Facebook ta paylaştweet le

Hasseki Köyü adeta yeniden doğdu

13.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Karaburun Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Hasseki Köyü’nde yapımı tamamlanan Atatürk büstü, meydan düzenlemesi, muhtarlık binası ve bünyesinde sağlık odası ve köy kahvesinin de olduğu sosyal tesisin açılışı Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.

Hasseki Köyü Muhtarı Mehmet Balıkçı ve vatandaşların da yer aldığı açılışta konuşan Başkan Erdoğan, 2019 yerel seçimleri öncesinde söz verdikleri bir vaadi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu duyduklarını ifade ederek, ilçeye bağlı köylerin acil ihtiyaçlarını bir plan dâhilinde tamamlayacaklarını söyledi.

 

“EKMEĞİMİZİ BİRLİKTE BÜYÜTÜYORUZ” 

Özellikle köylerde ikâmet eden nüfusun göç etmemesine ve gelir seviyesinin artmasına büyük önem verdiklerini kaydeden Erdoğan, “Yerelde kalkınma vizyonumuz kapsamında keçi yetiştiriciliği, nergis üretimi, zeytincilik, narenciye üretimi gibi pek çok başlıkta vatandaşlarımıza destek veriyoruz. Karaburun Belediyesi olarak görevlerimiz sadece yerel yönetim hizmetleri sağlamak değil. Köylümüze el uzatmak, onların ekmeğini büyütmek, helal kazançlarını artırmak için de çalışıyoruz. Nüfusu az olan ve biraz daha dezavantajlı konumda bulunan köylerimizin ihtiyaçlarına daha fazla öncelik vereceğiz. Hemşehrilerimizin uzun süredir beklediği bu yatırımlar, eski bir Rum köyü olan Hasseki’ye çok yakıştı. Köyümüzde ilk kez yapılan Atatürk büstümüzün de olduğu alanı, bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100’üncü yıldönümünde hizmete açmak bizleri ayrıca duygulandırırken, Hassekili hemşehrilerimize güzel bir armağan sunmanın mutluluğunu yaşadık.” dedi. 

 

“EĞLENHOCA’YI UNUTMADIK”

Hasseki Köyü’nde kısa sürede tamamladıkları meydan düzenlemesinin bir benzerini Eğlenhoca Köyü’nde de yapmaya çalıştıklarını hatırlatan İlkay Girgin Erdoğan, AKP İlçe Başkanı’nın şikâyet etmesi sonrasında arkeolojik kazı çalışması için durdurulan yatırımı da en kısa sürede tamamlayacaklarını ve köyün hak ettiği meydana kavuşacağını sözlerine ekledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bir süredir Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur hayatını kaybetti.

Konak Belediyesi, Çınartepe ve Atamer Mahalle sakinlerinin Toros Kapalı Pazaryerine ulaşımı için ücretsiz iki servis aracını hizmete soktu.

Balçova Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi, tüm çocukların bayramlığının olması için Askıda Bayramlık kampanyası başlattı. Bir Çocuk, Bir Bayram, Bir Tebessüm sloganı i...

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile ‘yeni koronavirüs tedbirlerine uyulması için sıkı denetimler yapılması’ talimatı doğrultusunda, Vali Yavuz ...

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Köy Enstitüleri'nin 81. kuruluş yıldönümü ve Uluslararası Çiftçi Mücadeleleri Günü olan 17 Nisan'da gıda egemenli...

Konak Belediyesi, ilçede 20 ayrı noktaya yerleştirdiği kumbaralarda toplayacağı oyuncakları, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtacak.

AK Partili Bergama Belediyesi'nin, İzmir'de depreminin ardından Türkiye'nin dört bir yanından gönderilen yardım kolilerini 6 ay depoda saklayarak Ramazan kolisine dönü...

Yazarlar