken Başkan V. Aydın Pehlivan, ekolojik dengenin bozulduğuna dikkat çekerken, doğaya yapılabilecek en önemli katkının ağaç dikmek olduğunu söyledi. Aydın Pehlivan: “Kuraklık maalesef günümüzün en önemli sorunlarından biri. Menemen gibi tarım ile geçinen bir yerde su daha da önem kazanıyor. Su sorununun en önemli çözümü ağaçlandırma. Daha yeşil, yaşanabilir, tarımı ile kalkınan bir Menemen için çalışmak en önemli görevimiz. Orman Haftası nedeniyle de birlikte olalım ve hem bu konuya dikkati çekelim hem de hepimizin diktiği birer fidanımız olsun istedik” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Göbeklitepe'yi resmettiği pastel boya çalışmasıyla Japonya 21'inci Kanagawa Çocuk Resim Yarışmasında ödül kazanan 10 yaşındaki Lara Turan, İzmir Büyükşehir Belediye Ba...

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin korona virüs salgınından korunması için geçen yıldan bu yana dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. 27 ekip 400 pers...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençliğin sesini yükseltme ve kent hayatına ilişkin her konuya genç bakış açısı getirme hedefiyle hizmete aldığı dijital gençlik merkez...

Karşıyaka Belediyesi Kent A.Ş. 30 yıldır market, kafe, Taypark, Evrensel Çocuk Merkezi ve restoran hizmetleri ile Karşıyaka’nın birçok yerinde hizmet vermeye devam edi...

Konak Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında mini bilgi yarışması düzenliyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 23 Nisan.

Karşıyaka Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayımlanan “Karşıyaka ve Yaşam Söyleşileri” programının bu haftaki konuğu Sanatçı Pınar Ayhan olacak.

Gaziemir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal egemenliğinin ilanının 101. yılını hazırladığı özel programla kutlayacak.

Yazarlar