Facebook ta paylaştweet le

Ege Orman Vakfı’ndan 26 yılda 10 milyon fidan

9.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Orman Vakfı’nın 10 milyonuncu fidanını Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak toprakla buluşturdu. Ege Orman Vakfı ile Folkart iş birliğinde Buca-Kaynaklar Ağaçlandırma Sahası’nda 10 bin fidanlık orman oluşturulacak.

Gelecek nesillerin daha sağlıklı bir çevrede yaşaması için, ormanların sürdürülebilirlik ilkesini dikkate alarak korunmasını, iyileştirilmesini ve yeni orman alanları oluşturulmasını sağlamak misyonu   ile 26 yıl önce kurulan Ege Orman Vakfı, 10 milyonuncu fidanını toprakla buluşturmanın gururunu yaşıyor. Ege Orman Vakfı’nın 10 milyonuncu fidanı İzmir-Buca-Kaynaklar Ağaçlandırma Sahası’nda dikildi. Doğa dostlarının destekleri ile ağaçlandırma çalışmalarına devam eden Ege Orman Vakfı ve yapı sektörünün öncü markalarından Folkart anlamlı bir iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında Folkart, İzmir-Buca-Kaynaklar ağaçlandırma sahasında 10 bin fidanlık orman oluşturalacak. Folkart Ormanı’na dikilen ilk fidan, aynı zamanda Ege Orman Vakfı’nın kurulduğu günden bu yana dikmiş olduğu 10 milyonuncu fidan oldu. İki kurum içinde ayrı bir anlam taşıyan bu özel fidanı Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Ege Orman Vakfı Kurucu Üyelerinden Enver Bakioğlu ve Sertaç Bakioğlu, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk hep birlikte toprakla buluşturdu.

 

26 YILDA 10 MİLYON FİDAN

Ege Orman Vakfı Yönetim Kurulu adına Vakfın Kurucu Üyelerinden Enver Bakioğlu, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. 10 milyon fidana ulaşmamızda büyük destekleri olan tüm doğa dostlarına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Gurur duyduğumuz ve çok mutlu olduğumuz bu anımızda bizimle oldukları, ayrıca 10 bin fidana can verdikleri için Folkart’a da çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

FOLKART ORMANI

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Ormanımızın ilk fidanını, aynı zamanda da Ege Orman Vakfı’nın 10 milyonuncu fidanını dikmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Böylesine anlamlı bir olayı bizimle paylaşma nezaketini gösteren Ege Orman Vakfı’na teşekkür ediyorum. Vakfın Kurucu Üyelerinden Enver Bakioğlu ve Sertaç Bakioğlu nezdinde başta Vakıf Başkanı Cem Bakioğlu olmak üzere bugüne kadar 10 milyon fidanın tek tek dikilmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Nice 10 milyon fidanlara” diye konuştu.

İzmir-Buca-Kaynaklar’da 10 bin fidanlık bir orman oluşturulmasına katkı sağlayacaklarını belirten Mesut Sancak, “İlk fidanını diktiğimiz 10 bin fidanlık ormanımız Folkart Dostlarına hayırlı uğurlu olsun.Bundan sonra da Ege Orman Vakfı ile birlikte sürdürülebilir olarak doğaya katkılarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

 

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılan protokollerle tüm Türkiye’de hatıra ormanları oluşturmaya devam ettiklerini, 26 yılda 65 bin dekarlık alanda 10 milyon fidan dikimini gerçekleştirdiklerini belirtenEge Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ise Buca-Kaynaklar ağaçlandırma sahasında ve kentin farklı noktalarında çalışmaların İzmir Orman Bölge Müdürlüğü iş birliği ile devam ettiğini kaydetti. Ege Orman Vakfı Kurucu Üyelerinden Enver Bakioğlu ve Sertaç Bakioğlu, doğaya katkılarından dolayı Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a plaket takdim etti. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Ege Orman Vakfı Kurucu Üyelerinden Enver Bakioğlu ve Sertaç Bakioğlu, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk Folkart Ormanı’nın ilk, Ege Orman Vakfı’nın 10 milyonuncu fidanını toprakla buluşturarak can suyunu verdi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin korona virüs salgınından korunması için geçen yıldan bu yana dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. 27 ekip 400 pers...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençliğin sesini yükseltme ve kent hayatına ilişkin her konuya genç bakış açısı getirme hedefiyle hizmete aldığı dijital gençlik merkez...

Karşıyaka Belediyesi Kent A.Ş. 30 yıldır market, kafe, Taypark, Evrensel Çocuk Merkezi ve restoran hizmetleri ile Karşıyaka’nın birçok yerinde hizmet vermeye devam edi...

Konak Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında mini bilgi yarışması düzenliyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 23 Nisan.

Karşıyaka Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayımlanan “Karşıyaka ve Yaşam Söyleşileri” programının bu haftaki konuğu Sanatçı Pınar Ayhan olacak.

Gaziemir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal egemenliğinin ilanının 101. yılını hazırladığı özel programla kutlayacak.

Hayatını kaybeden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un cenaze programına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.

Yazarlar